şükela:  tümü | bugün
  • bağ dokusu ile çevrelenmiş yuvarlak şekilli lenf dokusudur. lenf bezi olarak da bilinir..
  • lenf sıvısının toplandığı düğümlerdir, tümör dokusunun yayılmasındaki adedine göre kanser olan hastanın hangi evrede olduğu belirlenir.
  • enfeksiyon durumlarında şişen lenf bezlerinin hayattan soğuttuğu yaşanılarak öğrenilir. bazı vakalardaki şişlikler acile götürecek kadar acılı olabilmektedir.
  • kendisine sövmek isteyip latince küfür bulamadığım için saydıramadığım ilginç bir vücut parçası.
  • koltukaltı, boyun ve kasıkta bazen ele gelir. vücudun bir bölgesindeki enfeksiyondan sonra ağrılı olarak şişebilir.
    2 haftadan uzun süredir var olan, ağrısız lenf bezleri tümör olabilir, bir doktora başvurmakta fayda vardır.
  • bugün sıkılınaca öylesine ultrasonla kendime bakarken boynumda farkettiğim nod. solda 18mm sağda ise çok sayıda ve en büyüğü 17mm idi. insan bazen hayret ediyor ama umarım yorgunluk , uykusuzluk filandan oluşmuştur çünki bayağı bir süredir elimle varlığını hissediyordum gizliden gizliden o yüzden gribal bir enfeksiyona bağlı olduğunu düşünemiycem. umarım yorgunluktan vs oluşmuşturda daha bu yaşta hodgkinle uğraşmak zorunda kalmam. bu konuyu daha önce yaşamış bilgili arkadaşlar yeşillendirise mutlu olurum.
  • dün gece itibarıyla boynumda iki adedini saptadığım bok
  • ağır grip sonrası , boynumun sol tarafında hareketlerimi kısıtlayacak kadar agrılı bir şekilde kendini hissettiren hede. unutup sağa ani bir dönüş yapınca sağlam sövdürür.yaşama sevincim gitti.
  • yutkunmayı bir işkenceye çeviren pislik yapılardan biridir. anasını satayım durmadan şişiyor ve ağrıyor. bu ne lan?!

hayır doktora da gidemiyorum pazar bugün çünkü.
  • kasıkta şişeni rutininiz olduysa bundan kurtulmanin bir yolu yoktur.
    cocuklugumdan beri pesimde. artik cok sıkıldım.