şükela:  tümü | bugün soru sor
 • daha sonraları kapsamlı bir şeyler yazarım tabi ki ama şimdi kısaca özetlemem gerekirse;

  moroff gibi o da en sevdiğim arkadaşlarımdan biridir. birçok anımız vardır ve dostluğumuz giderek sağlamlaşmaktadır. sıkı bir fenerbahçelidir. teoman hastasıdır. kişilik olarak da, parmakla gösterilecek bir insandır.
 • bono benzerleri yarışmasında yedinci olan şahsiyet, profil çözücüsü, casting uzmanı...
 • fenerbahçeli olmasına fenerbahçelidir fakat sonradan fanatik olmuştur :) ayrıca 2003/04 sezonunda şampiyon olduğumuz denizlispor maçını, onca ısrarıma rağmen izlemeye gelmemiştir. artık okul idaresinden korkusundan mıdır, ertesi günkü fizik yazılısından mıdır, bilemiyorum... yine de severim keratayı :)
 • lisede arkadaşlar arasında konuşulur hep, ileride de böyle sık görüşecek miyiz diye... açıkçası biz de konuşurduk kendi aramızda. yatılı okulda okudum, yatılı okuyanlar bilir ki, bambaşka bir şeydir... lennyleonard'ı lisede de çok sevsem de genel olarak anlaşamazdık. örneğin yanlış hatırlamıyorsam, ben net bir şekilde kendisine yıllık yazarsam olumsuz şeyler de yazacağımı söylemiştim. o da sinirlenmişti ve birbirimize yıllık yazmamıştık yakın olmamıza rağmen. neyse dediğim gibi kendi aramızda konuşurduk yıllar sonra da kim kiminle görüşür diye tahmin yürütürdük. açıkçası ben lennyleonard'ı en çok görüşeceğim insanlar arasında saymazdım. eminim ki o da saymamıştır.

  lisenin bitmesinden 2.5 seneyi aşkın bir süre geçti. lennyleonard en çok görüştüğüm insanlardan biri. belki de büyürken anlaşmayı öğrendik biz... aynı odada kalırken saçma şeyler yüzünden kavga ederken, şimdi kilometreler yüzünden görüşememekten şikayet ediyoruz... gamsız hayat yine kendisini gösterdi :((
 • kendisini bir şekilde pearl jam hayranı yapacağım devotee...
 • bu çocukta başka bir şey var. anlatabilmek mümkün değil ama bir tanım yapacak olursam kendisi arkadaş canlısıdır. gerçekten sevdiği için sever. çıkar ilişkisi denen şeyin ne olduğunu bile bildiğini sanmıyorum.
 • "pantolonun ütülüsü, suser'ın itülüsü." atasözünde geçen "itü'lü" yerine kullanılabilecek insan yavrusudur kendileri. fenerbahçe'li ve trakya'lı olmasıyla beraber geceleri mutlaka uğraşabileceği bir projeye sahiptir veya yıllardır beni fena halde keklemektedir. neyse, günahı boynuna demekten başka çaremiz olmadığından bu kişi insanının az olan faydalarından bahsetmeli:

  - msn muhabbeti (proje günleri dışında) vasatın üstündedir. sizin lafınıza karşı laf etmez, öylece durur, dinler, veya mutfağa/çişe falan gider, siz de demin belirttiğim gibi sanırsınız. (neyse lan adamın özeline girmeyelim - saygılar)

  - muhabbet demişken, zamanında kendisinin az kafasını şişirmemişimdir bazı buhranlı dönemlerimde, bunun için de ayrıca teşekkür etmeyi bir borç bilir, yine de kendisinin tavsiyelerini başkalarının dinlememesini öneririm. (ben yandım eller yanmasın.)

  - hafızası pek bi kuvvetli olup özel gün/yıldönümlerini hatırlama kapasitesini bünyesinde barındırmaktadır. buradan da kendisi adına sözlükteki güzel bayanlara selam eder, böyle özel günleri unutmayacak zeki, çevik ve ahlaklı bir türk gencine dönüp bi bakmalarını reca ederim. (bkz: arkadaş arkadaşın pezevengidir)

  - buralarda yeni olmasına rağmen yazarlık geçmişi mevcuttur kendisinin. eli kalem tutan, mürekkep yalamış tayfadandır.

  - ve son olarak, kendisinin yıllardır üzerinde kafa yorduğu felsefesi için:

  (bkz: boşvernizm)
 • her şey bir entry den sonra atılan mesajla başladı.işin komik tarafı her iki tarafın birbirini kız sanması ve gayet kibar ne bileyim böyle istanbul beyefendileri gibi konuşmalar sonra lennyleonard kişisinin merhaba ben x* demesi ile aynen gorada ki diyaloglar geçmiştir.hatırlayalım;

  - japon burdan birlikte kurtulabiliriz
  - guclerimizi birlestirerek burdan kacabiliriz
  - seni sectim cunku sen farklisin, japonsun bi kere akillisin
  - guclerimizi?
  - birlestirmek?
  - birlestirerek
  - uzatmayalim ben arif
  - bende mehmet, zeytinburnu çocuğuyum, kazlıçeşmede deri atölyesinde çalışıyorum
  - deri montmu, yoksa ayakkabi uzerine mi?

  (bkz: tüh erkekmiş)
 • kendisine bir kutu digoksin reçete etmek istediğim sevgili anksiyetik yazardır. dozunu yazmayacağım reçeteye, kendi bilir ne kadar alması gerektiğini. belki o zaman sevgili öğreticisinin arkasından iş çevirmemeyi öğrenir! bunun yanında bana trakya kültürüyle ilgili verdiği eşi bulunmaz bilgiler için öünde saygıyla eğilir, teşekkürü bir borç bilirim.
 • 14 mayıs 2009 depeche mode istanbul konserine bilmemkaç tane bilet kazandığını iddia ediyor. üstelik önceden de varmış zaten bileti. gece gece pek kafam basmasa da doğru olabileceği ihtimali üzerinde durarak kendisine şanslı ile başlayan sevgi sözcükleri gönderiyorum.*