şükela:  tümü | bugün
 • http://www.legendgrp.com/ adresinden ulaşılabilecek elektronik cihazlar üreten çin teknoloji firması. mobil cihazlarda kullanmak için symbian os lisansı almıştır
 • çin'in en büyük bilgisayar üreticisi. bir dünya devi olma yönünde hızla ilerliyor. son olarak ibm'in pc bölümünü satın almış.
  anadolu ajansı'nın verdiği bilgi şöyle: "1988'de legend adıyla kurulan ve 1994'ten bu yana hong kong borsası'nda kote edilen lenovo, yedi yıldan bu yana çin'de bir numaralı bilgisayar markası olarak faaliyet gösteriyor.
  lenovo, ibm'in pc bölümünü satın alışından önce dünya sıralamasında, amerikan dell ve hewlett packard markalarının ardından sekizinci sırada bulunuyordu."
 • dış dünya halklarıyla ibm'i satın alması vesilesiyle gerçekleşmekte olan tanışmasına giriş olarak aşağıdaki mottoyu kullanmakta olan oluşum:

  "sometimes the best way to win the game
  is play the game together."

  insanın aklına söz konusu "taraf"ların iki şirketten çok iki ülke olması gerçeğini getirir bu durum ki; bu da, çin ve birleşik devletler arasındaki ilişki üzerine bilgi gereksinimi doğurur farklı kişilerde çeşitli oranlarda.

  öyleyse uygun bir yerlerden başlayalım bilgi aktarımına;

  "...the policy of the united states toward china has been based on the twin principles of (1) equality of commercial opportunity, and (2) the maintenance of the territorial and administrative integrity and political indepence of china. although the united states has at times recognized the special relations between china and neighboring countries, it has also recognized and asserted that the domination of china by any one power or any group of powers is contrary to the interests both of china and of the united states."

  (united states relations with china - department of state publication)
 • kisisel bilgisayar piyasasinda 4 sene icersinde liderlik bekleyen kurulusmus.iddia saglam.ankara buyuksehir belediyespor baskani melih gokcek'in 4 sene icerisinde sampiyonlar ligine gidecegiz iddiasina benzemiyordur heralde.
 • televizyonda yayınlanacak tanıtım reklamları için ronaldinho ile anlaşmış firma.

  http://en.chinabroadcast.cn/…006/04/27/45@82218.htm
 • amerikan hükümetinin çinde üretilerek amerikan hükümet birimlerine satılan bilgisayarlarda casus donanımlar olmasından şüphe ettiği firma

  (bkz: dervişin fikri neyse zikri de odur)
 • reklamlarinda "lenovo windows xp professional urununu onerir" diyip, yine ayni ilandaki urune "xp home edition" koyan laptop ureticisi.
 • piyasada belli bir yeri olan ibm laptop'lari lenovo markasiyla satarak buyuk oranda pazar payi kaybettigine inandigim bilgisayar sirketi. teknoloji haberleriyle ilgilenen sinirli bir kullanici kesimi disinda lenovo'nun ibm'i satin aldigini bilen pek olmadigindan ibm'in 10 senedir markasini guclendirmek icin yaptigi reklamlari ve pazarlama faaliyetlerini cope atmis oluyor bu sirket.