şükela:  tümü | bugün
  • alınmaması gereken bilgisayardır.

6 ay önce aldım ve 6 ay boyunca içindeki dandik hard disk sebebi ile acı çektirdi. spotify tam 2 dakikada açılıyordu. (abartmadım)

en sonunda ''yeni bilgisayar'ın kasası açılamaz'' mantığından sikerler diye çığlık atıp , samsung 500gb ssd taktırdım ve şu an adam gibi bir bilgisayar haline geldi.

e ben ne anladım 4 binlira para verip üzerine 1200liraya ssd alıp bilgisayarcıya 200tl vermekten?
  • aciliyeti olan ihtiyaçlarımdan ötürü aldığım bilgisayardır. (bkz: #70664713)

bütçeyi üst limit olarak 2500 belirlemiştim. ekşi sözlükteki bazı yazarlar tarafından bütçem aşağılandı. halbuki biraz zaman geçince elimdeki meblağın artacağını onlardan yerilmeyi değil tavsiye beklediğimi söylesem de yardımcı olmadılar. donanımhaber sağ olsun aldık işte bu yavruyu.

vatan bilgisayardan aldım. 3300 tl'ye düşmüş. bilgisayardan anlayan birinden aldığım tavsiyeyle de 3300 tl'ye bulduysam sudan ucuza bulduğum söylenerek derhal almam gerektiğine dair ikna edildim.

şu ana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım. tek sorunum evet ssd'si yok. bilgisayardan anlamam gerçekten ama ssd konusunda herkes hemfikir sanırım. taktırırız bir tane ne yapayım şimdi? nerden anladığıma gelirsek internet ilk açılırken yavaşlık problemiyle karşılaşıyorum. ben zaten bilgisayardan mucize bekliyorum ilk aldığım zamanlar o yüzden bunu problem olarak görmüyorum.

sizlere söyleyeceğim tek şey yahut verebileceğim tek tavsiye lütfen vatan'dan alışveriş yapmayın arkadaşlar. sorumsuz, dalga geçen çalışanları var. bilgisayardan anlamadığımı sürekli yinelememe rağmen yaptığım araştırmalarla alakalı isteklerimi sunarken 'o öyle değil şu şekilde olmalı' diye diye sırıtarak cevap veriyorlar. biz alışveriş halindeyken bir müşteriyle kavga edenini gördüm. bizim alışverişimizle alakalı aralarında kavga ettiler. derhal alışverişin bitmesini istedim. gelemem ben öyle şeylere. bir sürü de şey kakaladılar yok efendim antivirüsmüş, bilmem kaç yıllık zart zurt aboneliğiymiş. yok dedim o kadar sene yaşamam ben bu bilgisayarı değiştiririm yine (bkz: swf)
  • klavyesinin tasarımından tutun, hassasiyetine kadar ciddi sorunları olan laptop.
    aynı anda birkaç bilgisayar kullanıyorum, sadece bu bilgisayardayken; harf basmaması veya alışkanlık olarak yanlış harf basması sorununu yaşıyorum