şükela:  tümü | bugün
  • fiyat/performans dengesini iyi tutturmuş bir lenovo notebook ailesi. ekran kartı fena değil gibi gibi... sanki mini mini bir çin mucizesi. çok değil 2 ay önce 1600tl'ye i7 işlemcili modeli çatır çatır alınmıştır. yakın bir fiyata i5 satıyorlarmış şimdilerde...
  • laptop piyasasının bildiğin bug'ıdır.
  • bir tane asus ve bir tane lenovo z580 aldik. özellikleri ekran karti disinda (asus gt 635m lenovo 630m) ayni. ancak fiyat olarak lenovo çok daha ucuzdu. ben 1300 lira gibi komik bir fiyata aldim bu özelliklerdeki bir bilgisayari. performansi çok iyi (5.9 windows performance test) henüz hiç bir oyunda bir sikinti yasamadim. ancak tek bir olayi var, z serisinin kronik problemi olan şey, ekrana yandan bakildiginda hafif kumlanma gözleniyor. onun disinda fiyati/orani itibari ile leziz bir bilgisayar.
    ha bide intelligent ai mode ile film, müzik veya oyuna göre otomatik olarak ekran ayarlarini degistiriyor, insani bir havaya sokuyor.
  • windows 8 ile henüz tam uyumlu hale gelmemiş laptoptur. lenovo'nun kendisine ait olan bazı programları kurduğunuzda internet explorer başta olmak üzere bazı programlarda werfault.exe hatası alıyorsunuz.. hee sorun mu değil tabii ki ileride düzeltilir..

1 haftadır kullandığım ve çok memnun olduğum bir laptop..
  • bilgisayar sektörünün içinde olduğum halde anlamıyormuş gibi yapıp çevremdekilere laptop alacağım ne alayım diye sorduğumda lenovo al abi çok güzel diye cevaplar duydum. hayır zaten benimde lenovo alasım vardı daha önce hp, dell, acer, toshiba da aldığım için yenilik istiyordum. vatanbilgisayar %25 indirimi sayesinde bir baktım ki lenovo z580 kucağımda entry yazıyorum. taksitleri devam etmekdir.

ekranan yanlardan bakınca kumlanma gözükmektedir. genel olarak performansı başarılıdır. sessizdir, klavyesi yazmayı zevkli hale getirir touchpad kullanımına halen alışamadım.

yine alır mıyım hayır almam çünkü zaten var neden alayım:)
  • kız arkadaşıma bunun i5 işlemcili ve nvidia gt635 ekran kartlı modelini aldık.windows 8 yüklü geldi,format attık w7 kurduk. şu an için gayet mutlu ancak nedense hala daha 2 çeşit fan modu(toz giderme ve normal mod) olan alet.

ps. fan modunu çözebilen mesaj atsa süper olur
  • internete kablosuz bağlanmakta sorun yaşadığım dizüstü bilgisayar. evdeki diğer aletlerde (telefon, pc ) sorun yaşamazken, bu alet beni çıldırtmaya ant içmiş sanki. bir ay elimden alacaklar diye servise götürmek istemiyorum. birinin "sorunun ne senin evlat!" diye sorup derdini dinlemesi gerekiyor.
  • yaklaşık 8 aydır sorunsuz kullandığım bilgisayarımdır. özelliklerini özetleyecek olursam: 8 gb ram, 2 gb nvidia gt635 ekran kartı, 2.5 ghz işlemci, 1 tb hard disc ve sadece 1300 liraya golddan almıştım. fakat şu son iki gündür pc mi daha düzgün yapmak adına eline alıp orasını burasını bızıklayan arkadaşım sayesinde bilgisayarımda bazı sorunlar meydana geldi. mesela google chromeden youtubeyi açıp video oynattığım zaman diğer sekmeleri kullandığımda pcde kasmalar meydana gelmeye başladı ve arada sırada (15-20 dk aralıklarla) 11 defa dıt sesi geliyor araştırdım ve öğrendi ki ''ön bellek hatası'' anlamına geliyormuş. açıkçası bilgisayarıma nazar değdiğini düşünüyorum her gelen çok iyi çok ucuza aldın deyip duruyordu veya işi bilmeyen arkadaşların gazabına uğradım.
  • aylar önca çok ucuza aldığım, fiyatına göre harika özellikler barındıran taşınabilir bilgisayar modeli. her şeyinden memnunum, ısınmıyor, aksamıyor, gürültü çıkarmıyor... hepsi harika ama ben bu kadar dandik, aptalca ve malca tasarlanmış başka bir touchpad görmedim. ulan tıklama yeri bile kaydırmaya yarıyor, güya tasarlamışlar bunu ama minik noktalara tıklamak azap oluyor. tıklayayım diye basmaya çalışırken sağa sola kayıveriyor imleç. hal böyle olunca ara sıra şiddet uyguluyorum yavrucağa. hani touchpad kullanan biri de değilim, her daim faremle gezerim ama nadiren de olsa touchpad lazım oluyor kardeşim, ben ne yapayım?
  • 2012 sonbaharından beri kullandığım dizüstü bilgisayar.

özellikle birkaç aydır ısınma problemi var, fanlarının küçük olması ve çabuk tozlanması en büyük etkenler. yine de bilgisayarı kapatacak kadar ısınmadı şuana kadar, güzelinden bir soğutucu aldım mı tamamdır.

şu sıralar ortalamanın biraz altına düşmüş olabilir, yeni alacaklara pek tavsiye etmem.