şükela:  tümü | bugün
  • 1300 liradan satın aldığımın ertesi günü, şu sıralarda* 1190 liraya düşmüş olan, çok yeni bir model olmasına rağmen uygun sayılabilecek fiyatıyla dikkat çeken döneminin anne telefonu.

5.5'' ekran, 3 gb ram, octa-core 1.4 ghz işlemci, 32 gb dahili hafıza ve 16mp/8mp kameralar ile donatılmış, üzerine bir de 4000 mah pil ile desteklenmiş.

kutudan çıkan kulaklıklar 5 liralık gibi duruyor. kalitesini henüz test edemedim. kulaklığın aksine dolby atmos destekli hoparlörler epey iyi ses veriyor.

parmak izi okuyucu var ve ilk denemelerimize göre oldukça başarılı.

gold rengi internette göründüğü gibi iyi değil, silver ucuz görüntü veriyor. gri olarak geçen siyah ise çok şık. bu tabii ki zevk meselesi.

annem kullanmaya devam ettikçe buraya eklemeler yaparım.
  • gayet hoş bir telefon. 2 haftadır kullanmaktayım ve herhangi bir eksik tarafını görmedim. sevgilimin iphone 6s plus'ının yapıp da k6 note'un yapamadığı bir şeye henüz rastlamadım.

4000 mah bataryası sayesinde tek şarjla 3 gün kullanabiliyorum.

iddia ediyorum 1300-2000 tl bandında alınabilecek en iyi telefondur.

edit: telefon kapalıyken bile alarmı çalıyor. bir ay geçmesine rağmen herhangi bir sıkıntı yok. hâlâ öneriyorum.
  • keşke (bkz: lenovo k6) başlığını da okusaydım almadan önce. aldıktan 24 saat sonra hoparlörü ve mikrofonu bozuldu. uzak durun sakın almayın.

edit : zorlu bir süreç sonunda telefonda sorun olduğuna ikna edip servise verdim. 1 ay beklettiler, 1 ay sonunda tüketici kanunu 1 ay geçerse yenisini vermeniz lazım dedim, mecburen yenisini verdiler, bunda da benzer sorunlar var, dert etmemeye çalışıyorum ama ses gitmiyor karşıya çoğu zaman. hoparlörü de çok kötü. sistem update yaparsam göçüp gidecek diye de korkuyorum onu da yapmıyorum. rezalet ötesi telefon.
  • 1300 tl ye alınabilecek en iyi telefonlardan biridir. geniş ekranı,renk derinliği, 4000 miliamper pili, 8 çekirdek işlemci,3 gb ram ve 32 gb hafızasıyla gayet iyi bir telefon. 5 aydır kullanıyorum.

kullanıcılar çift hoparlör zannediyor ama tek hoparlörü bulunuyor yani arızalı değil.

tek eksiği keşke lenovo kendi resim galerisi ve müzik çalarını üretip telefona yükleseydi.
  • 1000 tl civarı üstün performans telefonu. çok memnunum. yazık döktüğünüz paralara. batarya çok iyi, internet deneyimim iyi, android 7 sürümünü de aldı. parmak okuyucu gayet iyi çalışıyor. metalik kasa. daha ne yapsın.
  • yaklaşık beş aydır kullandığım telefon. deneyimlerimden bahsedecek olursam:
    1. dokunmatiği arızalıdır. bana denk gelen ürünün hatalı olması da muhtemel tabi ama telefon, ekran kilidini açtıktan ancak beş on saniye sonra algılamaya başlıyor parmak hareketlerini. haa çok dert ediyor muyum. hayır (belki fakir olduğum ve yeni bir telefon alamayacağım için ya da garantiye vermeye üşenecek kadar tembel olduğum için umursamıyorumdur.)
    2. dolby çalışmadan ses kalitesi berbat bir telefon. video izlerken veya müzik dinlerken dolby çalışmıyorsa seste cızırtılar ve alçalıp yükselmeler oluyor. çalışıyorsa fena değil ses kalitesi.
    3. bence pil ömrü abartıldığı kadar iyi değil. bilindiği üzere akıllı telefonları pilleri sıfıra yaklaşmadan şarj etmek gerekiyor. yani pil seviyesi 5 iken şarja takılan telefonla 25'ken şarja takılan telefonun pil ömürleri farklıdır. ben yüzde 30 civarındayken şarj etmeye başlıyorum genelde. pil bu seviyeye yaklaşık bir günde geliyor zaten.
    4. parmak izi okuyucu fena değil.
    5. arka kamerası bence gayet iyi. ön kamerayı hiç kullanmadım henüz.
    6. ait olduğu segmente göre hızı yeterli.
    7. telefon whatsapp ve gmail bildirimlerini ya geç veriyor ya da hiç vermiyor. mesaj ve aramada sıkıntı yok ama.
    sonuç olarak fiyatına göre alınabilecek bir telefon. eğer bir telefona tıpkı benim gibi bin liranın üstünde para vermem diyorsanız almak için uygun. ama fiyat performans canavarı da abartılı bir tabir bu alet için.
  • fiyatını uygun bulup aldığım telefon.
    pil ömrü gerçekten güzeldir. şarjı kolay kolay bitmiyor.
    çabuk dağılmıyor defalarca düşürdüm pek bir şey olmadı.
    kamerası iyi değil.
    telefonu yoğun kullanan biriyseniz zaman zaman donmalara alışmanız gerekecek.
    sonuç olarak çeşitli eksileri ve artıları olan fiyatı uygun bir telefondur.
  • diğer lenovo telefonlar nasıldır bilmiyorum ama bunda şarj aleti yeri çok hassas. en ufak bir kıpırdamada şarj aleti yerinden çıkıyor. insanı delirten bir şey. neredeyse telefonu şarjdayken kullanamıyorsun.
  • geçen sene aşağı yukarı bu zamanlar aldığım telefon. kafama tüküreyim, kağıt üzerinde güzel olan donanımını görüp lenovo'nun da adına güvenip ekonomi yapayım diye ayfon yerine bunu almıştım.

telefon çok ısınıyor. buna bağlı olarak ekranın sol tarafında sararma oldu ve nihayetinde bugün itibariyle telefonun dokunmatiği cortladı. telefonun ortasında bir yere dokununca köşede bir yere dokunmuş gibi algılıyor, onu da geçtim listedeki kişilere boş mesaj atıyor, arıyor. millet eski sevgilisini sarhoş olunca arar ben dokunmatiğim bozulunca arıyorum. neden? çünkü ben sarhoş olmam. peki neden? çünkü alkol pahalı, çünkü bir bira olmuş 9 lira. sosyal mesajımı verip levent kırca mizah ödüllerine adaylığımı yazdırdıktan sonra diğer hususa geleyim; telefonun yazılımı berbat.

çok fazla takılma oluyor ve bunlar bir yerden sonra can sıkmaya başlıyor. özellikle güncelleme aldıktan sonra sorunlar iyice gözle görülür hale geldi.

seri genel olarak mı sorunlu, yoksa benim aldığım telefonda mı sorun var orasını tam bilemiyorum, ama aynı telefon arkadaşımda da var ve o da benzer sorunları yaşıyor. bence uzak durun, kağıt üstündeki kadar iyi değil.

edit: belirtmemek haksızlık olur; garanti kapsamında istanbul kartal'daki kvk servisine gönderdiğim telefonum 1 hafta geçmeden onarıldı. garanti hizmeti iyi çalışıyor. telefonu o kadar gömdükten sonra firmanın hakkını da vereyim.