şükela:  tümü | bugün
 • kronik klavye sorunu olduğu için alınmaması gereken laptop.
 • klavye sorunu yaşatan oyun bilgisayarı. nasıl çözüleceğine dair bilenlerin yeşili yakmasını diliyorum.

  edit: arkadaşlar çözüm için kasanın arkasında orta sutunda bulunan vidaları gevsetmeniz yeterli, ben tamamen çıkarttım. bilginiz olsun
 • herhangi bir sorunu olmayan oyun bilgisayarı. ya da bana denk gelmedi.
 • 4 aydır kullanmakta olduğun oyun bilgisayarı.
  iyi ve kötü yönlerini aşağıya bırakıyorum.

  + soğutma performansı efsane.
  + ssd çok hızlı. (2.5gb okuma)
  + klavye tasarımı alışıla gelmişin dışında , rahat ve kullanışlı.
  + rakiplerine göre ince.

  - kasa kalitesi çok kötü üflesem yıkılcak gibi duruyor.
  - fan boşta dahi sesli çalışıyor. sessiz ortamlarda can sıkabiliyor.
  - hdd'den ses geliyor. ( bu sorun herkeste olmayabilir benim hdd de sorun var)

  önerirmiyim diye sorarsanız kesinlikle öneririm. soğutma performansı tek başına bilgisayarı muazzam kılıyor.en yüksek grafikli oyunlarda uzun kullanımda gpu 65 cpu 75 dereceyi geçmiyor.önceki bilgisayarım olan hp cb008nt de bu değerler gpu 90 cpu 95 leri görüyordu. işlemcileri ekran kartları aynıydı iki modelin.
 • y520 i7 128 gb ssd olanı 4 ay önce alındı. klavye sorunu şuanda yok ışık paketi alındığı için gece görüntüsü çok güzel. hız açısından çok başarılı görüntü kalitesi yüksek. fiyat açısından o zamanlar 3750 tl ile alınmış sonrasında fiyatlar uçmuştur. şarz süresi ortalama 4 saat gitmektedir ancak oyun açıldığında 1,5 saat sürer. şarz fişi takılmadığında açılan pes 2018 donarak oynanmakta. fiyat açısından değer verilmesi gereken pclerden bir tanesi. fan sesi oyun açıldığında var ancak yüksek değil.
 • 256 ssd 1050ti'lı olanına sahip olduğum canavar. pilde çalışırken dahi bf1'i yüksek kalitede donmadan oynatması (ort 60-65 fps) ile gönlümü çalmıştır.
 • 1 aylık kullanımımdan sonra almayı düşünenlere önereceğim dizüstü bilgisayar.

  media marktın gece kuşu kampanyasıyla 256 ssd + 2tb disk 1050ti ekran kartlı modelini 5700 tl civarına aldım. şu an için aynı ürün sitede 7200 tl civarlarında görünüyor.

  özelliklerine ve piyasadaki benzerlerine göre ince sayılabilecek bir bilgisayar. ince dediysek ultrabooklar gibi düşünmeyin. bir gaming ürününe göre son derece ince.

  fanlar çok sessiz değil fakat soğutma performansı gerçekten çok başarılı.ben bir yazılımcı olarak klavyesini de çok beğendim çok rahat ve kullanışlı.