şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çin menşeli lenovo firmasının katlanabilir laptop ürünü.

  ülkemizde i3 ve i5 işlemcili modelleri satışta.

  işlemci: ıntel® core™ i5-6200u 2.3 ghz ( turbo boos teknoloji ile 2.8 ghz) 3 mb akıllı bellek/i3-5005u

  ram: 4 gb ddr3 1600 mhz. (max. 8 gb)
  sabit disk: 1 tb / [i3 modeli]500 gb (5400 rpm,sata)
  optik sürücü : opsiyonel sürücü (optik sürücü yok.)
  işletim sistemi: windows 10
  ekran kartı: nvıdıa geforce gt 940m 2 gb - paylaşımsız ekran kartı/[i3 modeli] intel hd graphics 5500 paylaşımlı.
  ekran boyutu: 14'' full hd dokunmatik led ekran
  ekran çözünürlüğü: 1920 x 1080
  bluetooth: 4.0
  wifi: 802.11b/g/n
 • ofiste kullandığım laptop.

  genel olarak aletten ok memnunum. özellikle sunum yaparken şekilden şekile sokmak gerçekten iyi oluyor. kucağa almak yerine katlayarak tablet olarak kullanmak egonomik olarak büyük kolaylık sağlamakta. dokunmatik performansı da fena denilmeyecek düzeyde. bunun dışında pil performansı da beğendim diyebiliri.

  en büyük sıkıntısı çözünürlük sorunu var. büyük excel tablolarında çalışırken ne yazık ki harici ekran kullanmak zorunda kalıyorum. ayrıca pdf basmak istediğimde de yazdır butonunu göremeyecek kadar düşük bir çözünürlüğü ekranım var.

  özet olarak: dell alacak bütçeniz yoksa ve hafif bir bilgisayar istiyorsanız alternatifler arasına alabilirsiniz.
 • güzel bilgisayar fakat sanırım bütün yoga'ların ortak özelliği ekran pır pır ediyor. yani ekran ara ara kararıp kendine geliyor. bunu yoga kullanan bir yakınımda daha gördüm, forumlarda da bahsedilmiş ama çözümünü yazan olmamış.
 • gün ışığında ayna görevi gören ekrana sahip bilgisayarım. parlaklık sonda olsa dahi sağ olsun ekranı göremezsiniz.
 • alt kapağını fazla açmaya gelmeyen laptop/tablet hibriti. zira aletin ekran menteşelerinin hemen yanındaki, kasanın içine gömülü vida yuvaları aşırı kullanımda pert oluyor ve hatta parçalanıyor; sonuç olarak aletin yukarı köşeleri tam kapanmadığından bilgisayarın ayırıcı özelliği* olan kapağın 360 derece katlanması riskli bir hale geliyor...*
 • cep telefonunun kişisel erişim noktası (wifi modem) olarak kullanılamayan laptop. telefonun internetini kullanıp bağlanamıyorum. hata veriyor. yabancı forumlarda da durum aynı. böyle bir laptop u nasıl sağlıklı kullanırsın orası ayrı.

  çok ilginç ama çözüm sunulmamış ya da güncelleştirme. bir daha almayacağım evet ama çözümü de bulamadık ki işimizi görelim. bulan bilen yeşillendirsin.