şükela:  tümü | bugün
  • 5 haziranda, 4 tb depolama ve %95 ekran kasa oranıyla (çentiksiz) tanıtılması beklenen akıllı telefon.
  • 18 ayrı patenti, 45 gün bekleme süresi ve bataryası bittikten sonra yarım saat daha konuşma vaadiyle telefon dünyasına bir cisim yaklaşıyor dedirten teknolojik alet.
    edit: yüzyılın fos çıkan aleti.
  • hayallerimdeki özellikleri barındıracagi iddia edilen telefon.

bir lenovo p1 ve p2 sahibi olarak eğer bataryası aynı bu telefonlar gibi olup kamerasi da lg gibi geniş açılı olursa(ornek fotoğraflara göre öyle görünüyor) hele bir de ekranı öyle olursa türkiye'ye geldiği an bir adet alacağım.
  • lenovo p2 kullanıcısı olarak birçok amiral gemisi telefon denedim ve p2'ye kadar hiçbirinden memnun kalmadım. üstelik p2 amiral gemisi bile değil!

bunların haricinde telefon gerçekten şık ve farklı olmuş, ekranı, ekran çerçeve oranı, pil konusundaki vaatleri...

açıkçası telefonların önündeki en büyük engelin performans, hız, vs değil de pil performansı olduğunu düşündüğümden ve lenovo p2'nin bu probleme kısmen güzel çözümler üretmesinden mütevellit, z5'i heyecanla beklediğimi söyleyebilirim.

özellikler için: https://alve.al/2l7bmzw
    lenovo p2 kamera performansı için: https://bit.ly/2l6b8hv

edit: söylenenlerden sonra tam bir hayal kırıklığı.

edit 2: kandırıldık!!!!
  • gercek olamayacak kadar iyi görünüyor. 1 nisan sakasi desen nisan ayinda degiliz. bilmiyorum ne cikacak arkasindan ama ekran konusunda lider sirketlerin üretemedigi ekrani lenovo'nun üretmis olmasi pek mümkün görünmüyor bana. tabi umarim dedikleri gibi bir ürün tanitirlar haftaya. sadece ekran konusunda basarili olsalar yeter bana.
  • çinli bir sitede 1.558 dolarla listelenmiş. sen ne yaptın lenovo? bu telefonu almak için dünya bankasına kredi başvurusu mu yapalım?
  • true bezel-less display, 95% ekran alani falan diye reklamini yaptilar ama bildigin centikli cikti bu da. cerceve diger telefonlara gore 0.5mm daha ince, ordan biraz alan kazanmislar. 6gb ram, 64/128gb ram. 4tb muhabbeti gecmedi sanirim tanitimda. ekran-govde orani 90%. 64gb satis fiyati 1299 yuan. herhalde 300-400 euroya gelir diye dusunhyorum avrupa marketlerine, ki fena fiyat degil. bir f/p canavari olabilir lakin ben oneplus tercih edecegim. millete heyecan yasatip, ortalama bir telefon cikardi adamlar.

edit: 1299 yuan 200dolar gibi bir sey yapiyor bu arada, bu fiyata gelirse avrupaya kesinlikle f/p canavari. 128gb versiyonu 250dolar olmasi lazim.
  • 200 dolara terör estirmeye gelen telefon.
  • iphone x'e benzeten bir tek ben miyim?
  • marques brownlee
    lenovo z5 concept -> teaser image -> actual phone

twitter link