şükela:  tümü | bugün
  • lenovo'nun yakında çıkacak 6 gb ram ve snapdragon 820 işlemciye sahip telefonu.

hali hazırda bu işlemci lg g5 ve htc 10'da kullanılıyor. ancak lenovo akıllı davranıp ram konusunda cömert davranmış rakiplerine göre. fiyatta abartı olmazsa bu telefon tutar.

tek beğenmediğim yönü çerçeve oranı. telefonun ekran çerçeveleri çok kalın.
  • 4 gb belleğe sahip olan telefon, pro versiyonu ise 128 gb dahili depolama versiyonunda 6 gb bellek sunuyor. 6 gb rakamını ilk olarak asus zenfone 3 deluxe modelinde duymuştum.
    android cihazların çalıştırdığı mevcut uygulamalar ve çoğunluğun aynı anda kullandığı uygulama sayısı düşünüldüğünde 4 gb bellek oldukça yeterli bir rakam. daha fazlası yalnızca müşteriyi tatmin etmek ve karşılaştırmalarda bir hane öne geçme avantajından fazlasını sunmayacak büyük bir kitleye.
    cihazın ekran çözünürlüğü 1080*1920, 5 inçlik bir ekranda vr harici her türlü işlemde yetecek bir çözünürlük. neyse ki burada 2k ekran çözünürlüğü tercihine gitmemişler.
  • esas adı zuk z2 olan telefon. zuk z2 ve zuk z2 pro olmak uzere iki modeli var.
    pro modeli 4 veya 6 gb ramli ve düz modeline kıyasla bir sürü sensöre (nabız vesaire) sahip olduğu gibi türkiye için en önemli bant olan bant 20'yi de destekliyor. ha bir de depolama birimi düz modeline kıyasla daha hızlı.
    şu an zuk z2'nin önündeki en büyük engel yazılımsal olarak vasatlığı ki hala international romu çıkmadı bile. gene de kolay bir şekilde imei tamiri yapılabilmesi ve kaynak kodlarının paylaşılması şimdiden bile alınabilir kılıyor.
  • sahibi olduğum telefon.
    çin romlarına aşina değilseniz kesinlikle almayın. gerçekten çok sıkıntılı oluyor çin romları. daha global sürümü çıkmadı , fakat hindistanda farklı bir ad ile global sürümle piyasaya sürülecek. ingilizce sürümünü kullanıyorum, türkçe olarak da var fakat biri tarafından sürüldü stock rom değil. yüklemenizi tavsiye etmiyorum, telefon çok kolay bir şekilde brick oluyor. zuk z2 serisinde kronik bir sorun oldu brick . şuan kullandığım arayüz zui 2.1.059. ota güncellemesi ile yükselttim, yükseltme işlemi bile uğraştırdı. çin serveri üzerinden kabul ediyor ancak ota güncellemesini. bunu da flyvpn programı ile halletmeye çalıştım, fakat süreli bir kullanımı var, güncellemeyi duraklatıp , modemi resetleyip ip değiştirerek ve tekrardan yükleyip yeni bir account alıp sorunu aşabiliyorsunuz. kameradan memnunum, önceki telefonum lg g2 idi. hız olarak müthiş. snapdragon 820 işlemci olduğunu göstere göstere belli ediyor. parmak izi okuyucu çok başarılı. yazılımsal olarak maalesef çok vasat. bootloader kiliti açayım derken hard brick eden çok kişi var. yazılım, brick gibi problemler çıkmasın diyorsanız one plus 3 öneririm.

edit: oneplus 3 için imei tamiri olmuyor bu yüzden alacaklara tavsiyem pasaport ile kaydetmeniz.
  • 200-300 dolar fiyatına nasıl böyle bir donanıma sahip olduğunu hala anlayamadığım über telefon. ekranı 1080p tutmaları ve bol bol ram koymaları akıllıca olmuş zira lazım android'de. bunları görüp nasıl samsung veya iphone alınır bilemiyorum. 3500 mah batarya ne amk. adamlar yapmış ama işte sadece çin ve hindistan pazarına. yinede başarılı bir ürün. şunun 4.5 inç küçük versiyonu olsaydı tadından yenmezdi.