şükela:  tümü | bugün
 • lenovo'nun yakında çıkacak 6 gb ram ve snapdragon 820 işlemciye sahip telefonu.

  hali hazırda bu işlemci lg g5 ve htc 10'da kullanılıyor. ancak lenovo akıllı davranıp ram konusunda cömert davranmış rakiplerine göre. fiyatta abartı olmazsa bu telefon tutar.

  tek beğenmediğim yönü çerçeve oranı. telefonun ekran çerçeveleri çok kalın.
 • 4 gb belleğe sahip olan telefon, pro versiyonu ise 128 gb dahili depolama versiyonunda 6 gb bellek sunuyor. 6 gb rakamını ilk olarak asus zenfone 3 deluxe modelinde duymuştum.
  android cihazların çalıştırdığı mevcut uygulamalar ve çoğunluğun aynı anda kullandığı uygulama sayısı düşünüldüğünde 4 gb bellek oldukça yeterli bir rakam. daha fazlası yalnızca müşteriyi tatmin etmek ve karşılaştırmalarda bir hane öne geçme avantajından fazlasını sunmayacak büyük bir kitleye.
  cihazın ekran çözünürlüğü 1080*1920, 5 inçlik bir ekranda vr harici her türlü işlemde yetecek bir çözünürlük. neyse ki burada 2k ekran çözünürlüğü tercihine gitmemişler.
 • esas adı zuk z2 olan telefon. zuk z2 ve zuk z2 pro olmak uzere iki modeli var.
  pro modeli 4 veya 6 gb ramli ve düz modeline kıyasla bir sürü sensöre (nabız vesaire) sahip olduğu gibi türkiye için en önemli bant olan bant 20'yi de destekliyor. ha bir de depolama birimi düz modeline kıyasla daha hızlı.
  şu an zuk z2'nin önündeki en büyük engel yazılımsal olarak vasatlığı ki hala international romu çıkmadı bile. gene de kolay bir şekilde imei tamiri yapılabilmesi ve kaynak kodlarının paylaşılması şimdiden bile alınabilir kılıyor.