• sayesinde çiş kabarcıkları hiç bu kadar net olmamıştı... tuvalette büyülendim resmen, işemekten alamıyorum kendimi ahahaha.
  • gözleri bozuk olmayanlar bilmez anlayamaz ama insanoğlunun bulduğu ender nimetlerden biridir. çok yaşasın bulan da bulmasına yardımcı olan da..
  • 10 yıldır kullandığım şeffaf göz..uzaktaki yazıları okuyamayacak kadar miyop ve astigmat göze sahip olduğumdan gözlükten sıkılınca kullanmaya karar verdim.avantajları daha çok nazarımda.

*numaralı güneş gözlüğü takmak zorunda kalmıyorsun.
    *yağmur yağdığı zaman puslu camlar arkasından etrafa bakınmıyorsun.
    *kadınsan makyaj yaptığımda güzel oluyorsun.
    *yazın denizden çıktıktan sonra kumsalda "bizimkiler nerdeydi ki?" diye güneşlenen insanları kısık gözlerinle taciz etmiyorsun.
    *banyoda saç kremiyle,şampuanı karıştırmıyorsun.(ben yaptım,oldu)
    *kıyafet almaya gittiğinde (özellikle bluz,tişört) gözlük gibi tak çıkar yapmıyorsun.direk giyiyorsun,aynaya bakıyorsun.

dezavantajları ne diye sorarsan;
    *lensle birşeyler okumaya kaptırırsan kendini gözün ağrımaya başlıyor (bende öle)
    *ansızın ev dışında bir yerde gecelemek zorunda kalırsan solüsyon derdin başlıyor.(olmadığı zamanlarda ben su ve iki adet kahve fincanı kullanıyorum)
    *süresini geçirirsen batmaya başlıyor.
    *en fenası hiç olmayacak bir yerde gözünden düşüp bulamazsan,o gün ölü gün olarak tarihteki yerini alıyor.

bi de;bu yazdıklarım benim tecrübelerim,beni bağlar.saygılar.
  • kullanmaya başlamamın üstünden yaklaşık iki saat geçti. minnacık netbookun ekranı 19 inçmiş gibi geliyor niyeyse. hiçbir şeyi de duyamıyorum. "düğüm" ü gönül, "gelirken" i gezegen anlıyorum. lens takınca sağır olan ilk insanım galiba.
  • soğan keserken gözlerin yaşarması ve yanmasını engelleyen zımbırtı.
  • devletin sağlığımızı düşünmesi sonucu reçeteye bağladığı gördürtgeç - tdk sesimi duy-

ya arkadaş, allah rızası için sen benim sağlımı düşünme ulan ayı devlet! allah rızası için diyorum. hayatımda gölge etme başka ihsan istemiyorum, lensin bitti diyelim, mecbur bir de doktora gidicen. doktor parası vericen. vaktini vericen. niye? altı ayda bir lens alıyorsun diye.

ulan önceki hayatımda ne pis ne manyak ne cins bi insanmışım ki bu hayatımda türkiye'de yaşamaya mecbur kılındım. ay rabbim sen büyüksün ya!
  • sprey biçiminde, suyla yıkandığında geçen bir versiyonunu icat etseler diye düşünmeme sebep olan görme aparatı.
  • tek kullanımlık olanlarının mükemmel olduğunu düşündüğüm zımbırtı. gözlerimde alerji sorunu olduğu için bir de bunu deneyeyim dedim. lens yok gibi, ne kayma ne batma var. yalnız maalesef çok pahalıya geliyor. normalde 6 aylık lens aldığın paraya ancak 1 aylık alabiliyorsun. o yüzden sanırım sadece özel günlerde kullanıp diğer zamanlarda gene gözlüğe döneceğim.
  • nerede, hangisini kullanacağınızı bilemiyorsanız, işte yanıt: bence bu işin çooooooook basit bir formülü var! lensin geniş açılı olanı güzel mekanları, dar kadrajlısı da güzel objeleri çerçevelemek için kullanılır! yani, en sade tanımıyla, geniş açılı olanlar mekanları, dar olanları da objeleri görüntülemek için kullanılır. işte bu yüzden, adam gibi lensi olamayan tüm cep telefonlarıyla, adam gibi bir resim yapamazsınız! lens güzeldir; lens yapacağınız resmin çerçevesidir! doğru lens, size gözünüzün görmek istediği kadrajı verir!
  • bu akşam itibariyle kullanmaya başladığım bir kaç saattir uzağı görmemi sağlayan ürün.gözlük kullanmayı bir türlü sevemediğimden gözlük hep çantada durur ben gözlerimi kısarak görebilmek için cebelleşirdim sağı solu.neyse bir anda hadi lens alalım dedim girdim aldım şimdilik biraz batma hissetsem de alışacağımı umuyorum.

ilk kez takıyor olmamdan mı bilemem ama takarken beceremedim bayağı zor geldi gözlerini kırpma dedikçe birileri kırpar oldum.

kaymasın da 1.5 ay falan çıkarmayacağım.pek zor geldi şimdilik.
hesabın var mı? giriş yap