şükela:  tümü | bugün
  • internet üzerinden ucuza lens siparişi verme sitesi, denizlide 60 liraya bulunan bausch&lomb lensi kargo dahil 35 liraya 3 gün içinde göndermiştir. reçetenizi fakslamanızı istiyorlar ama, bu sağlık bakanlığının emriymiş.
  • araştırdım, internetten lens siparişi verebileceğiniz siteler arasında en uygun olanı bu.
    ayrıca, genelde diğer firmaların tedarik için beklettikleri büyük numara lensleri 2 günde elime ulaştırdılar.
    çok defa sipariş verdim, bir defa bile beni hayal kırıklığına uğratmadılar.

ayrıca 2 kutu siparişte %5, 4 kutu siparişte de %10 indirim yapıyorlar. zaten uygun olan fiyatları daha da aşağıya düşüyor.

bir de kredi kartına vade farksız 6 taksit yapabiliyorsunuz.

lensci.com'da acuve oasys fiyatı : 50tl.

2 kutu 95'e, 4 kutu 180tl ye geliyor ve vade farksız 6 taksit yapabiliyorsunuz.

lensmarkette aynı ürünün kutu fiyatı 60tl.

http://www.lensci.com/
  • 1 kutu focus night&day lenslerimi, kargo onlardan olmak üzere toplamda 65 tl'ye aldığım, harika lens alışveriş sitesi. hele ki yanında bir de kücük şişede bausch&lomb solüsyon gönderme jestinde bulunarak büyük dualarımı kazanmışlardır. herkese tavsiye edebileceğim yegane lens alma sitesidir.
  • fiyatları lensmarket'ten ucuz diye bir de burayı deneyeyim dedim. öncelikle, sitesi berbat! üye olmaya çalıştım ama ürün satın aldıktan sonra otomatik üye olunuyormuş. daha sonra siteye girmeye çalıştığımda, mail'ime gönderilen şifreyi girdim ancak hep hatalı şifre girdiniz dedi. sitenin arayüzü de çok kötü zaten, bi ara elden geçirmeliler.

alıştan sonra bana gönderilen mail'de, siparişimin gönderilmesi için reçetemi fakslamam gerektiği yazıyordu. telefonla arayıp sorduğumda, siparişimin zaten kargoya verildiğini söylediler. yani, reçete olayı gereksiz.

sitesi berbat olduğu için, gönderinin takibini yapamıyorsunuz. bu da eksi bir yön.

ama sağolsunlar, sitede yazmamasına rağmen, beleşten 60 ml'lik solüsyon göndermişler.

sonuç olarak, sitelerinin ve gönderi takibinin eksiklerine rağmen, bir daha güvenle alışveriş yapacağım sitedir.
  • üsküdar ticaret lisesine varmadan soldaki dükkanda gözüm optik olarak fiilen görebileceğiniz internet satış sitesi. taa 2004 yılında caddeyi lensci.com afişleriyle kaplamışlardı.
  • 4 kutu lens+bir kutu solüsyona, swing marka numaralı gözlük(camıyla) hediye kampanyasından faydalandığımdır.
    burası, verdiğim sipariş elime ulaştıktan sonra editlenecektir.

edit: lensler, solüsyon eksiksiz, gözlük de cillop şekilde elime ulaştı.
  • 1 yıllık lens alana swing gözlük kampanyasından benim de faydalandığım site. lens siparişim sonrası beni arayarak istemiş olduğum lensin stoklarında olmadığını ve bir ay içerisinde yurtdışından geleceğini, şimdilik bana tek kullanımlık iki lens yollayacaklarını söylediler. ertesi gün söyledikleri gibi tek kullanımlık lenslerim geldi. fakat 2 adet değil 4 adet göndermişler sağolsunlar. yanında 2 tane de küçük biotrue solüsyonla birlikte. fakat paketten gözlük çıkmadı, ben de yurtdışından lensler gelince herhalde onunla birlikte gönderirler diye düşünerek fazla üstünde durmadım. bundan iki hafta sonra hiç beklemediğim bir anda siparişini vermiş olduğum 1 yıllık lenslerim de geldi orta boy biotru ile birlikte. fakat hala gözlüğüm yoktu ortalıklarda. telefon açıp gözlüğün akıbetini sorduğumda ithalatçı firmanın gümrükte problem yaşadığını ve ellerinde sadece kahverengi çerçeve olduğunu, istemiş olduğum siyah çerçeve yerine kahverengi yollayabileceklerini söylediler. ben de bir iki hafta daha bekleyebileceğimi söyledim. ertesi gün kargo ile siyah çerçevem geldi.

tüm bunlar olurken kendilerine iki üç defa eposta yazdım fakat hiç birine yanıt alamadım. telefonla aradığımda ise yardımcı olmak için ellerinden geleni yaptılar. biraz daha organize olurlarsa piyasanın tozunu attırırlar gibime geliyor.
  • internet sitelerine üyelikler kapalı sanırım. hiç bir yerde üye ol linki göremedim. 2 gün önce sipariş verdim. ne e-mail ile ne de başka bir iletişim yoluyla herhangi bir bildirim alamadım.

sitelerindeki online-chat'e cevap vermiyorlar. mail attım fakat buradan da bir geri dönüş olacağını sanmıyorum.

umarım sipariş patlamaz.

edit: ürünü 29 ağustosta sipariş vermiştim. 4 eylülde elime ulaştı. tatiller nedeniyle tedarik sürecinde sıkıntı olmuş olabilir.*

sonuç olarak 90 lira cıvarında gezen night&day'i 70 tl'ye aldım.

tavsiye: telefon numarasından arayın. mail veya chat'e zaman ayırmıyorlar.
  • herhangi bir optik mağazasında 100 lira civarında satılan night and day'i bu sitede 70 liraya bulduğum için ucuz fiyatına kanıp hemen atladım. atlamaz olaydım. 25 ağustosta verdiğim sipariş tam iki haftada elime ulaştı, hem de istanbul içi, hem de eksik bir şekilde! geçtiğimiz hafta eksik teslimatı bildirip yeniden istedim, ilgilenen kişi ''çıkışınızı yapıyorum'' demesine rağmen bir haftada ürün yine elime geçmeyince yine aradım. ''çıkışınız yapılmadı'' denince çirkinleştim, arsız müşteriyi zor da olsa oynadım ve siparişim 15 saat sonra elime ulaştı. (yırtık ve harap bir pakette)

ucuz fiyatına kanıp maskara olmayın, üç hafta yanan gözlerle gezdirir sizi, doktorunuza sipariş ettirin, ya da gözlükçülerden alın. şu fen ve teknoloji çağında ''internetten alışveriş sakat iş'' diye cümle kurdurdular ya bana, daha ne olsun.

(bkz: ekşi sözlük tüketici rehberi)
  • 2 ekimde sipariş ettiğim lensi sözde 24 saatte ulaştırması gerekirken 7 gün sonra gönderen firma. hadi gecikmeyi anladım ancak sipariş ettiğim 2 kutu lens yerine bir kutu gönderildi. nedenini öğrenmek için müşteri hizmetlerini aradığımda, operatör diğer kutunun elinde olmadığını 6 hafta sonra geleceğini beyan etti. (bakalım gelecek mi? hangi sorunlar yaşanacak?) ben de teşekkürlerimi iletip, firmaya sövdükten sonra beklemeye başladım.