şükela:  tümü | bugün
  • yagmurlu havada*bir tekinin düşmesi suretiyle şehla gezmenize,hatta tek gözünüzü kapatıp gezmenize sebep olan durum.özellikle lenslerin süresi dolmamışsa hatta yeni denilebilicek kadar az zaman gecmişse kullanmaya başlayalı sinir bozucu bir hadise oluyor.
  • kalabalık bir ortamda komik diyaloglara yol acabilen hadise. lens sahibinin spor yaparken ya da dans ederken "sakın kıpırdamayın" gibi bir mantıga prim vermesine yol acar. sonra da lens aranır topluca.

(bkz: kıpırdamayın ezan okunuyo)
  • saglam bir yumruk yedikten sonra herkesin basina gelebilecek olay. bu olaydan sonraki en buyuk sorun bi yumruk daha yiyip digerini de dusurmektir.
  • aylık lenslerde, genellikle lensin açılmasından sonraki 3-4 gün içinde olur.
  • gençliğimi kabusa çeviren olay.

gaz geçirgen adı verilen lensler vardı o zamanlar. malum yüksek miyop olan ben için gözlük takmak öylesine ıstırap verici idi ki lens takmaya başladık. gaz geçirgen dediysem gazdan başka herşeyi geçiriyor. bildiğiniz lensin cam modeli. rüzgar eser, düşer. yağmur yağar, düşer. araba geçer, düşer. yaşasın şimdi silikon lensler!
  • acemi lens kullanıcılarının sıklıkla başına gelebilecek durumdur. şayet lens yatakta erkek gözünden düşerse çocuk olabileceği gibi, neye niyet neye kısmet şeklinde anal seks de gerçekleşebilir. lensin düşmesi ortama bağlı olarak büyük felaketlere yol açabilecek şeydir.

(bkz: numaralı lens)
  • lenslerine titiz davranacağım derken hayatı boyunca unutamayacağı bir hatadır.

yep yeni bir lens almışsındır, üstelik 50 mm 1.4 f değerine sahiptir. primer lenstir. ona verilen para ile belki on tane kit lens alınır. deniz manzarası çekeceğim diye taşların arasında zor bela ayakta durur iken lens değiştirmeye kalkarsınız. ha kapağını taktım, ha makineye oturttum derken, hop kayar gider avuçlarından. ani bir hareketle yakalayabilirsin ama bu sefer fotoğraf makinesinin badisi ne olacak, öteki lens ne olacak diyerek o anı sadece seyredersin. güzelim lens tuzlu suya gömülür, üstelik taşların arasındadır. ne kolun yetişir ki kurtarasın, ne de tuzlu su merhamet eder.

yani demem o ki; "lensini düşürmek" acı bir tecrübedir.
  • bir anda kendin dahil olmak üzere çevredeki herkesin slow motion'a geçişine sebep olur, uzaktan izleyenler için süper eğlenceli bir durumdur.