şükela:  tümü | bugün
 • yaz u-20 avrupa şampiyonasında final oynayıp mvp seçilen ve fransızların tony parker sonrası dönem için yeni alternatifi olan asvelden partizana transfer olup bu sezon el'de oynayacak basketbolcu. geçen sene galatasaray'ın el katılma aşamasında eleme maçları oynadığı maçta gözümüze çarpmıştı. nitekim o elemlerde galatasaray'a karşı sivrilen bir kaç oyuncundan biriydi. asvel maçında bize çok zorluk yaşatmıştı.

  potansiyelli bir oyuncu olarak (92 doğumlu), kendini geliştirebileceği en iyi takıma geçti. önümüzde bir bo mccalebb gerçeği var. bo'da asıl çıkışını partizan sonrası yaşamıştı. iyi bir pick and roll guardı olarak gördüğümüz bu oyuncunun ismini ileride sık sık duyabiliriz, özelliklede bu sene.
 • 92'li ama şimdiden "sahanın kralı benim" mesajı verebiliyor oyun içinde. boyu da 1.96 ve set savunmada çok rahat el üstü atıyor. asvel'de iki senelik eurocup macerası sonrası bu sene euroleague'de boy gösterecek. ilk maçta beşiktaş deplasmanında gayet iyi bir performans sergiledi ve partizan tam onun takımı izlenimi veriyor. bir iki sene içerisinde yıldızlaşıp avrupa'nın batısına doğru yönelmesi muhtemel.
 • söylentilere göre fenerbahçe ülker'in ilgilendiği genç yetenek.
 • cska ile oynadıkları maçta ön çapraz bağını kopararak sezonu kapatmış olan oyun kurucu. partizan geçen sezon bertans, şimdi de westermann'ı acl sakatlığına kurban vermiş oldu. ellerinde kala kala çömez dallo kaldı oyun kurucu olarak. işleri zor.
 • (bkz: limoges csp) kadrosunda görünüyor bu sene. fellik fellik guard arayan bizim takımlarımız neden bu adamı görmezden gelir anlamak mümkün değil. halbuki geçtimiz sezonlarda adı sıkça geçen huertel kadar olmasa da baya iyi oyunlar çıkarmıştı avrupa arenasında.

  fena editler geldi yalnız.

  edit: adamı çoktan kapmış barca. geçen sezon yaşadığı sakatlıktan sonra bu sene toparlayabilmesi için limoges'a kiralamış.

  bilgilendirme için teşekkür. (bkz: trakyan59) ve (bkz: when dream and day unite)

  edit 2 : öyle bilip bilmeden sallamayacakmışsın demek ki
 • euroleague 2015-2016 sezonunda limoges csp forması giyecek 1992 doğumlu fransız oyun kurucu.

  23 yaşında olmasına rağmen epey tecrübeli ve olgun, sakatlık problemi yaşamazsa barça'da tomas satoransky'nin olası bir nba'e kaçışı sonrası boşluğunu dolduracak oyuncu olabilir. tabii öncelikle elit bir oyun kurucu olduğunu göstermeli, bunun için de oldukça uygun bir takımda.
 • limoges'da geçirdiği iki sezonun ardından zalgiris kaunas ile anlaşan oyuncu, 1+1 yıllık sözleşme yapmışlar. yalnız bu arkadaş, barcelona'dan kiralık gitmişti limoges'a, şimdiki durumunu bilmiyorum.
 • (bkz: 26 ekim 2016 fenerbahçe zalgiris kaunas maçı)nda bogdan bogdanovic'i sakatlayan fransız köpek.
 • cska moskova'nin serbest biraktigi oyuncu.