şükela:  tümü | bugün
 • raccoon city polis departmanından idealist, toy bir polis memuru. raccoon city'deki ilk görev gününde senin benim gibi normal insan evladı kriminaller yerine 5000 adet t-virüslü, insan etine susamış mutant ile boğuşmak zorunda kalması ile doğuştan cenabet bir adam olduğu göstermiştir. resident evil 2'nin iki ana karakterinden biridir. (diğeri için : claire redfield) yakışıklıdır, saçlarını şekil uzatır.

  edit : yetenekleri sayesinde kıdemli stars elemanlarından barry burton sayesinde stars'ın bünyesine katılmıştır demiştim vaktiyle fakat sonradan bu bilginin yanlış olduğunu gördüm. leon efendi resident evil 2'den sonra, polisliği bırakıp chris redfield ve diğer eski stars elemanları gibi, hükümet kontrolünde çalışan anti-umbrella örgütüne hizmet etmiştir. hatta game boy color oyunu olan resident evil gaiden'da umbrella corporation'a ait bir starlight gemisine biyo-organik bir silahı araştırması için gönderilir, fakat kendisiyle temas kopar. bunun üzerine aynı örgüte çalışan barry burton da aynı gemiye gönderilir. barry leon'u bulur ve ikisi de söz konusu silahı yok edip kaçarlar.
  resident evil 4'de ise leon aşmış skillere sahip bir amerikan gizli servis ajanı olarak çıkar.
 • tam adı leon scott kennedy'dir.raccoon city vakasından sonra polislikten ayrılmış, amerikan hükümetine bağlı çok gizli bir organizasyonda ajan olarak çalışmaya başlamıştır.resident evil 4'ün de baş karakteri olur kendisi.
 • resident evil degeneration'in saclari her daim havali bas kahramanidir.
 • resident evil afterlife'da olmayacak olması, şahsımda solid snakesiz metal gear solid etkisi yaratmıştır* bir sonraki filmde olmasını temenni ediyor; jill valentine, alice ve ada ile sabahsız gecelere yelken açmasını diliyorum*
 • çekilecekse şayet serinin beşinci filminde mutlaka olması gereken karizmatik karakter. leonardo dicaprio oynasın hatta. kıvanç tatlıtuğ da olurdu ama zor biraz. aslında o olacaktı, chries redfield olarak da kenan imirzalıoğlu, heyt be.
 • görünümü itibariyle oyun dünyasının etki bırakan karakterleri arasında yer alır. beyaz tenini aldığı caucasian'da böyle adamlar çıkmaz bir daha. değerini bilmek lazım.
 • resident evil damnation ile karizmasına karizma katan raccoon city kahramanı.
 • daima bir baby face suratı ve havalı sarışın saçları vardır bu karakterin.kösedir sakal çıkmaz ancak re6 da olgunlaşmış olduğundan hafif sakal ibaresi yok değildi hani.neyse benim favori karakterimdir.bunda re4ünde etkisi büyüktür tabi.claire ile sevgili mi yoksa değiller mi bir türlü anlayamamışımdır çünkü bu kardeşimiz aynı zamanda ada wong'a yazmaktadır.son oyunlarında yanına helena harper gibi yeni yetme takım arkadaşları alır.

  olgunluk yakışmıyor be sana leoncum neyse ki re2 remake versiyonda tekrar seni tanıdığımız gibi görebildik.sana son sözüm claire ile evlen artık ve chris ile kayınço ol bye.
 • resident evil infinite darkness ile arz-ı endam etmiştir. özledik kendisini.
 • bunun hikayesini anlatan oyun yahut film var mı merak ediyorum.

  edit:

  https://youtu.be/zo_qojwtlmo

hesabın var mı? giriş yap