şükela:  tümü | bugün
  • isim kontenjanından direk juventus'ta oynamayı kazanmış futbolcudur. benim ismim de bonucci olsa ben de juventus'ta oynarım arkadaş.
  • beyler sanırım bi kalkışma söz konusu. ciddi ciddi gidiyor milan'a. milano'nun yarısı şu an muhtemelen haklı olarak sevinçten evinin tavanını sikiyodur. kusura bakmayın, bu sevinci daha kibar bi şekilde ifade edemezdim.

allegri'yle leo'nun arasının kötü olduğu zaten biliniyordu, kaynaklar da ayrılığın sebebini bu olarak gösteriyor. hatta allegri'ye "testa di cazzo (sik kafalı) demişti leo. bizim yılmaz vural da "lan amına kodumun çocuğu" diyor ama oyna devam ediyoruz. bi "testa di cazzo" yüzünden bonucci bırakılır mı olum, hasta mısınız siz!?
  • maç sırasında sniper saldırısına uğrayan futbolcu.

http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=wlt9tgtbmjg
  • tekrar juventus'a transfer olan stoper. yalnız benim kafam bu alış verişe basmadı. şimdi bu adam dünyanın tartışmasız en iyi stoperlerinden biri ve geçen yıl 40 küsur milyon euro'ya ezeli rakip milan'a gitti. zaten ekonomik olarak batak da olan milan ise kendisinden para kazanmayı düşünmeden bedava aldığı yere geri yolladı. karşılığında ise juventus'un elinden çıkarmak istediği higuain'i tam 18 milyon euro'ya 1 yıllık kiraladı ki bu aslında muhtemelen zorunlu satın alma opsiyonlu kiralık. seneye 36 milyon daha verip sike sike alacaklar. yani bonucci-higuain takası yapıp üzerine 54 milyon euro para saydılar. inanamıyorum gerçekten bunu akıl edenlere.

edit: üzerine caldara'yı almış milan bir de. yine de büyük kazık..
  • ac milan'a 40 milyon euro karşılığında transfer olarak seria a'nın resmen kaderini değiştiren oyuncu.

bu transferin gerçekleşmesinin en önemli sebebi bonucci'nin allegri ile yaşadığı problemler olsa da milan gerçekten harika bir transfer süreci geçiriyor ve alttan alttan mesajı veriyor.

milan geri dönüyor.
  • kavga yüzünden juve'den ayrıldığı iddia edilen stoper.
    olayın özeti şu şekilde: dani alves devre arası dybala'ya oynayacağın topu sikeyim biraz kendini ver diyor. bunun üzerine allegri araya girip yavaş lan yavaş diyor ve dybala'yı koruyor. bu esnada bonucci sen karışma at ağızlı diyerek olaya girince barzagli de araya giriyor. bu olunca bonucci ona marcelo seni kevgire çevirdi sen hiç ağzını açma diyor.
    sonuç olarak gemiyi ilk dani alves terk etti, şimdi de bonucci gitti.
  • 2010-11 sezonunun başında bari'den juventus'a transfer olduğunda tanıdım. ilk sezonunda kanser etmişti adeta. bu takımda asla kalamaz diye düşünüyordum ancak 2011-12 sezonundan bu yana oyununu mükemmel hale getirmiştir.

antonio conte'nin 3-5-2 taktiğinde, 3'lü defansın ortasındaki oyun kurucu defans olarak rol almaktaydı. dünyanın en başarılı pasör defanslarından biridir. hiç uzağa gitmeden, son şampiyonlar ligindeki mandzukic'in efsanevi golünün başlangıcı bonucci'nin uzun pasıyla başlamıştır. bu da italya formasıyla yaptığı assistlerden bir tanesi.

bonucci'nin ayrılışıyla le6end olarak bahsedilen, 6 senede 6 şampiyonluk yaşayan efsane 6'lı buffon, chiellini, bonucci, barzagli, lichtsteiner ve marchisio da bozulmuş oldu. tabi gönderilmesinin ana sebeplerinden biri de juventus'un hücumda 4-3-3, defansta 4-4-2 oynuna evrilmesidir. geri kalan ikiliye olan ihtiyaç anlaşılıyor ki o kadar ağır basmamış.

juventus'un ligi domine ettiği, kupayı rahatça kazandığı, şampiyonlar liginde de tam anlamıyla başarı elde edemediği düşünülürse, açıkçası bonucci'nin eksikliği hissedilmeyecektir. ancak ne sponsor transfer benatia, ne de chiellini-barzagli karması rugani, bonucci etkisi yaratamayacaktır.
  • transfer tekliflerini reddetmesinin asıl sebebi iki yaşındaki oğlu matteo'nun hastalığıdır.
    cocuk iki beyin ameliyatı geçirmiş.
    bu süreçte basın bonucci'nin juve'de kalmak istediğinj ve sakat olduğu için milli takımda oynamadığını yazıp, çizmiş.
    ıtalyan basın mensupları bildiği halde, bonucci'nin isteği üzerine bu konuda haber yapmamışlar.
    olayı futbolcu basın toplantısında kendi duyurdu, baya da hüzünlü bir konuşma olmuş.

bizim basın olsa milyon kere acıklı arka fon müziğiyle haberi duyururdu.
  • adı premier lig ile anılana kadar underrated kelimesinin stoperdeki karşılığı olan bir adamdı.

kendisi bir defans oyuncusunda olması gereken tüm özelliklere sahiptir. oyun bilgisiyle defansı toplar, evirir, çevirir. premier lig'de hangi takıma giderse o takıma bir üst seviyeye taşıyacaktır çünkü epl'de sağlam stoper çok az var.
  • nihat doğan'ın top tepen versiyonu. o da öyle yapmasaymış demiş. o saatte orada ne işi varmış demiş. ırkçı orospu evladı.