şükela:  tümü | bugün
  • kiyafetlerden carsaflara, banyo paspaslarindan bardaklara, kalemlerden gunes gozluklerine kadar yayilmis bir doku. kafamdaki en belirgin hali ise annemle teyzemin leopar desenli bir ornek mayolari. (sene 1985)

edit: aa, bir de halam katilmisti bu familyaya, kiskanc gorumce olarak!
  • ozellesmis leoparlar icin: (ara: leopar desenli) ve en $ahanesi hic suphesiz ki leopar desenli bsl 100 plakali mercedes 200 olacaktir.
  • nedense bu desen saçı baleyajlı, burun estetigi geçirmiş tavsan disli yapay sarışınlara pek bir yakışmakta, onlarla bütünleşmektedir*.
  • (bkz: pimp)
  • şu moda denen şey var ya, sürekli değişen, takip edemediğimiz, sözde karşı olduğumuz, bazen de "aslında bu güzelmiş lan.. moda filan ama.. alsam mı ki.." diye düşünerek ürünlerine saldırdığımız.. hani "kendi özgün tarzımla giyiniyorum ben, benzemem ben kimseye, tek bir tip olmak çok yanlış falan filan, ne istersem onu giyerim ayrıca herkesin giydiği şeyi de giymem!!.." düşüncesinden dolayı küçük gördüğümüz şey işte moda. hala da aynı fikirdeyim sayılır, illa "çıkan her şeyi alayım aaaa dolabımı yeni baştan düzenlemeliyiiiiim" gibi bir ruh haline bürünmüyorum durduk yere moda değişince. ama yüzyıllık gerçekleri sürekli yeni baştan keşfeden, ve bundan utanmayan bir insan olarak, farkettim ki, farklı olan, ilginç gelen bir şey gitgide yaygınlaşıyor, hatta görmekten gözün yoruluyor, her uç nokta neredeyse herkesin kabul edebileceği bir şey haline geliyor. yani marjinalliğin popülerleşmesi denen durum işte. bu yüzden farklı bir şey yapmak mümkün değil. ben de illa ilginçlikler yapayım heveslerinden vazgeçtim.

bilmiyorum şu günlerde leopar deseni moda mıdır? ama çok değil sanırsam, yani leopar desenli bir şeyler giymiş insanlar görüyorum ama çok fazla değil..

benim leopar deseniyle olan özel bağım şöyle bir şey;

bugüne kadar bir sürü giyim tarzıyla ilgili olumsuz yorum yaptım, bir çoğunu beğenmedim, aman ne kötü diye eleştirdim, insanların yüzlerine karşı bile iğrenç giyinmişsin dedim. neden, valla ben de bilmiyorum, ben güzel giyiniyorum sadece, geri kalan herkes kötü demek için belki.. cidden bilmiyorum.. ama ne yaptım sonra? ne giymem dediysem, ne yapmam dediysem hepsini yaptım, hepsini giydim bir şekilde. "dantelli bir şey giymem ayy o ne öyle anane işi gibi" dedim mi? evet. giydim mi? evet.. "damalı pantolon giyiyor herkes bence çok ucuz görünüşlü adi bir şey, ööehh giymem ben onu" dedim mi? evet. giydim mi? evet.. kareli gömlek çok erkeksi duran bir şey, neden giyer ki bi insan bunu?" dedim mi? evet. şimdiyse abimin büyük beden kareli gömleklerini bile giyiyor muyum seve seve? evet.. bütün bunları apartman topuklu ayakkabılar, soluk gri eşortmanlar, küçük çiçekli bluzlar, robalı bebek elbisesi gibi elbiseler, ne işe yaradığını hala anlamadığım küçücük bolerolar, baskılı tişörtler, tam boy çok renkli etekler, kocaman altın sarısı halka küpeler, gotik kız elbiseleri, degaje yakalı bluzlar, etek gibi görünen pantolonlar, yırtık kotlar ve daha bir çok şey için söyledim mi? evet.. hepsini de bir şekilde giydim, üstelik severek giydim.. oha ben bunu nasıl giydim ya, 2 sene önce olsa hayatta giymezdim, giyenden tiksinirdim lan dedim giyince, ama alıştım. nasıl oldu, ya modaya çıktı, ya bir arkadaşımın gazına geldim, ya bana ilham geldi ve oldu işte..

işte bu leopar deseni hala benim tabumdur. hala leopar desenli herhangi bir şey giymemiş ve kullanmamış bir insanım. ve diyorum ki leopar deseni, çok rüküş görünen, insanın yaşını gereksiz yere büyük gösteren, herhangi bir göze hoş görünen tarafı olmayan, uydur kıydır gereksiz bir desendir. ve bunu dedim ya şimdi, bu lafımı da yiyecek miyim bir gün? bundan korkmaktayım, eğer bir gün leopar desenli bir şey giyersem, kendimle ilgili her şeyi kaybetmiş, yozlaşmış, kaybedecek bir şeyi kalmadığı için bitmiş bir insan olacağım.

korkuyorum..
    çok korkuyorum..
  • leoparda gelinebilecek en absurd nokta ahanda budur: http://www.hurriyet.com.tr/_np/9271/6369271.jpg

leopar desenli hasema var bi tek daha acaip bildigim. ahanda resmi burada http://www.medyafaresi.com/…er_resimx/vampmayoo.jpg
  • geçen yıl komşumun dışarıda hiç çıkarmamacasına giydiği parmak arası terliğin deseni. adamın kapısının önünde her akşam aynı terlikleri görüyordum ve iyice alışmıştım ki, kış geldi, terlikler yerlerini ayakkabıya bıraktı.
  • ikinci sınıf bayan düğün şarkıcısı kıyafetindeki desendir.
  • yerinde kullanılmışsa, seksidir.