şükela:  tümü | bugün
  • sabah ak$am opeth dinleyen bir ki$ilikseniz ve "yaw daha yok mu" diye soruyorsaniz i$te cevabi.. dahasini adamlar yapmi$.. haksizlik etmiyim; bayaa bi etkilenmi$ olsalar da kopya ya da klon olarak adlandirmak haksizlik olur kendilerine.. denenmeli..
  • bilateral ile vallahi çok şahane iş çıkarmış norveçli koçyiğitler. eferim.
  • mayıs ayında yeni albümü coal'u piyasaya sürecek grup.

(bkz: hot prospect for the future)
  • bilateral ile aşkından öldük, coal ile aşkımızı perçinleyeceğiz inşallah.
  • son on yılın en önemli olaylarından biri bence. ihsahn da her an yanında tutuyor bu delikanlıları, hatta albümleri beraber kaydediyorlar.

yeni çıkan coal albümleriyle de "daha çok sikecez sizi" dediler. hatta roadburn'de nefis performans sergilediler.

bazı kan emici kaypaklar yeterince doyamadı diye izleyemedik tabi, olsun. yine gelirler bi ara. yeter ki üstümüzdeki seksenlerin ve erken doksanların ölü topraklarını atalım, değil mi?
  • coal albümleri ile tanıştığım ve güzel yerlere geleceklerine inandığım norveçli grup.
    opeth etkilerinden bahsedilmiş, eski albümlerini henüz dinlemediğim için bilemiyorum fakat son albümlerinde ben daha çok devin townsend ve pain of salvation etkisi gördüm kendilerinde. özellikle vokal bildiğin bizim devin hoca.
    tarzı sevenlere kesinlikle önerilir.
  • eski bir pain of salvation hayrani olarak yeni kesfettigim ve tekrar metal dunyasina donus yapmama sebep olmus bir grup. avant-garde diyorlar, progressive diyorlar, dogrudur, benim aklim ermiyor artik. ama coal'dan baslayip geriye dogru gittikce cocuk gibi heyecanlanip ergen gibi heavy rotation'a aldim bu adamlari, halen de orada duruyorlar. cok cok iyi izlemek gerekiyor gibi. canli manli ayarlasam da gitsem diyorum ki ben normalde kicimi kaldirmamla sonuclanacak seyler demem pek.
  • şahsıma yıllar sonra ağız tadıyla progressive metal dinletmiş gruptur. devin townsend ve pain of salvation etkilenmeleri bariz ama, yeni dönem protest the hero, periphery vb grupların tarzından da (math-core mu oluyor ne oluyor lan?) bir şeyler var gibi geldi bana.

özellikle "bilateral" albümünü şiddetle tavsiye ediyorum.
  • uzun zamandır dinlediğim progressive metal grupları arasında estetiklikleriyle en göze** çarpan grup.

vokallerinin* sesi acayip güzel, oldukça yetenekli bir insan olduğu belli. ilk albümden başlayarak dinlenildiklerinde müziklerinin nasıl oturmaya başladığını sezmek zor olmuyor. tanışmak için he will kill again ideal olabilir.