şükela:  tümü | bugün
 • bi sezonda 271 gol yiyen takımın hikayesi. spor hakkında izlediğim uzak ara en iyi (kısa)film. twitter da bu filmi farketmemi sağlayan ozan şişli ye de saygılar burdan. filmi izlemek için;

  http://www.youtube.com/…9kq&feature=player_embedded
 • "sıfır. biz hep sıfırla bitiririz."

  kaybederken bile eğlenebilen ve büyüklerin aksine öfke ve nefretle oyunu devam ettirmeyen kısa boylu, büyük yürekli insanları anlatan öykü.
 • ''bazen topu ellerimle tutmayı unutuyorum, ama bazen de hatırlıyorum ve ellerimle tutuyorum.''

  ben de hayatımdaki her şeyi bu şekilde özetleyebilirim, sesimsin kaleci.
 • bu nefis kaybedenler hakkındaki en bi güzel, en bi toparlayıcı blog post'u şüphesiz ki fakfukfon'dadır, fareler oyunda'da değildir.
 • insanin icini isitan nefis bir hikaye. cf margatania'nin bütün sezon boyunca 271 gol yiyip sadece 1 gol atabilen 7 yas alti takiminin, benim gibi bu dünyadan sikinti duyanlara kocaman bir hediyesi.

  nasil tezahürat ediyordu cocuklar?

  sí, sí, sí senyor!
  margatania és el millor!
 • bu harika takim sezonun son macinda gol atmayi basarabilmis. gerard ve emma'nin gelistirdigi atakta emma bütün bir sezon boyunca beklenen golü atmis. adamlar nasil anlatmislar olayi:

  as congratulations from around the world were posted to the team’s website on their vimeo appearance, they finally scored a goal — making it 271 – 1 for the season. the blog post (below) is abridged and translated here from catalan:

  last game of the season, and things changed a lot since the first game. all of us have learned the meaning of teamwork, and are increasingly learning the value of what we each do in different positions; helping each other and appreciating the work of our keeper who dares to stand between the sticks. although everyone was happy with the results of this season, the team deserved that goal.

  it looked increasingly clear [in the last game] that the goal could come at any time. those charged with getting it were gerard and emma, ??but we needed to make a pass before shooting on goal. i called, i told them it was time and gooooooooooool!

  at last, we have finally got this long-awaited goal [through] emma.

  now we can finish the season happy, giving joy to the parents who have been at every game and helped the team to keep their heads up — and joy to the players of margatània.

  thank you children!

  kaynak: http://storyful.com/stories/1000004841
 • özetle "biz de büyüyünce gol atarız" diyenlerin takımı.
 • "birisi neredeyse bir gol atacakmış ama ben görmedim."

  futbol'un içindeki muhteşem sporcular başlığı altında örnek verilebilecek sayılı takımdan biriymiş de bugüne kadar izlememişim.
  büyümüşte küçülmüş değil, çocukluğun saflığını kaybetmemiş ve kaybettirmemek için de bilinçli büyük adamların arasında olan çocuklar. pek güzel bir kısa belgesel.
 • ülke futbolundaki tüm kurumların tamamen kapatılması, şu an buradan beslenen ayırtetmeksizin herkesin defedilmesi sonrası, fubola yeniden nereden başlayacağımızı gösteren takım.

  --- spoiler ---

  benim sevdiğim şey topları durdurmak ... hepsi bu... o kadar. daha çok çalışmam lazım.

  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap