şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ingilizce adı the ravenous olan zombi filmi. 2017 yapımı. if istanbul festivali'nde gösteriliyor şu sıralar. ama torrente de düşmüş. açıp izledim. sanırım müziksiz bir film. ilk bu tarafı dikkat çekiyor. heyecanlı yerlere müziğin döşenmemesi iyi olmuş. öte yandan gerilimli sessizliğin olduğu anları da gerilimli müziklerle heba etmemeleri açısından da doğru bir karar olmuş. heyecanlı yerleri, sahneleri var ama filmi sevdiğimi söyleyemem. yer yer epey sıktı doğrusu. bir de tekrar eden sahneelerin sayısı çok. gene de bir şans verilebilir.

  spoiler

  tekrar eden sahneler: filmin ilk 30 dakikasında siyahi bir adam ormanda iki kız görür. zombi olup olmadıklarını öğrenmek için silahla onlara doğru ilerler ve durur. sessizliğin hakim olduğu bu anda adamımız kızları izler, zombi olup olmadıklarını anlamaya çalışır. sonra bir ses duyup ormanın içine ilerler ve burada da durup etrafı inceler. benzer bir sahne defalarca kez tekrarlanır. benzer sahneleri defalarca kez görmek, aynı espriyi iki kez yapmak, tempo düşüklüğü gibi mühim sorunları mevcut bu filmin. zombi filmi çekip de sıkmayı başarıyorlar.

  spoiler
 • turkce'ye ac gezenler olarak cevrilen 2017 yapimi zombi filmi.
 • kendileri çok vasat bir yapım olmuş.
 • --- spoiler ---

  kararsızım filmle alakalı. öncelikle sanırım bu yeni bir evrene hazırlık filmi. devamı gelecek. hem ne olup bittiği anlaşılmıyor hem de finalinde devam filminin starı ben olacağım havası ile yeni bir adam giriyor.

  böyle düşünülünce iyi gibi ama biraz daha açıklayıcı olabilirdi. ya da benim başlarda dikkatim dağıldığı için milletin neden zombileştiğini gözden kaçırdım.

  görsel olarak bazı çok iyi sahneler vardı. kadının kan revan içinde sonda gelen gideni parçalaması. deli askerin herkesi korkuturken ölmesi, ormabda yürüdükleri bir sahne falan iyiydi. çığlıklar da ürkütücüydü.

  neden eşyalar ile kule yaptıkları ve onu izlediklerini ve hastalığı anlamadım ama. dediğim gibi benim mallığım da olabilir.

  zombi tasarımlarını beğendim. korkutucu ve insanı tedirgin ediyorlardı.
  --- spoiler ---
 • yönetmenliğini robin aubert'in üstlendiği, başrollerinde marc-andre grondin, monia chokri ve charlotte st-martin'in bulunduğu 2017 yapımı netflix filmi.

  film, geçtiğimiz sene düzenlenen toronto film festivali'nin açılış filmiydi ve ülkemizde de ilk olarak geçtiğimiz ay gerçekleştirilen if istanbul 2018'de vizyona girmiştir.

  kanada'nın quebec eyaletinde küçük bir kasabada geçen film, bizi salgın sonrası bir dünyaya götürüyor. nedenini bilmediğimiz bir virüs salgını sonrası kasabada yaşayanlar artık eskisi gibi değildir. bedenleri bir anda bozulmuş, sevdiklerine saldırmaktadırlar. salgından kurtulmuş bir avuç insan ormana çekilmiş, kendilerine benzer olanları arayarak hayatta kalmaya çalışmaktadırlar.

  film her ne kadar bir zombi filmi olsa da beni birkaç sahne dışında çok heyecanlandırmadı ve germedi doğrusu. anlatılan hikaye baştan sonra ağır bir tempoda ilerliyor ve bazı sahnelerde klişe yerler var ve bu da filmdeki merakı azaltıyor biraz olsun. süresi her ne kadar iki saate yakın olsa da birbirini tekrarlayan sahneleri sık sık görüyoruz ve bu yüzden de filmin verdiği tat ilerleyen dakikalarda azalıyor. film sonu tam olarak bir yere bağlanmasa da ileride devam filmi çekilecek düzeyde bir hayli açık ve merak uyandırıcı bırakılıyor.