şükela:  tümü | bugün
 • ingilizce adı the ravenous olan zombi filmi. 2017 yapımı. if istanbul festivali'nde gösteriliyor şu sıralar. ama torrente de düşmüş. açıp izledim. sanırım müziksiz bir film. ilk bu tarafı dikkat çekiyor. heyecanlı yerlere müziğin döşenmemesi iyi olmuş. öte yandan gerilimli sessizliğin olduğu anları da gerilimli müziklerle heba etmemeleri açısından da doğru bir karar olmuş. heyecanlı yerleri, sahneleri var ama filmi sevdiğimi söyleyemem. yer yer epey sıktı doğrusu. bir de tekrar eden sahneelerin sayısı çok. gene de bir şans verilebilir.

  spoiler

  tekrar eden sahneler: filmin ilk 30 dakikasında siyahi bir adam ormanda iki kız görür. zombi olup olmadıklarını öğrenmek için silahla onlara doğru ilerler ve durur. sessizliğin hakim olduğu bu anda adamımız kızları izler, zombi olup olmadıklarını anlamaya çalışır. sonra bir ses duyup ormanın içine ilerler ve burada da durup etrafı inceler. benzer bir sahne defalarca kez tekrarlanır. benzer sahneleri defalarca kez görmek, aynı espriyi iki kez yapmak, tempo düşüklüğü gibi mühim sorunları mevcut bu filmin. zombi filmi çekip de sıkmayı başarıyorlar.

  spoiler
 • turkce'ye ac gezenler olarak cevrilen 2017 yapimi zombi filmi.
 • --- spoiler ---

  kararsızım filmle alakalı. öncelikle sanırım bu yeni bir evrene hazırlık filmi. devamı gelecek. hem ne olup bittiği anlaşılmıyor hem de finalinde devam filminin starı ben olacağım havası ile yeni bir adam giriyor.

  böyle düşünülünce iyi gibi ama biraz daha açıklayıcı olabilirdi. ya da benim başlarda dikkatim dağıldığı için milletin neden zombileştiğini gözden kaçırdım.

  görsel olarak bazı çok iyi sahneler vardı. kadının kan revan içinde sonda gelen gideni parçalaması. deli askerin herkesi korkuturken ölmesi, ormabda yürüdükleri bir sahne falan iyiydi. çığlıklar da ürkütücüydü.

  neden eşyalar ile kule yaptıkları ve onu izlediklerini ve hastalığı anlamadım ama. dediğim gibi benim mallığım da olabilir.

  zombi tasarımlarını beğendim. korkutucu ve insanı tedirgin ediyorlardı.
  --- spoiler ---