şükela:  tümü | bugün
 • efendim jacques demy biricik sevdicegi yonetmen agnes varda ile birlikte yonetmis bu filmi, nedense akillarda hep jacques demynin yonettigi film olarak kalsa bile, tarihe en guzel yonetmen cift isbirliklerinden biri olarak girmistir. (bkz: darisi basimiza) *
 • ortaçgil abimizi jazzla tanıştıran film imiş aynı zamanda.
 • bazi filmler insana kendisini iyi hissettiriyor gercekten, benim icin de bu film onlardan biri. hem renkleri hem sarkilari hem de gercek aski arayan karakterleriyle teselli etti beni bu film. allahtan da fransizca bilmiyorum yoksa butun gun bu sarkiyi mirildanirdim sanirim! http://www.youtube.com/watch?v=uopjmuyy3f8
 • 1 temmuz'da beykoz kundura açık hava film günleri etkinliğinde gösterilecek olan sinema tarihinin en eğlenceli filmlerindendir.* imkanı olan kaçırmasın.
 • bu kadar az entry girilmesine şaşırdığım şahane müzikal. 60'ları sevenler buraya toplaşsın. tam bir "feel good movie". enerjik, yaramaz, aklı bir karış havada ama en önemlisi umut dolu bir film. başından sonuna size "hayat o kadar da acımasız değil, neden başımıza güzel şeyler gelmesin ki?" deyip duruyor. ister istemez hafif bir gülümseme yayılıyor insanın yüzüne. izledikten sonra filmden bir melodiyi mırıldanmıyorsanız gidin bir mezara yatın, zira tahminen yaşamıyorsunuz.

  --- spoiler ---
  filmde sevdiğine bir türlü ulaşamayan tek karakterin ideal kadınını arayan ressam olması hoş bir detay. bence asla kavuşamayacak çünkü o yaptığı resme aşık. hiç bir kadın idealindeki kalıba birebir oturmayacak. üzgünüm sarı oğlan... bir yandan da ressam ve muazzam aşkı sevmek zamanını hatırlattı ve kıs kıs güldüm.
  --- spoiler ---

  beykoz kunduraya ise burada bir yer vermek isterim. gerçekten özenli seçkilerle film günleri düzenliyorlar iki yıldır. bu seneki yaz teması, deniz kenarında çimenlere kurdukları yazlık sinema konsepti ile şahane bir etkinlik oluyor. bu vesileyle bu filmi de açık hava sinemasında izleyebilmiş olmak sanırım büyük bir lüks olsa gerek. teşekkürü hak ediyorlar ekip olarak.
 • izlediğim en güzel müzikal.
  --- spoiler ---

  rahibelerin schubert’ten ave maria istemeleri güzel bir detaydı.
  --- spoiler ---
 • 1964'lü les parapluies de cherbourg'un tamamlayıcısı sayılabilecek 1967'li, film. yine jacques demy, yine michelle legrand ve elbette catherine deneuve. deneuve'süz olmazdı zaten!

  imdb: les demoiselles de rochefort (1967) / jacques demy