şükela:  tümü | bugün
 • jean dujardin ve gilles lellouche'un oynadığı komedi filmi. ancak film hakkındaki ilk aldığımız bilgi içeriğine ya da ouynculuklara dair değil. afişiyle ilgili.

  reklam düzenleme kurumu filminin afişlerinin kadının insan haklarını ihlal ettiği ve kadını aşağıladığı için kaldırılmasına karar vermiş.

  filmin afişlerinde dujardin, suratı görünmeyen bir kadının bacaklarını tutuyor ve iki afişte " toplantıya giriyorum" ve "tünele giriyorum, hat kesilecek" ifadeleri yer alıyor.

  http://bianet.org/…sadakatsizin-afisleri-toplatildi

  http://www.imdb.com/title/tt2087850/
 • bu filmde 11 eylül'e gönderme yapan bir sahne jean dujardin'i abd'de zor durumda bırakmamak için filmin son halinden kırpılmış. şöyle ki jean dujardin abimiz iş seyahati sebebiyle gittiği ikiz kulelerde ofiste olması gereken bir saatte metresiyle iş üzerindeyken karısı arıyor. eleman telefonda 'tabi aşkım, işteyim her şey yolunda' derken arka planda bir uçağın kuleye girdiği görülüyor. iyiymiş aslında, yazık olmuş.
 • film festivali kapsamında reks sineması'ndaki gösteriminde alkış alan film. çok iyi kotarılmış ve çok iyi oynanmış bir film. jean dujardin ve gilles lellouche üstatlara selam ediyorum.
 • 31. istanbul film festivalinde sadakatsizler ismi ile gosterilen film. toplam 7 yonetmenin erkegin ihaneti hakkinda cekilmis kisa filmlerden olusuyor. bu filmlerin hepsinde jean dujardin ve gilles lellouche farkli farkli karakterlere burunurler..tum filmler cok komik ve eglenceli.kacirilmamasi gereken bir film.
 • güzel bir fransız filmi.
  çok güldük, çok eğlendik.
  terapi sahneleri, bir kadını konuşarak sevişmeye ikna etmek kısmı fln baya eğlenceliydi.
  kesin izleyin...

  (izleyin ve sonra bana erkekler ile ilgili tüm bu izlediklerimin gülelim eğlenelim diye, mizahi öğeler ile renklendirmek amacıyla fazlasıyla abartılan bir kurguda ilerlediğini söyleyin nolur :/
  film bu ya, olur mu hiç öyle şey! gibi şeyler diyin, inanayım.. ehu)
 • altyazisini bir turlu bulamadigim film.
 • türkiye'ye 14 eylül 2012'de gelmeyi düşünüyormuş, yuh.
 • sinemalarda sadakatsizler olarak isimlendirilen ve son zamanlarda izlerken çenemi gülmekten zorlayan nadir filmlerden biri olmuştur. bir çok fransız filminde keyifle seyreylediğim gilles lellouche ve the artist filminin başrol oyuncusu da olan jean dujardin, kısa hikayelerden oluşan, sürekli eşlerini aldatan ve aslında aldanan erkekleri öyle keyifli oynamışlar ki hiç kızamıyorsunuz. aslında çok sevimsiz olan sadakat kavramını bu kadar eğlenceli anlatabildiği için şiddetle tavsiye ediyorum.
 • gördüğüm en iyi fransız filmlerinden biri.özellikle eski sevgilinizle gittiğinizde 'canım acil bi telefon aldım gitmem gerekiyor bi' arkadaşım kaza geçirmiş filmin sonuna yetişicem umarım' diyip sizi orada bırakmasının ardından tabii ki ses ve hareketlerinden bunun yalan olduğuna emin olduğunuzda patlamış mısır eşliğinde çok iyi gidiyor.

  --- spoiler ---

  çok aşk filmi izledim,normalde aşka inanacağımı da düşünmem ama bana şimdiye kadar aşkı en çok hissettiren sahne jean dujardin ve eşi rolündeki sarışın hatunun ihanetlerini birbirlerine itiraf edip bağırıp çağırıp yıkıp dağıttıktan sonra birbirlerine sarılıp öpüştükleri sahnedir bu da böyle biline.

  --- spoiler ---

  öyle zaman geçirmelik boş film değil yani, bence.
 • daha çok kadınla yatıp, skor yapma telaşını, gizli eşcinselliği bastırmaya ve saklamaya yönelik bir gayret olarak gören film. bence mantıklı.