• l absente albümünde yer alan terapi niteliğinde bir şarkıdır.hayata tutunmak için gaz verir.
    "it's hard but you know it's worth the fight"...bu cümlenin üzerine söylenecek pek de birşey yoktur.
    başka bir 10 terapi gücünde şarkı için :
    (bkz: le jour d avant)
  • dikkat edilirse her satırı msn'de kişisel ileti olabilecek tarza sahip şarkı.
  • sabrın ve mücadelenin öneminin ancak bu kadar güzel anlatılabileceği günlerdir kafamı kurcalayan şarkı, şarkı değil adeta bir kutsal kitap. farklı bünyelerde farklı halüsinasyonlara sebep olan bir doz uyuşturucu gibi. hayır beyinleri uyuşturmuyor aksine daha dinç yapıyor. hem insanın gözü açıkken hayaller görmesi o kadar da kötü bir şey değil.

dinlemeler devam ederken herkesin evine gittiğini biliyorum. işin enteresan kısmı ben de evimdeyim. yalnızlık hissi evde de yalnız bırakmıyor. bir oyun varsa oynamalıyım biliyorum. dipte de olsam, seslerim tellerinde mahsur kalmış olsa da bu pisliği temizlemeliyim biliyorum. bir gün yükseklerde uçarken bu şarkınının dayanılmaz doğruluğu karşısında gülümseyeceğim. en çok bunu biliyorum.
  • umudun müziğe dökülmüş hali.
  • uzun süre enstrümantal halini dinleyip sevdikten sonra, tesadüfen duyulan sözlü hali sözlükte okunup indirilen, loopa takılıp insanı sürükleyen mükemmel parça.teşekkürler yann tiersen.
  • bitişiyle bradikardi etkisi yapar.iyi de yapar.
  • tam bir küçük prens şarkısı.
    böyle güzel bir hüzne kolay rastlanmıyor.

al repeat'e, bırak kendini terapiye.
  • zor, ellerinin üzerine oturup
    kafanı kuma gömmemek.
    başka planlar yapmamak zor
    ve bunca zaman elinden geleni yaptığını iddia etmek
    ama hayat devam ediyor.

zor, doğru olanı savunmak
    ve eve ekmek getirmek her akşam
    göz yaşlarına boğulmamak zor
    denediğin her şey boşa gitse de
    dayan.

zor, ama bu savaşı vermeye değer biliyorsun
    çünkü doğrular senin yanında
    suçlamalar etrafını sardığında sıkı tutun
    ne diyecekler diye korma
    ödleklerin ne düşündüğü kimin umrunda
    bir gün anlayacaklar nasılsa

zor, yapayalnız kaldığında
    ve herkes evine gitmek için yola koyulduğunda
    doğruyu yanlıştan ayırmak daha zor
    tüm tarafsızlığın gittiğinde
    ve bittiğinde
    dayan yine de

çünkü sen, sen son kalansın
    ve bu pisliği temizlemek senin işin
    ve biliyorsun ki diğerleri gibi sonun,
    tatsız tuzsuz.
    sağlam durup devam etmediğin sürece..

zor, ama bu savaşı vermeye değer biliyorsun
    çünkü doğrular senin yanında
    suçlamalar etrafını sardığında sıkı tutun
    ne diyecekler diye korma
    ödleklerin ne düşündüğü kimin umrunda
    bir gün anlayacaklar nasılsa.
  • bir defa dinlemek asla yetmez, tadına doyulmaz... linkini de vereyim tam olsun:

http://listen.grooveshark.com/…es%20jours%20tristes

tanım: sikerim ne var ne yoksa denilen zamanlarda bile hayata bağlayabilen şarkı. böyle bir özelliği var. enteresan.
  • parmakları şaklatmadan şaklatıyormuş gibi yaparak televizyonda diğer aynı varlıkları izleyerek etrafta farklı şekiller (çoğu daire) çizmek yürüyerek. bunun gibi, ya da varlık ne isterse onu dinliyor/duyuyor.
hesabın var mı? giriş yap