şükela:  tümü | bugün soru sor
 • m83'ün kasım 2013'de sayısal olarak, 2014 yılında da cd olarak satışa çıkacak albümü, aynı adlı yann gonzalez filminin ost'si olma özelliğine sahip.

  http://ilovem83.com/…/you-and-the-night-soundtrack/
  http://www.deezer.com/album/7109117
  https://play.spotify.com/…um/30wdqkcz1h07deogchvaou
  https://soundcloud.com/m83/ali-matthias
 • uçuk fantezilerin erotik şiirlerle müthiş sanatsal bir hal aldığı sıradışı bir film. öyle bir alemin peşinden sürüklüyor ki izledikten sonra uzun süre etkisinden kurtulamıyorsunuz..
 • sevmek ve nefret etmek arasında bırakan ve bir tercih yapmanızı katiyen istemeyen filmdir. hak ettiği yerde tam olarak bu aralıktır.
 • hayranlık duymak ile gereksiz bulmak arasında bırakan film.

  müzikler olağanüstü, m83 hatrına izlemeye karar vermiştim zaten.

  etkilendiğim epey noktası var fakat böyle bir filmin biraz daha kısa tutulması gerekirdi diye de düşünüyorum. rüya gibi bir etkisi var. bilinçaltı gibi bir film açıkçası. son yarım saatinde biraz sıkıldım.

  üstünde düşünmeye değer şeyler verdi bana.

  ama izlemesem de olurdu.

  film puanım: 6/10
  m83 puanım: 10/10
 • tuhaf bir filmdi. diline başlarda alışmakta epey zorluk çektim. fakat sonra, film müziklerinin de etkisiyle, o fantastik atmosferin içinde buldum kendimi. müzikler gerçekten harikaydı.

  işleniş biçimiyle bana louis malle'in black moon filmini anımsattı biraz. eğer gerçekten sürreal evrenine kaptırırsanız kendinizi, film sonunda rüyadan uyanmış hissi yaratıyor.*

  oyunculuklar da gayet güzeldi. cantona, futboldaki kadar olmasa da oyunculukta da ne kadar yetenekli olduğunu göstermiş oldu.

  erotik ögelerin fazlalığı filmin başında biraz can sıkabiliyor. "öeeh yeter artık be" dediğim anlar olduysa da sonrasında bunu çok güzel dengeleyip tahrik edici bir hale getiriyor film.

  fakat bütün bunları yükselten en önemli şeyin müzikleri olduğunu vurgulamak isterim. ben ki elektronik müzikten çok hazzetmeyen bir insan olarak, müzikleri tek kelimeyle mükemmeldi diyebiliyorum.

  hepsi bir yana film öyle çok da dişe dokunur bir konuya değinmiyordu. bu yönüyle louis malle'in black moon'u kadar çarpmadı beni. sanatsal ve erotik anlamda keyif aldığım; müzikleri güzel ama muhtemmelen birkaç saat sonra etkisinden çıkacağım bir film olmuş.

  7.5/10 diyelim.