şükela:  tümü | bugün
 • lescon'un bir adidas, bir puma olmadığını düşünürsek, bu anlaşma onların marka değerine çok büyük katkı sağlacaktır.
  tabi galatasaray'ın diğer muadillerinin arasından lescon'u seçmesi için de kesenin ağzını açmaları gerekir. galatasaray'ın karlı çıkacağı bir anlaşma olacaktır.
 • mekap olsa iyiydi diyeceğim olaydır
 • yok artık lebron james demek istediğim durumdur.
  yerli malı türkün malı, herkes onu kullanmalı *
 • galatasaray çoktan nike ile anlaştığı için gerçekleşmesi imkan dahilinde olmayan durumdur şimdilik.
 • galatasaray'ın adidas'tan ayrılma sebebinin nike ile anlaşılmış olması dolayısıyla her zamanki gibi yalan olan hürriyet haberi..

  edit:

  --- spoiler ---

  bombayı patlatıyoruz. kesin olarak nike gelecek sezondan itibaren sportif ekipman ve forma tedarikçimiz. adidas ile olan anlaşmanın fesih sebebini de ilk defa biz yazıyoruz. buyrun bakalım;

  nike çok yüksek bir teklif ile bize geldi, adidas'ın verdiği paranın tam 2 katını teklif ettiler (yaklaşık 3-4 milyona geliyor yıllık, uzun vadede çok büyük para). ancak adidas ile olan sözleşmenin devam etmesi ve adidas'ın iptale yanaşmaması problem çıkarttı en başta. fakat nike sözleşme iptal tazminatını da ödemeyi kabul etti. teklif edilen yüksek tazminat adidas türkiye'nin gardını düşürdü. alan razı, satan razı şekli...

  kısacası adidas ile olan sözleşmenin sonlandırılma sebebi nike. çok büyük bir anlaşma bedeli ve tazminat ödemesini de kabul etmeleri sonucu galatasaray kulübü dünkü fesih bildirisini yayınladı. adidas'tan yıllık 1,5-2 milyon euro arası elde ettiğimiz gelir, nike ile 4 milyon euroya çıkacak.

  nike'ın bu kadar hevesli olması ve bu kadar büyük paralarla gelmesi, formalarımızın ne kadar kaliteli olacağının işaretidir. benden söylemesi.

  bu istihbarat tamamen kendi kaynaklarımızdan. lütfen kaynaksız kullanmayın !

  kaynak: http://galatasarayformalari.blogspot.com/…bebi.html

  --- spoiler ---

  edit 2: link düzeltildi.. uyaran arkadaşlar stayplation ve timebender.. ikisine de teşekkürler..
 • (bkz: joma)
 • kames ile devam edebilecek sponsorluk silsilesi.
 • uzun süredir kullandığım, sattığım, her türlü memnun kaldığım lescon markasının sonuna kadar desteklenmesi gereken atılımıdır. daha önce bir çok süper lig ve bank asya 1. lig takımına sponsor olduğunu düşünürsek altından kalkabileceğini düşünüyorum. hatta galatasaray basketbol takımına sponsor olduktan sonra futbol takımına da sponsor olacağını duymuştum yaklaşık 2 yıl önce kısmet bugüneymiş.
  (bkz: #16292170)
 • adidas, nike vb markaların da bir oluşum sürecinden geçtiğini varsayarsak, bir türk markasının galatasaray'a sponsor olması gayet hoş bir durumdur. sonuçta marka değerini artırmak için başarılı bir girişimdir. eğer barcelona'ya falan sponsor olsaydı kesilikle vay be sesleri yükselirdi ama nedense galatasaray'a olunca nedensiz tepki almakta sözlük eşrafı tarafından.