şükela:  tümü | bugün
 • alman new age müzik grubu.era ile gregorain arasında bir çizgide ifşa ederler müziklerini.grup ile olan tanışma ilk albümleri olan 'mystic spirit voices' ile yapılmalı, çoşup ikinci albümleri olan 'chapter 2' ile zevkin doruklarına varıp en ''akıcı ve sert'' albümleri olan 3. çalışmaları 'times' ile de bu mistik,coşkulu yolculuk sonlandırılmalı.
  ayrıca; www.lesiem.de
 • sevgili ülkemde benden başka dinleyeni var mı diye merak ettiğim grup!?
 • keşfetmekte geç kaldığımdır.
 • sevgili ülkemde benden başka dinleyenler olduğu için mutlu olduğum grup. yedi yıl sonra tanışmış olsalar da.
 • sevgili ülkemde benden başka 2 kişinin daha dinlediğini öğrenince sevindirik olduğum grup. beni bu grupla tanıştıran ve çok da sevdiğim parça ise: http://www.youtube.com/watch?v=d6jycgthlf0
 • sevgi(siz)li ülkemde yeni tanıştığım ve benden önce tanışmış olanları görünce kıskandığım grup. "romolus romolusyüce efendi." pişman değilim.
 • enigmavari müzik olayında kanımca en üst noktayı temsil eden, harika parçalara imza atmış alman bir müzik projesi. tam anlamıyla mistik müzik. üç muhteşem albümleri vardır ve ne yazık ki uzunca bir süredir kendilerinden ses seda çıkmıyor. tıpkı magna canta gibi. kendilerine çok yakın tarzda bir de mysteria isminde bir grup vardır meraklılarına.

  lesiem'in müzikleri enigma'nın müzikalitesi daha yüksek ve daha kaliteli hali gibidir benim için. çok eskiden beri bilirim, dinlerim lesiem'i. yanlış hatırlamıyorsam 2004 yılında keşfetmiştim, o kadar hayran olmuştum ki duyduğum müziğe amazon'dan bütün albümlerini cd olarak getirtmiştim taaa amerikalardan. yıl oldu 2018, grubun her bir şarkısını belki de binlerce kere dinledim şimdiye kadar ama hala eskitemedim, eskimiyor, hala büyük zevkle dinliyorum. cidden zamanın çok ötesinde değişik parçaları vardır, hem söz hem de atmosfer olarak aşmıştır. örneğin temperantia isimli şarkıları bize şunları der:

  "hayallerin geçmişin korkularına takılıp kaldığında,
  hayatındaki unutulmuş ezgilerin melodileri alıp götürecek gözyaşlarını uzaklara
  devam edecek ahenk, eğer inanırsan tevazu ve sükunete

  o ılık nehirler hep akar cennete.
  bırak hayatının o fırtınalı anılarını, çöz yaşamının bir okyanus kadar buzunu
  ve gör artık gecelerin gündüzlere dönüşeceğini
  inan hayallerinin gerçekleşeceğine

  dön bak geride bıraktığın yollarına
  sadece hayallerin hala ayakta
  hayat hep farklı şekillere büründü
  ama mevsimleri değiştiren de hep hislerin oldu

  aç zihnini, duy içindeki sesi
  savaş kaderinle
  gelecek parıldıyor gerçekten buna inananlara..."