şükela:  tümü | bugün
 • yeni yazarmış.
 • yasa ve yönetmelikleri yorumlama konusunda eğitime ihtiyacı olan yazardır.

  (bkz: #32683754)

  "okullarda siyah önlük 'zorunluluğuna' 1989-1990 eğitim-öğretim yılında, yayımlanan genelgeyle son verildi." *
 • nick altına yazılanlardan - kişisel hakaretlere varmadıkça- gocunmaz. şikayetlenmez. yardırın.

  edit. sabaha bırakın sol framemimizin tadı kaçmasın.
 • kısıtlı olan kapasitesini resmi tarihi ezberlemeye ayırmış fedakar milliyetçi. doğudaki teröristler hiç heveslenmesin türkiye cumhuriyeti böyle özel çocuklarımız sayesinde ilelebet payidar kalacaktır.
 • "ne bir şey yazasım ne okuyasım var bugünlerde. hızla geçiyorum gazete sayfalarını. ve sebep olan şerefsizlerin alayını düzüyorum ağzımı açtıkça. biliyorum benden farklı değil başka yurttaşlar da." sözlerinin sahibi.
 • gün itibariyle deizm'e geçmiştir. kendini huzurlu hissetmektedir.
 • gündemdeki cinayet ve tecavüz olayı ile ilgili açıklama yapmayan erol evgin hakkında başlığına gidip bir eleştiri yapmamıştır, çok mu zor yani yau lesli?
 • agir ve bariz apaci troll.
  engelle gec.
  kendi nickaltina yazan apaci.
 • "tanrı insana bu aklı vermiş mi? vermiş. bilimi vermiş mi? vermiş. o zaman tanrının yüzyıllar içinde eskiyecek, bugün neredeyse bir parodi haline dönüşecek kitaplara ve dinlere ihtiyacı yok. herşeyi ama herşeyi bize verdiği aklımızla kavratabilir. biz doğaya bakarak, bilimsel ve sınanabilir bilgileri kullanarak tanrının bize bugün bile anlattıklarını çözebiliriz. ki biz insan olmaktan çıktık, ne insanlara ne diğer canlılara saygımız var. ne yapıyor tanrı? cezamızı bu kirli dünyada yaşamak olarak veriyor. ozone tabakasını deliveriyor. kutupları eritiyor. ormanları mı kesiyoruz? bizi sele heyelana bırakıyor. balıkları aşırı avladığımızda balıkları neslini bitiriyor. besininin yetmeyeceği kadar çoğaldığımızda kıtlık veriyor. kıldığın kılacağın namaza, tövbeye bakmıyor tanrı. fiziğine (akla ve bilime) aykırı yapılmış kuran kursunu, camiiyi yerle bir ediyor . "seni bu güzel dünyaya koydum. ona güzel bak. yoksa senin elinden yavaş yavaş alırım haberin olmaz" diyor. bu dünyaya uygun yaşam biçimini terk ettin mi? hastalık yapıyor. kanser yapıyor. aklını kullanmayıp mekke'de deve sidiği içtin mi? seni bu dünyadan acılar içinde alıyor. akıl- mantık- bilim bütün bunlarla tanrı bize hala bir şeyler anlatıyor. onun çoğu kişinin dilini bile bilmediği yüzyıllar önce yaşamış zavallı bir insanın elçiliğine ihtiyacı yok. kitaplar dinler bugün mucize getirmiyor. var olduğu söylenen ama bir türlü bilimsel olarak kanıtlanamayan mucizeyi satıyor. insanları birbirine kırdırıyor. kağıt üzerinde "kardeş" olan dindaşlar gerçek yaşamda gene "din" uğruna birbirini boğazlıyor. bu tabloda bir yanlışlık var! eğer kaynak gerçekten kutsal olsaydı, insanların insanlarla kardeşçe yaşamasını emrederdi tanrı! ki bu güzel dünyayı kardeş kardeş yaşayın diye yaratmış tanrı. birbirinize "cihat" ilan edin, haçlı seferi düzenleyin, savaşın diye değil! tanrının savaşla ne işi olabilir söylesenize? savaşla /cihatla/politikayla işi olan yanlızca insanlar. tanrının derdi bunlar değil. akıl ve bilim vasıtasıyla onun söylediklerine kulak verdiğinizde duyduklarımız bu oluyor. ama çoğu kişi asırlarca süregelmiş ezberleri tekrarlıyor. yazık." düşüncelerinin sahibi.