• pek güleryüzlü bir abla. spordan tiksinenleri bile hareket ettirebiliyor kendisi.

kick.. and kick.. and kick.. yeaah paavır kick!!
  • 3 mil olanı yaklaşık 47 dakika olan acayip ter attıran spordur akşam gece fark etmez canınız sıkıldığı anda açıp rahatça yapabildiğiniz ev sporudur.
  • gordugum kadariyla baya hasta bir james brown hayrani bu sportmen hanim abla. i feel good'un remixlesmis bir versiyonu var, ortamda o caldigi an ayri bir cosuyor videolarinda. hatta bir videosunda james brown oyuncagini verdiler eline de cocuklar gibi sen sakrak oldu-civeleklesti adeta.

bununla birlikte en favori repligi "all together all together"dir. bu repligi sakir iken dibinde incredible hulk falan bitse tanimaz, yandan yandan kayar alimallah.
  • çok eğlenceli, hareket etmek isteyince "koy bir leslie" dedirtecek türden bir insan fakat bu iş için çok büyük bir kusuru var. kalçası. onu gördükten sonra benim bütün iştahım kaçıyor. hareket ederken gittikçe büyüyen bölgelere sahip olma fikrini beynimden atamıyorum. madem kendisi bu kadar yürüyor, o kalçayı nasıl insani boyutlara indiremiyor, bu da ayrı bir merak konusu. sonuç olarak, böyle durumlarda ilk baktığım yer olan eğitmenin fiziğinden dolayı videoları da çekici gelmiyor.
  • canım sözlüğüm. yine çok faydalı bir hadiseyi senden öğreniyorum. neler varmış yahu.

bayıldım gerçekten alıştırmalarına. yarından tezi yok başlıyorum.

lakin bu ablanın yaptığı alıştırmalar türkiye'de her spor salonunda, her antrenörün yaptırdığı alıştırmalar.

amerika gerçekten fırsatlar ülkesi. bizde spor akademisi bitirip, sigortasız, asgari ücrete yaptırıyor gariban antrenörler bu alıştırmaları. ablamız ise bildiğin basic aerobic hareketlerini farklılaştırıp videoya çekip şöhreti yakalamış. paraya para demiyordur amerikan illerinde.

ondan millet denize atlayıp yüzüyor amerika'ya girmek için.
  • kendisi hakkında dikkatimi çeken iki nokta side walk yaparken çok sevimli bir şekilde "allto-gether" demesi ve fitness hocası olmasına rağmen büyük basenleri.
  • yeni keşfettiğim, süper egzersiz hareketleri yaptıran kadındır.

akupunktura başladım ve doktorum bu bayanın yaptığı egzersizleri tavsiye etti. aerobic ve türevleri olan salon sporlarını çok sevdiğim için hoşuma gideceğini düşündüm. gerçekten de çok güzel spor yaptırıyor.

sporun sonunda inanılmaz ter atıyorum. normalde her gün yürüyüş de yapıyorum; ama, yürüyüş bunun kadar terletmiyor. videoları genelde yarım saat ile kırk dakika arası.

yaparken çok eğleniyorum ve hiç sıkılmıyorum. kendisi de zaten hep pozitif ve gülüyor. tek sevmediğim tarafı, çok konuşuyor. bazen sesini kapatıyorum öyle yapıyorum sporumu :)...
  • 1 saatte 3 km degil de 45 dakikada 5 km yapmak isteyenler icin

https://www.youtube.com/watch?v=dyuw4f1c4xs

bu egzersizi önerilir.
  • 5 gündür hareketleriyle egzersiz yaptığım sporcu. 40 dakikalık egzersizinde yaklaşık 3000 adım attırıyor. yalnız yormuyor diyenler de nasıl bir kondisyon var hayret ettim. benim arada bacaklarımın kalkmadığı oluyor bu sporu yaparken. yine de yılmadan devam ediyorum.
  • inanılmaz eğlenceli bir şekilde, evde yapılabilen bir hareket türüdür. yaklaşık 3 aydır , bu vidoları izleyerek, spor yapıyorum. sıkılaşma çok belirgin. kilom aynı kalldığı halde, 1 beden küçüldüm.
hesabın var mı? giriş yap