şükela:  tümü | bugün
  • ölücülük diye tabir edilen alışveriş, ticaret anlayışını bile mumla aratan, değişik bir anlayış.

bu anlayışın genel özetini de 750 liralık ürün için, "150 lira olmaz mı, yap bir güzellik be" diye mesaj atan insanlarla gösterebilmek mümkün. devamında da "napalım, paramız yok. versen ne olur" diye ürün sahibini fırçalamaya çalışma durumları falan oluyor. bu kadar uğraştırdığım için özür dilerim kardeşim, al hediyem olsunjgkskh.
  • 10 liralık ürün için pazarlık isteyen;

indirim yapmıyorsan ürünü ayağıma getir öyle alırım diyen;

kargo parasını sen ödersen belki alırım diyen;

ürünü saçma fiyatla sattığını söyleyince git mağazasından al diyen;

ınsanlarin olduğu platformdan pek hayır beklememek lazım.

tanım: ticareti birilerini kazıklamak üzerine sanan tiplerin anlayışı.
  • harika tespit, geçen gün bir ürün koydum 350 liraya adam gelmiş param yok okadar etmez öğrenciyiz 200'e bırak falan diyor profiline girmemle aynı ürünü 400'e sattığını görüyorum ve gelsin küfürleşmeler..
  • satıcıların ekstra ölücüler yüzünden ürüne elle tuttulur fiyat verene ederinin altında da olsa ürünü satma isteği uyandıran anlayış.
    karışık tanımı örnekle açayım: kasım 2016’da ipod nano 7.nesil almak için bir lise talebesiyle anlaştım. mesajlaşmayla ürünü 50 lira kadar altına çekebildim. buluşmada neden bu kadar indirim yaptığını sorduğumda “abi 50 lira teklif edenler o kadar fazla ki.” dedi. tahmin ettiğimden fazla ölücü kaynıyormuş.
  • hiç kullanmadım ama anladığım kadarıyla bu letgo'da bol miktarda çakal, beleşçi, utanmaz ve yalancı var.

türkiye için dar çevreli de olsa bir örneklem teşkil eder diye düşünüyorum.

ve biz bu ülkede dürüst, temiz, hukuka saygılı siyaset yapılsın istiyoruz.

ama bir yandan da ülkenin niçin bu halde olduğunu anlıyoruz.
  • 'lego kullanıcılarının alışveriş anlayışı' diye okunarak, milleti parça parça alışverişe zorlayan yeni bir tür marketing işkencesi herhalde diye düşünülendir.

olur mu, olur. çünkü insan. büyük ihtimalle çoktan olmuştur.