şükela:  tümü | bugün
 • donanımhaber ölücülerinin bir benzeridir kendileri. istedikleri her ürüne yarı fiyatı gibi fahiş teklifler yaparlar, mesela 70'e satmakta olduğum (tertemiz durumda olan ve alış fiyatı 100 lira olan) ekran kartına 40 teklif eder utanmadan. aramızda konuşma şöyle geçmiştir (b=ben, ö=ölücü)

  ö: 40
  b: o teklif çok düşük efendim, 80
  ö: zaten koyduğun fiyat 70 kardeşim
  b: 90
  ö: 30
  b: 100
  ö: 5
  b: 105
  ve cevap gelmedi (bkz: swh)
 • vakti zamanında üzerlerinde sosyal deney yaptığım ölücülerdir. deneyin aşamalarını adım adım yazıyorum:

  1- 850 lira değerinde ıbanez marka elektrik gitar letgo'ya 70 tl'den konur.
  2- yer olarak izmir'in merkezine en uzak ilçelerden biri tercih edilir. (dikili)
  3- gitarın kuzenin düğününde bağlama olarak kullanılıp sonra bir daha kullanılmadığı söylenir ve algısal olarak gitardan anlamıyormuş gibi bir algı oluşturulur.

  ve gelsin sonra 150'den fazla mesaj..

  en komik olan mesaj ise şuydu, kalkıp dikili'den konak'a gelmemi söyleyen, pazarlıkla gitarı 60 tl 'ye çekmeye çalışan orospu çocuğunun mesajıydı. o orospu çocuğunu akıllansın diye aliağa izban'a gel vereyim ürünü dedim ve geldiğini söyleyince engeli bastım.
 • bir çekiliş sonucu elime geçmiş, daha kurusunun jelatini dahi açılmamış ipad koydum. ürünün mağaza fiyatı 2000 tl ben koydum 1800 tl'ye adam diyor ki ben burdakiler gibi ölücü değilim 1300 vereyim hemen anlaşalım.

  adam sıfır ürünü 700 lira eksik fiyata alıcak ve ölücü değilmiş ahahah.
 • insanı çileden çıkarırlar. 400 lira yazdığım cayır cayır çalışan bilgisayara 200 lira teklif etti! oha lan! olum bilgisayarın sadece monitörünü 200 liraya saıyolar. ekran kartı 200 lira lan!

  garip bir insan topluluğudur.
 • o ürünle ilgili ihtiyaç sahibi tanıdığım yoksa kırıp çöpe atıp bunlarla muhatap olmamayı tercih ediyorum
 • satılan ürüne kendi kıt kafalarıyla biçtiği saçma fiyatların yanında bir de bu şekilde akıl verenleri var. mal oğlu mal.
 • sadece letgo değil sahibinden ölücüleri de var bunların, n11'den aldığım bluetooth kulaklığı elime geçtikten 1 (bir) gün sonra beğenmeyip geri satmak için yarı fiyatına koydum, adam çöpten ne kadar şey varsa toplamış takas teklifi olarak bana mesaj atmış.

  https://i.hizliresim.com/z9pjbo.jpg