• açılın benim de bir anım var, geçen sene bir adet masayı ilana koymuştum, çekmeceli, büyük, ahşap ve iyi durumdaydı. gerçek fiyatını bilmiyorum ama 400-500 vardır diye tahmin ediyorum. ben ilana 70 tl yazmıştım (amacım para kazanmak da değil evi yenilediğim için masadan kurtulmak istemiştim). bir adet de fotoğrafını çekmiştim. yalnız masanın üzerinde yeni aldığım bir adet 27 inch imac vardı. bir de bir sürü board game. tabi ilanda satılık masa diye yazıyor. açıklamasında da masa ile ilgili detaylar mevcut.

bir kişiden mesaj geldi:

-bilgisayardan birlikte mi? (imla hatası bana ait değil.)

arkadaşlar akıl var mantık var, bilgisayarın fiyatı şu anki 13.000 tl. acaba imac bilgisayarı masanın yanında eşantiyon olarak veriyor olabilir miyim?

dedim ki evet ayrıca masanın üzerindeki board gameleri de veriyorum. (ki risk oyunu sadece 200 lira civarında. bunun yanında satranç takımı, monopoly, tavla falan var.)

bu cevabımdan sonra utanır bişey yazamaz diye düşündüm. ama gerçek çok farklıydı, beni şaşırtmaya devam etti.

- bilgisayarda bozukluk var mı?
    - hayır yeni aldım, çalışıyor. (bak yeni aldım diyorum, uzaklaş artık.)
    - indirim yapamaz mısınız?
    - hayır yapamam.
    - o zaman size hayırlı satışlar.

bir adet imac ve board gameler ile dolu masayı 70 liraya vereceğimi söyledim ve üstüne trip yedim.

bence artık dağılabilirsiniz.
  • 350 tlden satışa koyduğum, 17 fonksiyonlu, belki 40tan fazla parçası olan yarı profesyonel ve sıfır mutfak robotuna
    "kuran kursumuzun mutfağına hediye edebilir misiniz?" diyen sakallı ve sarıklı tiptir.
    sanırım kuran kursu mutfaklarında smoothie falan yapıyorlar
  • hp marka bilgisayar vardı temizdi sıfırı 2999 tl 3000 yani. alalı 3 ay olmuştu. sonra şirket daha iyisini verince doğrudan 2000 tl fiyat yazdım koydum. adamın biri aradı abi öğrenciyim vb 1500 olur mu dedi.
    olur gel dedim
    çıktı geldi.
    1450 var dedi yanımda
    tamam önce kimliğini göster dedim.

-ne kimliği abi?
    ÷öğrenciyim dedin ya
    - ya kimlik yok yanımda.
    ÷ hangi okuldasın? bölüm ne?
    - keem küm. aslında ben öğrenci değilim.

fiyat o zaman 2500 tl işine gelirse dedim yolladım.

öğrenci olsa verecektim o fiyata. sonra bizim güvenliğin oğlu üniversite kazanmış ona hediye ettim.

daha da mutlu oldum.

edit: direk -> direkt -> doğrudan :)
  • artık kullanmadığım bir spor aletini 800 liraya ilana koydum. elemanın biri “abim, canım abim 500 olsun hemen gelip alayım” diye mesaj attı. ben, o fiyata olmaz ama 750 olsun dedim. arkadaş başladı yok sakatlık geçiren birine alacaklarmış arkadaşlarıyla da, parayı çıkaramıyorlarmış da, sevaba girermişim de. neyse o biraz çıktı ben biraz indim anlaştık.

abim gelecek almaya dedi. numaramı istedi. sözde abisi aradı beni aletin ebatlarını sordu. sedan arabaya sığar mı? yoksa babamın arabasıyla geleyim dedi, sığar dedim. buluşma yerine c serisi mercedes ile geldi. abi bakalım sığmazsa pederin x5 i alıp geleyim dedi. neyse bir şekilde sığdırdık, aldı gitti. ben de salaklığıma gülüp el salladım arkasından.
  • zamanında bu sitede eski koltuk takımımı öğrenciye ücretsiz veriyorum diye ilan açtım.
    bi kız aradı lazım vs dedi tamam dedim gel al.
    ben evde değilken gelmişler tamam sorun değil alın dedim.
    apartmanın içinde girişe koymuştum zaten.
    gelip aldılar. eve bi döndüm arabamın stop farı kırık.
    bi komşu söyledi taşırken düşürüp farımı kırmışlar. aradım açmadı :d
    neyse dedim.

3 ay sonra bi adam aradı dedi ki siz koltuğu kaça sattınız bu kıza. para almadım dedim biz beraber yaşıyoduk benden 1500tl aldı şimdi evleri ayırıyoruz da bilmemne falan.
    valla dedim kardeşim kaç kurtul amk.

böyle orospu cocuklarıyla aynı memlekette yaşıyoruz. bedava mal verdim derdi bitmedi ak. sonra adam 3- 5 kere daha aradı engelledim.
  • 50 liralık sıfır ayarında kitaba 25 tl istedim. bi genç ''abi öğrenciyim param yok'' falan diye yazdı. tam ''hediyem olsun sana'' diyecekken çocuk kendini dilenci gibi hissetmesin diye 10 tl istedim. piç ''5 tl olursa alırım'' yazdı.
  • sattığınız ürünün yarısını ya da üçte birini falan teklif eden ölücüler için eğer onların sattığı bir ürün varsa (ki mutlaka oluyor çünkü amaçları kullanılmayan ürünleri makul bir fiyata bir ihtiyacı olana ulaştırmak değil direkt para kazanmak) aynı indirim oranını sattığı ürünler için teklif edin ve eğlenin.

görsel
  • turk milletine birseyi ne kadar pahalı dersen o kadar cok degeri gozunde buyur ve almak icin cabalar. bunu 10 sene magaza isletmis biri olarak soyluyorum. ne zaman ki belli baslı urunlere zam yapardım kadınlar daha cok satın almaya calısırlardı. ne zaman ki ciddi indirimle elden cıkarmaya calısırdım o zaman kesın bunda bır adilik var diye dusunur malı boklarlardı.

o yuzden her zaman fiyatı yuksek tutun ve sahsa indirim yapın. pazarlık yapip fiyatı indirtmeyen erkek kendi erkekliginden eksilmis kabul ediyor bu ulkede.
  • dün akşam yaşadığım bir olayı anlatayım. yer rize, alıcı her halinden malum partiye oy verdiği belli olan bir anne ve 20'li yaşlarındaki oğlu. tam köylü kurnazı tipler. ürünün ne olduğunu geçiyorum.150 tl'ye ve çok uygun bir fiyata sattığım bir şey idi ve bunun için bile indirim istedi , 140 yaptım. geldi. beğendi. alırken 130 uzattı ve " kusura bakma bu kadar param var " dedi. belki başkası olsa "tamam canın sağolsun" diyip kabul ederdim ama yaptığı çakallık beni çıldırttı o an ve "hayır olmaz" dedim. ben kabul etmeyince de baktılar ki oynadıkları kumar işlemedi, oğlu çıkardı cebinden eksik parayı uzattı. bu sefer iyice çıldırdım ve " artık ürünün fiyatı 200 tl oldu kusura bakmayın daha aşağı fiyata satmıyorum" dedim. kadının gözler fal taşı gibi açıldı ve arabayla uzun bir mesafeden geldikleri için de almadan gitmek istemediler. zırlaya zırlaya 200 tl'yi verdiler gittiler. çakallıksa çakallık hodri meydan.
  • benim gibi makul ölücüleri de vardır.

sıfırı 175 lira olan tripodu 150 liraya koymuş adam. dedim satıcaksan hemen şimdi alır, 100 veririm. önce istemedi kendisi 230 liraya aldığını söyleyerek. oki kalsın dedim. sonra yazdı tamam gel al diye, gittim adam söylenmeye başladı hemen. ulan sığır niye çağırdın madem, hepsiburadada sıfırı 175 olan tripodu 150'ye neden ikinci el alayım hasta herif diyecektim, demedim, adam esnaftı çünkü, orada ebemi siktirebilirdi. neyse aldıktan sonra olay koptu, "yagmaci" diye mesaj atmış bana, getir tripodumu al parasını dedi amk. gelirsem tripodu kırarım kafanda dedim, engelledi lale. valla anladığım kadarıyla bu toplumdaki hasta ruhlu sayısı normalin gerçekten üzerinde olmalı. inanılmaz birşey.
hesabın var mı? giriş yap