• oluculerin oldugu bir gercek ama eger urun/fiyat dengesini tutturdugunuz takdirde satis yapabiliyorsunuz.
  • 2. el fiyatlarının bu kadar yüksek görünmesinin önemli bir sebebi aslında dövizdeki durdurulamaz artış. türk lirası bazında çok yüksek duran 2. el fiyatları, döviz bazında bakıldığı zaman ürünün pek de sıfır değerinde satılmadığına işaret.

bir yakınım, benim 2014 yılında 2500 tl'ye aldığım macbook air laptop'un 2015 modelini 2. el olarak geçen ay 2750 tl'ye ( tertemiz, az kullanılmıştı ) kullanıcısından satın aldı.

2014 yılında ort. dolar kuru : 2,18 tl iken 1146 $ ( 0 macbook )

2019 yılında dolar kuru : 6,00 tl iken 458 $ ( 2. el macbook )
  • katılmadığım (olumsuz) önermedir.
    zamanında bir evin komple eşyasını parça parça istediğim fiyatlara satmışlığım vardır. üstelik tam da reklamlarında olduğu gibi atar atmaz ilanı.
  • müşterinin teklif ettiği fiyatı kabul ederseniz geçersiz olan durumdur. ancak şöyle bir sorun var.

neden sahip olduğun ürünün hak ettiği fiyat yerine pazarlık için kıçını yırtan şark kurnazlarının fiyatını kabul etmek ister ki insan? 200 lira diyorsun adam 100 lira ver alayım diyor. bir de duygu sömürüsü yapıyor, çocuk için alacağım mutlu olsun diye. benim mutluluğum ne olacak?
  • uygun fiyat belirlediğin zaman gayet de güzel satılıyor. keriz silkmeye çalışıp sıfırı 1000 lira olan ürünü 6 ay kullanıp 900'e koyarsan tabi satılmaz. hadi koydun diyelim, açıklamaya pazarlık sünnettir yaz. halkımız sever pazarlık yapmayı. zaten gerçekten almak isteyen o pazarlığı yapıyor.

ek not: ölücülere ve buluşmaya gelmeyip bekletenlere kafam girsin.
  • sıfır ürün fiyatı 3000 lira olan puseti 1 yıl kullanıp yine 3000 liraya satmaya çalışırsan tabi ki satılmaz.

son 1 yılda uygulamadan;

1 beşik
    1 puset
    1 telefon
    kati meyve sikacaği satın aldım.

tabi sattiklarim da oldu.
  • pazarlıklar genel olarak metin2' deki +9 dolunay pazarlığına döndüğü için çoğu durumda satılamayabiliyor.

- hocam koltuğu ne kadara bırakırsın?

- sen kaç veriyon?

(beyin uzaklaşır.)
  • katılmadığım önermedir.

yazar arkadaşlar defalarca açıklamış ama bir kez daha üzerinde durmakta fayda var. arkadaşlar letgo açık bir platform, kullanılmış kadın donundan, arabaya kadar her şey herkese satılıyor. bin çeşit kullanıcı bu platformdan faydalanıyor. elbette ahlaksızı, ölücüsü, hitap bilmeyeni çıktığı gibi, düzgün ticaret yapmak isteyen, işine yarayacak ürünü uygun fiyat almak isteyenler de mevcut.

düzgün kullanıcıları ufak paralar için üzmez, satacağınız fiyatta inat etmezseniz gerçekten çok faydalı bir uygulama.

sayısız ürün aldım, sattım, takas yaptım. 20tl'ye sattığım ürün de oldu, 1000tl'ye sattığım ürün de oldu. aynı şekilde 10tl'ye aldığım ürün de var 1500tl ödediğim de. yeter ki bu ölücüler için sinirlerinizi bozmayın, sabır edin. bu tiplere hiç cevap atmayın emin olun daha çok sinirleniyorlar. sonuçta bu tipler sadece letgo'da yok. gerçek hayatta sürekli karşımızdalar. bunlarla yaşamayı öğrenmek zorundasınız.
  • aktif olarak kullandığım uygulama. ölücülerle vakit kaybetmeyin adamlara bedava verseniz üstüne kargoyu da sen öde diyorlar çünkü. onlar dışında gayet yararli uygulama
  • yoo bence çatır çutur satılıyor asıl sahibinden de satılmıyor.
hesabın var mı? giriş yap