şükela:  tümü | bugün
  • türkiye için de hizmet veren online dijital bankacılık hizmeti. usd ve avro dahil 10 ayrı para biriminde hesap açılabiliyor. hesap işletim ücreti almıyor. lokasyonları ingiltere.

leupay

üyelik için şu adımlardan geçiyorsunuz:
    online üyelik
    sms ile telefon numarası teyidi
    uygulamayı telefonunuza indirme ve eposta adresi ile giriş
    yazılım sizi video chat ile kimlik teyidi adımına götürecek. yanınızda kimlik belgeniz olmalı. pasaport vb. karşınızda kanlı canlı birileri olacak ve sorular soracak. kimlik belgesinin resmini isteyecek. bana bir de dört haneli kod gönderip o kodun bilgisini istediler.
    bir gün içerisinde yanıt alabileceğimi belirttiler.
    birkaç gün sonra eposta mesajı aldım. adres teyidi için elektrik, su, kablo tv gibi bir kuruma ait adıma düzenlenmiş bir fatura örneği istediler. faturayı sistemlerine yükledikten bir gün sonra hesabım aktive oldu.

bu arada isimleri değişti ve leopay oldu.
  • adını (bkz: leopay) olarak değiştiren bankamsı.

az önce tarafıma attığı maille türkiye'de yaşayanlar için hizmetlerini sonlandırdıklarını belirttiler.

'please be informed that leopay customer acceptance policy has been changed and your country of residence is no longer accepted by the platform. ın this regard your account(s) is being terminated.'
  • bir anda ansızın tüm türk kullanıcıların hesaplarını kapatan online bankacılık hizmeti. lan insan haber verir önden bi 1 hafta süre verir, kredi kartını kullanmayı deneyince de fraud diyor. böyle fiş mi kesilir?

alternatiflere açığım efenim.