şükela:  tümü | bugün
 • iki dergide olgun yazarlar bulundurmalarına karşı, sanki sadece çocuklar oyun oynuyormuşcasına; onlara yönelik yorum yaparak, kaleme aldıkları oyun açıklamalarında sevimli olmaktan çok itici olmayı çok güzel başarmaktadır.
  resmen ortaokul esprileri ile zevzek bir yapı gösteren bu dergilerin ikisi de verilen paranın karşılığını vermemektedir. zannımca, yazarlar da bu durumdan şikayetçi ama yapacakları birşey yok, çünkü müşterilerinin çoğu ergen delikanlılar..
  sadece ama sadece gerçekten 80 lerde çocuk olmuş adamların bildigi oyunlarla ilgili yorum yaparken bir nebze adam gibi yazılar yazmaktalar bu insanlar. misal fallout, misal monkey island.

  onun dışında okuncak birşey yok. oyun dünyasından haberlere ign.com dan ulaşılabilir.
  (bkz: başlığın başa kalması)
 • komik bir karşılaştırma zira oyungezer'in rakipleri dünya çapında tanınmış dergiler *ya da internet siteleridir*. oyungezer'i türkiye'de başka bir dergi* ile kıyaslamak insanı kahkalara boğmaktan bir adım öteye gidemez. ayrıca oyungezer'in editörleri, yazarları vs. oldukça fair play ölçülerinde hareket ederler. level'daki gibi, sırf rakibe çamur atmak için, en baba oyunları küçümsemezler, sözlükte veya başka yerde hemen ortalığı alevlendirmeye çalışmazlar, rakibini küçümsemezler. uzar daha bu. ayrıca oyungezer'in sayfa sayısı level'a göre daha az olmasına karşın, level'a göre daha bir doludur. oh olsun!
 • en son sanirim 1,5-2 yil önce oyun dergisi aldim, ama geçmiste level'i ve oyungezer çiktiktan sonra oyungezeri düzenli olarak takip ederdim. o zamanlardan olayi hatirlarim, o tecrübeli, basarili kadroda bir anlasmazlik çikmisti ve tabiri caizse "düzgün" yazarlarin hemen hemen hepsi bir cesaretle oyungezer'i kurdular. büyük saygi duymus ve oyungezer'i takip etmeye baslamistim. dergi yeni fikirler ve yeni yazarlarla level'dan bile iyi olmustu. birkaç ay sonra nostalji olsun diye bir level alayim dedim, almaz olaydim, kalitesini epeyce kaybetmisti.

  bir de "firat akyildiz ayip etti" diye düsünmüstüm.
 • gameshow'un olmadığı yerde keçi - abdurrahman çelebi muhabbetidir.
 • gameshow un olmadığı yerde oyungezerin var olduğu karşılaşmadır. leveli bilemem.
 • level'i ne yazarları ciddiye alır ne okuyucuları. oyungezer ise okuyucuların doğumuna bizzat şahit olduğu yazarlarının da kendi elleriyle büyüttüğü evlatları gibidir.
 • çıkacağı neredeyse 1.5 sene öncesinden beri belli olan karşılaşmadır. oyungezer, levelın kadrosundan ayrılan bir kısım yazarın çıkardığı bir dergidir. ayrılmayı kendileri istemiştir, her ne kadar özünde başka sebepler yatsa da şimdiki oyungezer ekibinin kafasında zaten olan ama hayata geçirilemeyen bir projedir oyungezer. oyun dergisi yazarlığında bir dönem gençlerinin sinan abisi, tuğbek abisi bu sıfatları boşa almamışlardır. bu sıfatı almaları onların işini iyi yapmasına, okuruyla olan samimi iletişimine dayanmaktadır. bu samimiyeti anlayan okurlar, sıfırdan bir dergi kurmanın ne kadar zor olduğunu da anlamış olmamalılar ki bu evrede hiçbiri onları yalnız bırakmamıştır. devamlı manevî destek içinde olmuşlardır. ayda iki dergi alanlar da vardır manevî destekle yetinmeyip.** bir dergi okurları için daha iyiye gider, iyiye gittikçe büyür, doğru iş ahlâkı sayesinde büyümüşse sevilir. dergi hedef kitlesi tarafından sevildiği zaman, rakipleri tarafından kıskanılır. kıskanıldığı zaman da işlerini baltalamaya yönelik hareketler yapılır. bunu yapanın level olması da piyasada bu iki derginin en popülerler dergiler olmasından kaynaklanmaktadır. oyungezerin bugünkü oyungezer hâline gelmesinde etkili olan sebepler -ki bunlardan yukarda üstü kapalı olarak bahsettim- bu karşılaşmada levelı neden rahatça ezebileceğinin de cevabıdır. isteriz ki böyle şeyler olmasın, hepsini sevelim okuyalım ama iş hayatı rekabet dolu demek ki dergicilik sektöründe de durum aynıymış. ne kadar ciddi bir iş olsa da, eğlence sektöründe büyük pay sahibi ürünlerinin tanıtımını yapan dergiler arasında böyle tatsızlıklar olması bence doğru değil.
 • tek avantajı erken çıkmaktır level ın. oyungezer in pek bir tarihi yoktur (hayır, her ayın 6'sında çıkıyorsa aylık dergi olmaz bu, kaldı ki 10'unda çıktığını da gördüm).
  diğer her şeyiyle oyungezer çakar.
 • oyungezer samimiyetiyle acik ara önde götürür.
 • level sadece bir dergi olmasına rağmen, oyungezer bazıları tarafından din olarak kabul edilir.