şükela:  tümü | bugün
 • adana'da sabahları baklavalık yufka ile yaptığı börek ile meşhur olmuş bir çok ünlünün tercih ettiği sokak börekçisi. ha bu arada tadına bakmadım ama en kısa sürede denemeyi düşünüyorum.
 • adana'nın iki kadim merkez ilçesinden seyhana göre nispeten geri kalmış olan yüreğirde yer alan su böreği imalatçısı ve satıcısı.
  ilk gittiğinizde geneliikle iyi arabaların düzensiz bir biçimde park etmiş olmalarıyla olay yerine geldiğinizi anlarsınız. sonra kısa süreli bir şaşkınlık yaşamanız muhtemeldir, küçük bir tabla etrafına üşüşmüş genellikle iyi giyimli kişiler dağınık ama gürültüsüz bir biçimde bekliyorlar. sonra anlıyorsunuz ya da birisi söyleyince öğreniyorsunuz ki meğer önce sıra numarası almanız gerekiyormuş. benim aldığım numara 17 ve yanımdaki uzun süredir bekleyen abinin 35 olduğunu görünce bi şaşkınlık daha yaşadım. şaşkınlığımı ifade edince bir başkası 50 den sonra başa döndüğü bilgisini verdi, ama biz 52 ye kadar duyduk. *iki kişi servis yaptığı için işler hızlı ilerliyor ama börek için sıra beklemek bana pek akla yatkın gelmedi.
  tabii ki böreğe ne kadar ilgi duyduğunuza ve ona ne kadar değer verdiğinizle ilgili olarak bu sokak börekçisine vereceğiniz not değişiklik gösterir.
  son not : kilosu 16tl, kıymalı ve peynirli çeşitleri var, elbette ki hijyen takıntısı olanlar için hiç mi hiç uygun değil. kilolar hatta tepsilerle alanlar yanılıyor olanazlar mutlaka bir lezzet vardır diyerek, en azından bir kez denemekte yarar var.
 • instagram videolarina denk geldigim borekci. lan bu saatte yapilir mi bu:(
 • yakında izmir göztepe semtinde şube açacak işletme. merakla beklemedeyim.
 • adanadan el arabasından sonra ikinci şubesini benim de mahallem olan bayrampaşa'ya açmıştır.börekler on üzerinden on.şu zamana kadar iki üç enrty girilmiş ama buralar çok değerlenecek.bu arada böreği şiddetle tavsiye ediyorum.
 • haberlerde gördüğüm börekçi. bunca yıllık adanalıyım, ilk defa duydum. benim eksikliğim olsa gerek. şu an yurtdışındayım, su böreğini çok severim. memlekete döndüğümde hemen uğrayacağım yerlerden biri olacak. bekle beni su böreği, bekle beni adana.
 • az önce ofisten bir arkadaş sayesinde tanıdığım börekçi. böreklerinin tadı gerçekten efsaneymiş. annem adanalı ve ben bu börekçiyi ilk defa duyuyorum, sanırım bundan sonra börek yemeye kadıköy'den bayrampaşa'ya falan gideceğim.*
 • doğma büyüme adanalıyım ilk kez bugün yediğim bi su böreği ile varlığını öğrendiğim börekçi.
  evde kahvaltı yapmış olmama rağmen ablam ısrarla kahvaltıya çağırınca uğradım biraz. amacım sadece çay içmekti.
  masadaki su böreğinden bi tane ye bari ısrarına dayamadım bi tane aldım. sonra bi tane daha. daha da yerdim de tuttum kendimi...
  bol peynirli, dışı çıtır... hayatımda yediğim en güzel su böreği desem yalan olmaz. bunca yıl nasıl duymamışım burayı bilmem...
 • başarısına uyananların, taklitlerini yapıştırıp paranın gözüne vurduğu, elini çabuk tutması gereken, kaşarlı su böreği mucidi.
 • bugün bayrampaşadaki yerinde börk için 40dk bekleyince bir daha gitmemeye karar verdiğim yer.