şükela:  tümü | bugün
 • şule çet cinayeti davasının sanık avukatı.

  yaptığı iğrenç ötesi aşağılık savunmayla davaya damgasını vurdu bugün.

  ekleme: diğer avukat da paşa büyükkayaer adlı kişiymiş. büyükkayaer ise 2016 yılında ankara üniversitesi cebeci kampüsünde döner bıçağı ile öğrencilere saldıran faşist çetenin reisiymiş.
 • annesinin kızlık zarında eski yırtıklar vardır.
 • ismini her yerde duyurmamız gereken avukat. son yaptığı iş ile çok yankı yaptı malum. herkese adından bahsetmeliyiz ki herkes bilsin bu büyük işini.

  kendisiyle iş yapacak olan herkese büyük şanslar dilerim. hayatımda gördüğüm yaptığı işte en başarısız olan insan kendisi. önermiyorum.
 • haysiyetsiz, onursuz, bir ana rahminden doğmamışçasına soysuz, iğrenç hukuk mezunu. umarım bir gün bu yaptığının cezasını en ağır şekilde çeker.
 • duruşma tutanaklarınında şule çet ile ilgili bekaretiyle ilgili herhangi bir söz sarfetmediği açıkça bellidir. öfkeden yanlış insanlar karalanıyor.
 • basın açıklaması yapmıştır:

  "kamuoyunun yoğun ilgisi altında sürmekte olan şule çet davasının sanık avukatı olarak şahsıma yönelik sosyal medya ve kimi yayın organlarında yer alan haksız, asılsız ve hakaret içeren haber ve beyanlara ilişkin açıklama yapmak ihtiyacını hissetmekteyim.
  öncelikle,gencecik bir yaşta hayata gözlerini yummuş olan şule çet’in anısına saygısızlık edip vicdanları sızlatacak nitelikte herhangi bir açıklama yapmadığımı ifade etmek isterim. şule çet’in bekareti veya kiminle, hangi saatte içki içtiğine bu davanın konusudur ne de başka bir kimseyi ilgilendirir.gerek sosyal medya platformlarında, gerekse bazı yazılı ve görsel basın kuruluşlarında şahsıma atfedilen tüm ifadeler gerçek dışı ve manipülatiftir. tüm ifadelerim mahkeme tutanaklarının kayıtlarında mevcuttur. mahkeme salonunda savunmamı yaparken değinmek zorunda olduğum iddianame ve adli tıp raporlarında geçen bazı ifadeler, benim ifademmiş gibi yansıtılarak bilinçli bir şekilde çarpıtılmıştır.
  kadın cinayetleri ülkemizin son yıllarda karşı karşıya olduğu, çok önemli bir sosyal sorunudur. bu soruna karşılık çözümlerin yeterince geliştirilebildiği söylenemez. dolayısıyla her yurttaşın kadın cinayetlerine karşı hassas olması ve tepki vermesi anlaşılabilir ve önemlidir.
  ancak,şule çet vakasına tepki verebilmek için öncelikle bir cinayet olduğuna karar verilmesi gerekmektedir.kuşkusuz ki bu kararı verecek olan da medya değil, mahkemeler olacaktır. adalet arayışının şule çet için olduğu kadar,hüküm verilmeden mahkum edilen bu davanın sanıkları için de geçerli olduğunu hatırlatmak isterim.
  bu dava,ne siyasal içerikli davalar gibi yoruma açık,ne de“kültürel değerler” gerekçeleriyle hafifletilebilecek bir nitelik taşımaktadır. çünkü bir tarafta yaşamını yitirmiş gencecik bir kadın, diğer tarafta bu durumun sorumlusu olmadığını savunan genç adamlar bulunmaktadır. bu dava tamamıyla somut deliller, kayıtlar ve tanıklar üzerinden yürümektedir.
  hukuk kurallarına bağlı bir avukat olarak, davaya ilişkin söyleyeceklerimizi, savunmamızı, medyada-sosyal medyada değil,mahkeme salonunda ifade etmeyi yeğlemekteyim. hem şule çet’in manevi varlığının zarar görmemesi, hem de müvekkilimin rasyonel, bilimsel ve adil bir şekilde yargılanması buna bağlıdır.tüm meslektaşlarımın da bu kuralı gözetmelerini dilemekteyim.
  saygıyla kamuoyuna duyurulur. 09.02.2019

  sanık çağatay aksu vekili
  avukatı levent ekmen"
 • 31 mart 2019 yerel seçimleri'nde ankara belediye başkan adayı mansur yavaş'tan şikayetçi olan necmettin kesgin'in avukatlığını üstlenmiştir.
  link link
 • kendisi sahte senet gerekçesiyle mansur yavaş'tan davacı olan necmettin kesgin’in avukatı olarak atanmış ancak ankara batı 4’üncü ağır ceza mahkemesi’ne verdiği dilekçe ile kesgin’in vekilliğinden çekilmiştir.

  söz konusu dilekçe