şükela:  tümü | bugün
1762 entry daha
  • toksik muhalif. tabii muhalifse. açıkçası bana biraz akıl sağlığını kaybetmiş ya da bir takım mental, psikolojik sorunları varmış gibi geliyor.

biliyorsunuz, kendisi 2018'de cumhurbaşkanlığına adaylığını koymuştu. seçim yaklaştıkça da muhalefete iyice bel altı vurmaya başladı. hele imamoğlu'na karşı kişisel bir nefretinin olduğunu görmemek için kör olmak gerek. önceleri imamoğlu'nu istanbul'u ilgilendirmeyen konular hakkında çok konuşmakla eleştiriyordu (kanal istanbul mesela. evet istanbul'u hiç ilgilendirmiyor :)) son programındaysa "biz imamoğlu'nun türkiye'nin sorunları hakkında neler düşündüğünü bilmiyoruz." diyor.

bir insanın bu cümleyi kurması için ya geri zekâlı ya da art niyetli bir onursuz olması gerekiyor. imamoğlu istanbul belediye başkanı, gidip faiz hakkında açıklama mı yapsın? ne yapsın? ne bekliyorsun? öyle yaparsa da bu defa niye bu kadar çok konuşuyor diye eleştirir.

açıkça ben kendisinin hâlâ ıslak başkanlık rüyaları gördüğünü, bunu kendisine bir saplantı yaptığını, bu ıslak ve hastalıklı rüyaları yüzünden de istemsizce kendisine sözde rakip gördüğü insanlara saldırmasıyla açıklıyorum. zira gerçeklerle hiç bu kadar bağdaşmayan argümanlar üzerinden, sırf kendi duyguları öyle diye birilerine saldırmak, denenmemiş şeyleri mükemmel çözümlermiş ve mutlaka sihirli biçimde işe yarayacakmış gibi göstermesi bende bu hissi uyandırıyor.

kaldı ki önerdiği çözüm de "bir araya gelin, hdp'yle fotoğraf verin." yani kendisini uzun uzun dinleyen de bir şey önerdiğini sanır. benim etrafımda böyle toksik biri olsa selamı sabahı keser, uzaklaşırım.

ruşen çakır gibi değerli bir gazeteci muhalefeti konuşacak başka insan mı bulamamış da kendi varsayımlarını mutlak doğrular sanan hastalıklı, takıntılı bir herifle muhalefeti konuşuyor. yani kadri gürsel'le konuşabilirdi, murat yetkin'le konuşabilirdi. kendisi bir gazeteci de değil. başkanlığa adaylığını koyacak kadar kendini bilmez, kendinden geçmiş bir narsisist. böyle biriyle neden muhalefeti konuşursun ki?

kısacası g*ltekin'in imamoğlu başta olmak üzere muhalefete kuduz köpek gibi saldırmasının altında bu psikolojik hezeyanın yattığını düşünüyorum. kendi ulaşamadığı pozisyona, yani demokrat kanadın adayı olarak gelemeyeceği cumhurbaşkanlığına başkasının da gelmesini istemiyor. tıpkı dostoyevski'nin hastalıklı karakterleri gibi. "hedefim zorlayarak 100 bin imza toplamak değil. 1 milyon imza almak" dedikten sonra bu işin çocuk oyuncağı olmadığını anlayıp kıvırması falan... tam dostoyevski'lik.
  • suçluluk duygusunun bütün belirtilerini bünyesinde toplamış, topluma sürekli ve her konuda kötümserlik yaymaktan kendini alamayan, arkadaş olmak bile istemeyeceğim, yukardaki entrylerde de söylendiği gibi gerçekten toksik, değişik bir kimsedir.
    aralıksız konuşarak kafa açar, iç bayar.