şükela:  tümü | bugün
1498 entry daha
  • artık dayanamayıp bir kaç şey söylemek istiyorum. kendisi sistemden çıkmak istemeyen cesaret edemeyenlerin son tutunacak dalıdır. tek bir görevi vardır, ikna edilmek isteyen küskünleri ikna etmek.
    bakın böylesi insanlar hiç yanılmaz. erdoğan bunlara göre 2007'de demokrasi kahramanıdır. 2010 referandumu yetmez ama evettir. siz ilk günden beri bu işin bu noktaya geleceğini söylersiniz fakat siz kötü olursunuz. cumhuriyet mitingleri düzenlersiniz siz kötü olursunuz. örnekler gırla. bu insanları okumaktan zarar gelmez ancak bu insanların peşinden gitmek zarar verir. kendisi kesinlikle beklenen özlenen muasır medeniyetler seviyesine bizleri yönlendirecek biri değildir. aydın ise hiç değildir.
    daha yazılabilecek şeyler var ama uygun koşullarım yok. yakın zamanda bir şeyler karalamayı düşünüyorum. şimdilik bu dursun burada.
  • sadece seçim sonrası değil adaylıkları belli olduğu günden beri ince ile akşener'e sallayan ve siyaseti ülkedeki herkesten daha iyi bildiğini zanneden arkadaş.

eleştirilerinin hepsinde haklı olduğunu düşünelim bir kaç dakikalığına.

e baba sen de aday değil miydin? sonra yemedi vazgeçmedin mi? ruşen'ın karşısında kasıla kasıla 'erdoğan'ı indiririm' diye saçma rüyalar görmedin mi? 'ölümü bile göze aldım' diye sayıklamıyor muydun?

imza süresi dedin ıvırdın kıvırdın çıkamadın er meydanına. doğu perinçek bile 100 bin imza toplamışken sen her türlü toplardın bunu biliyorsun.

adama sorarlar madem her şeyin en iyisini sen biliyordun da ne bokuna seçime girmeye korktun?
  • bi tek medyascope tayfası ciddiye alıyor. seçimlerden önce artık nasıl gaza getirdilerse adam başkanlığı düşünüyordu. ruşen in anlamadığım yönlerinden biri. hayır bi de bunu ciddi ciddi tartışıyolardı ne olur diye.

gültekin in bugüne kadar kayda değer bi konuşmasına rastlamadım. nasıl bi vasatlar imparatorluğundaysak körler ülkesindeysek artık... (çıtam yüksek)

bu arada başkanlık konusu gerçekten çok komikti. bu adama o kadar fırsat tanıdılar ciddiye aldılar ki... ya ben süper zekayım ve olayların gelişimini görebiliyorum ya da siz fazla ihtiyatlısınız. ruşen çakır daha kayda değer birini bulamıyor herhalde.
  • ruşen çakır'ın artık karşısına alıp program yapmadığı kişidir.
  • muharrem ince hakkında çok ağır şeyler söylemekte. ya gerçekten haklı ya da ağır yandaşlıktan ölmek üzere.

bakalım, günler neler gösterecek?
  • kendisinin muharrem ince ile derdi vardir. attigi butun iftiralar, yaptigi tum elestiriler bundan kaynaklanmaktadir. secimden sonraki konusmalarindan birinde muharrem ince ile gorusmek icin araya bir suru kisi soktugunu, 'sozde' eski siyasal islamci kimligi vesilesiyle tavsiyeler vermek istedigini soylemis ancak muharrem ince kendisini kaale almamistir. icindeki ofkenin sebebi budur.

siyasal islamcilarin ahlak kavramindan yoksun oldugunu hala ogrenemediniz mi?
  • bu akşam muharrem ince'ye ipe sapa gelmez bir iftira atarak hem rejim cephesinin ağzına malzeme, hem kılıçdaroğlu bozuntusu ve şürekasına koz vermiştir.

yılların gazetecisi ruşen çakır bundan sonra bu gerizekalıyı bir daha medyascope yayınına çıkarmamalıdır.

azalarak bit e mi.
  • bir zamanlar akp'ye ve muhalefete karşı yaptığı analizlere falan katılırdım ama artık görüyorum ki kendisi boş bir insanmış.

kaybedilen seçimin hileyle kaybedildiğine inanıyor ( en azından bu olasılığı çok yüksek görüyor )

erdoğan'ın oylarının çok yüksek olmasının sebebini de muharrem ince'nin akp seçmenine hitap etmemesine bağlıyor.

50 gün zamanı olan ve medya sansürü olan bir atatürk bile o seçimi muhtemelen kazanamazdı.

atatürk aslında yossi kohen falan derlerdi. bu ülkede " inönü asker kaçağıymış " diye siyaset yapıldı erdoğan'ın atası menderes tarafından.

muharrem ince levent gültekin gibi insanların galeyanına gelmeyip de başarısızlığı kabul ettiği için gözümde değeri yükseldi.

siz alışmışsınız tabi her seçimden sonra " ama şöyleydi böyleydi bilmem ne "

yok ulan işte, yok. yaptığın siyaset halkın belli bir kesmine ulaşmıyor. sebebi dış görüntün ve karakterin falan değil. sebebi medya.

açık ve net söylüyorum, 24 haziran seçimlerinin sonuçlarını yorumlarken medyadan bahsetmeyen adam benim gözümde siyasi anlamda bir hiçtir.

yok tatile gitmiş de hani ysk'da bekleyecekmişti de. iyi ki seni aday yapmamışız levent. olgun bulmadığın adam senden 100 kat daha olgun ama sen farkında değilsin.
  • (bkz: ciğersiz)
  • eski radikal sonuçta. ınsan değişemiyor demek ki. kepaze herif.
77 entry daha