şükela:  tümü | bugün
  • 18 nisan 2017 tarihli medyascope tv yayınında " gel sen bu profile uyuyorsun sen ol derlerse olurum " diyerek başkan adaylığına sıcak baktığını göstermiştir ve kendisini tanıyanlarda, uzlaştırıcı ve samimi üslubunu bilenlerde büyük bir heyecan yaratmıştır.

aynı programda hayırcı cephenin başkan adayı profiline ve başkan adayının yol haritasına da değinmiştir. linkini bulup izleyin.

edit: başlık altına girmiş olduğum entry yanlış anlaşılmaya müsait bir entry olmuş. aşağıda birkaç yazar da değinmiş buna zaten. söz konusu programda levent gültekin ben aday olmak isterim diye birşey demedi. ruşen çakır'ın gelen mailler doğrultusunda sorduğu soruya " ben de en çok bu konuyla ilgili mail alıyorum " dedi. yani anlayacağınız bu birçok insanın temennisi.

levent gültekin tam bir mücadele adamı. ülkenin sorununu kendine dert edinen biri. bunu hiç bir maddi kazancı olmamasına rağmen, il il ilçe ilçe tüm türkiye'yi dolaşarak konferanslar düzenlemesinden anlayabilirsiniz. kurtuluş için kendisinden böyle birşey istenirse o mücadeleye de girerim demiştir gerekirse. işin özü bu. bu başlık bir temenni belirtir.
  • bir üstteki girdide de bahsedilen yayında tarif edilen ve birçok insanın da (bkz: hdp chp mhp tabanının üzerinde uzlaşabileceği kişi) ya da (bkz: başkan olması gereken kişinin profili) gibi başlıklarda fıldır fıldır aradığı profile en çok uyan, şu andaki en uygun ve şansı olan kişi bence de levent gültekin'dir.

atatürkçü düşünce dernekleri'ne de, milliyetçilerin tolantılarına da, dindarların konferanslarına da ve de kürtlerin konuşmalarına davet edilip, davet edildiği her yerde heyecan yaratabilen yegane kişidir.

bu kadar geniş ve farklı çevrelere seslenebilecek başka bir insan şu anda mevcut değildir. heyecanla beklenen gelişmedir. ki kendisi de (bir önceki girdide de konuşulduğu gibi) ben olmam dememiş, "başkaları gel ol derse olmam demem" demiştir.

kendisinin başkanlık için ortaya koyduğu koşullar da tutarlıdır;
    - 3-4 aylığına gelecek,
    - şimdiden başkan yardımcıları belli olacak. bu isimler de çeşitli çevrelerden olacak ve de herkesime hitap edebilecek, kabul edilebilecek kişilerden seçilecek.

hadi hayırlısı!!
    ilgili konuşmasının bağlantısı şurada
  • türkiye'nin şuan için en iyi şansı, tek umududur.
    tüm ideolojileri kalbinize gömüp iyi insan olma yolunda türkiyede yeni bir siyasi akıma öncülük edebilecek, sadece pragmatik anlamda tüm kesimlerden oy devşirir mantığıyla yaklaşılacak biri değil, siyasi iklimi de değiştirebilecek bir insandır levent gültekin.
    kendisinin ana akım medyada yasaklı olması bile ne kadar değerli bir insan olduğunun göstergesi.
    edit: kendisi bir adaylık iddiasında bulunmuş değil, savunduğum değerlerde bir oluşum olursa içinde bulunurum diyor. savunduğu değerler için youtube'da pek çok konferansı mevcut, izlemenizi tavsiye ederim.
  • açık ara en uygun başkan adayıdır. hem eski islamcı, hem kürt, hem sola yakın biri. bu kadar birleştirici ve mantıklı konuşan az kişi gördüm şu ülkede. toplumun her kesimiyle muhabbeti var. herhangi bir konferansını izlemeniz yeterli. kılıçdaroğlu ile de ara ara istişarelerde bulunan bir kişidir.

https://youtu.be/lnjtvtndw1o
  • başkanlığa aday olmasını da, kazanmasını da desteklemediğim kişidir.
    o olmadan kim; herkesi kucaklayıcı bir üslup ile objektif, rasyonel ve toplum çıkarlarını gözeten analizler yapıp eleştirileriyle sevgi tohumları saçacak?
    siyaset yaparak güzel kalbini kirletmemeli, ömrünü tüketmemeli.
  • pek ihtimal vermediğim durum.
  • (bkz: şakaysa çok komik ciddiye hiç komik değil)

arkadaş biz burada seçimin akıbetini konuşurken ve bir yandan da sinan oğan'ın zart diye açıkladığı adaylığı tartışırken diken yazarı hemen ortaya çıkıp "ben de bajkan olujam ha" diyor.
    olm parayla mı söyletiyorlar bunlara merak etmeye başladım.

ayrıca kendisi ne mhp ne de chp'den oy toplar.
  • baskanliga karsi olan herkes aday olmaya niyetleniyor, yesil isik yakiyor. masallah hemen kabullendik baskanligi neredeyse iyi ki evet cikmis diyeceksiniz.
  • islamcılara güvenilmez. başka tabirler de kullanırdım da gerek yok. zira bunların ne zaman hangi an satış koyacakları belli olmaz.

iki üç sene önce nasıl ihsan özkes övücülüğü yaptığınızı hatırlayın. en son arkadaşı sarayın masasında twitter üzerinden aktrollerin hashtag'lerini uplarken bulmadınız mı? kendinize gelin.

biz atatürk ilke ve devrimlerine uygun bir türkiye istiyorsak, bunu kendi içimizden birileriyle yapabilmeliyiz. yapamıyorsak zaten bırakalım gidelim. allahın islamcısının kürtçüsünün* sikine sarılmaya lüzum yok.
  • hadi başkan seçildi diyelim, meclisteki partilerin veki sayıları ne olacak?

bariz bir şey var. başkan adayları her halükarda bir partinin başkanı olmak zorunda. diğer türlü oy pusulalarında fazladan yer kaplar adaylar.