şükela:  tümü | bugün
  • 24 haziran gecesi muharrem ince'nin içkili olduğu için açıklama yapamadığına dair açıklamasının yalan olduğu ortaya çıkan levent gültekin'in muharrem ince'den özür dilemesidir.

kaynak
  • bir kabataş yalancıları şimdi de bu. bu iddiayı bilerek ve isteyerek yaptığına dair şüphem yok. adam kaybetti ve ego tatmini ihtiyacındaki herkes ince'nin üstüne gelmekte. önce ismail, sonra kılıçdaroğlu'nun masaya yumruk vurması iddiası, sonra bu. ve en öncesinde yılmaz özdil beyefendi. hepiniz ince'yi değil asıl kendinizi bitirdiniz, onu parlatarak
  • günler sonra tekrar ortaya çıkmış, ne diyeceği merakla beklenen muharrem ince'yi, tam da televizyona çıkacağı gün, ortaya attığı iddia ile karalamaya çalışan birinin yaptığı eylem.

kendisine verilen görevi (!) layığıyla yerine getirmiş, ortalığı bulandırmış, sonrasında da özür (!) dileyerek, kendisinin de mağdur olduğunu açıklamaya çalışmıştır.

bu bile, muharrem ince üzerindeki algı operasyonunun boyutlarını göstermeye yeterlidir.
  • bir insan hakkında bilip bilmeden konuşmak kötüdür. kötü insanlar bunu yaparlar. aynı bu gibi ortamlarda bunu yapan binlerce insan olması gibi...

bu durumu bizzat her gün yaşıyorum mesela. muhakkak sizler de yaşıyorsunuzdur. birkaç entry'den dolayı terörist, hain, sapık, troll vb. ilan edildiğiniz muhakkak oluyordur. hele ki buralardaki yaygın fikrin karşısında bir şeyler yazmışsanız...

ve ne yazık ki her gün kendileri herkese iftira atanlar, daha popüler birilerine iftira atılınca bunu bir varoluş meselesi haline getiriyorlar. neden? iftira atılan kişi mesela ben, sen, o olunca yani sıradan bireyler olunca ben, sen ve o birbirimize utanmadan iftira atabiliyoruz da daha ünlü birine iftira atmak neden skandal oluyor? herkes insan değil mi?

bir iftira üstüne gerçekleşen insani bir eylemdir.
  • tam bir karaktersizlik örneği. barış yarkadaş'ın açıklamasına katılıyorum, ''yanlış bir bilgi verdiysen, özür yetmez; kaynağını da açıklarsın... ki; o kaynak bir daha hiçbir gazeteciyi yanıltmasın''. tabi bu omurgasız kişinin kaynağı götü olduğu için açıklayamıyor da.

barış yarkadaş'ın açıklaması
  • neden bütün dindarlar böyle lan ??

neden hepsi iftiracı ??
    neden hepsi karaktersiz ??
    neden hepsi arsız ??
    neden hepsi sahtekar ??
    neden hepsi yanar döner ??

dinden soğuttunuz milleti, şerefsizler !!

edit: biliyorum, "dindar" değil "dinci" demeliydim.
    ancak benim gözümde dindarlar olmazsa dinciler de olmaz.
    dincilerin varolma sebebi, destekçisi, besleyicisi dindarlardır.
    dincilerin yaptığı kötülüklere, istismarlara, sahtekarlıklara, hırsızlıklara, "alnı secdeye değiyor" bahanesiyle ses çıkarmayan,
    normalleştiren, destek vermese de karşı çıkmayan dindarlar da benim gözümde hiç farklı değildir.
    o yüzden bilerek "dindar" kelimesini kullandım.
  • --- spoiler ---

yalan olduğu ortaya çıkan
    --- spoiler ---

kim ortaya çıkarmış bu yalanı muharrem ince mi ?

levent gültekin diyor ki "o geceki karanlık noktaların yarattığı umutsuzluğu dağıtayım derken paylaştığım bu gereksiz bilgiden dolayı herkesten özür dilerim. tekrar edeyim kaynağım sağlam olsa da esas olan muhatabın yaptığı açıklamadır."

adam aslan yalan söylediğini kabul etmiyor hatta aksine sözlerinin arkasında duruyor.
    sadece gereksiz bir bilgi paylaşımı yaptığını söylüyor ve muhatabı* rahatsız olduğu için özür dilediğini ekliyor.

boşuna günah keçisi aramayın gençler.
    muharrem ince 24 haziran gecesi yaptıklarıyla ve yapmadıklarıyla siyasi hayatını bitirmiştir.
  • levent gültekin'in "ne" olduğu bellidir. özürü konumunu değiştirmez. zaman geçince bu özürü değil, muharrem ince'nin o gece içkili olduğu akıllarda kalacaktır. ama umarım devran dönecek levent gültekin. merak etme sen.