şükela:  tümü | bugün
  • eski bir sevda albümünde mazlum çimen'e eşlik eden kişidir kendileri.
  • istanbul devlet tiyatrosu oyuncusu, vakti zamanında* nazım'ın kuvayi milliye destanında oynamış, 2007 - 2008 tiyatro sezonunda savaş ikinci perdede çıkacak oyunuyla sahnede görülecek tiyatrocu.
  • kurtlar vadisi'nin maganda bedir'i, pala'nın itirafçılarından.
  • istanbul devlet tiyatrosu küçükçekmece sahnesinde bu akşam temiz ev oyununda kendisinin ilk performansını seyrettiğim tiyatrocu.

---oyun hakkında fikir verebilir---

oyunun tek erkek oyuncusu olmasına rağmen oyunun zerafetini ve estetiğini oynadığı oyunla bozmayan oyunculuğu takdir edilesi doğrusu. günlük yaşam içinde dışarıda herhangi bir yerde mesela bir durakta konuşmasını duysanız, bu sesin sahibinin tiyatrocu ya da artist olduğuna dair bire on bahse girebilirsiniz.

oyunda kırkından sonra aşkı yeniden ve hiç ummadığı bir anda yakalayan buldumcuk aşığı oynuyor. karısına sevgilisini tanıştırırken geçen sahne hem komik hem de trajik ve onun oyunuyla bu iki noktayı da yakalayabiliyorsunuz. hele hele sevgilisinin tedavisi için gerekli olduğunu düşündüğü porsuk ağacı için sibirya'ya gidişi çok hoştu.

---oyun hakkında fikir verebilir---
  • acayip hikayeler'in enteresan doktoru.
  • kurtlar vadisi'nin vadi olduğu zamanlardan bedir. bana göre çok iyi aktördür. diziye fazlasıyla renk katmıştır.
  • reaksiyon dizisinde ibrahim, kurtlar vadisi'nde ise bedir karakterini oynuyor. iki karakter de kötü karakter olsa bile birbirlerinden çok farklı bir tipolojiye sahip karakterler. dolayısıyla oyunculuğunu bir hayli başarılı bulduğumu söylemeliyim. kendi gerçek karakteri ile sözüm ona oyunculuk yapan o kadar gereksiz insan var ki tv'lerde. o açıdan iyi oyuncu.

ayrıca kendisini ben reaksiyon dizisinde farkettim doğrusu ve bu dizide acaip derecede mazhar alanson havasına sahip buldum. özellikle ses tonu ve onun gibi yayvan konuşma üslubu.. arada gözümü kapatıp "aha, mazhar abi geldi şimdi bir türkü çığıracak romantik romantik" diye içimden geçmiyor değildi fakat 11. bölümde mazhar abiden şarkı sözleri ile ona da selam çakıp hissettiğim benzeşmeye pas atmıştır kendileri..
  • reaksiyon dizisinde canlandırdığı ibrahim karakteriyle dizinin son 3 bölümünü resmen kurtarmıştır. hakikaten ibrahim karakterini nasıl olması gerekiyorsa öyle canlandırmış. helal olsun çok başarılıydı.
    erdal beşikçioğlu ile uyumlarını çok beğendim. ikisinin olduğu sahneler mükemmeldi.
  • reaksiyon dizisinde canlandırdığı ibrahim karakteriyle gönüllerde taht kurmuş oyuncu.