şükela:  tümü | bugün
 • siyaset ve iletişim üzerine çalışan eser kökerin kocasıdır.
 • 1987'de sbfde tamamladigi doktora tezi, 1990'da "modernle$me, kemalizm ve demokrasi" adi altinda kitapla$tirilmi$ olan akademisyen.

  sozkonusu cali$ma, modernle$me literaturune a$ina olmayi gerektiren bir icerikte yazilmi$tir. buna ek olarak, siyasal bilgiler alaninda ortaya konulmu$ bu kapsamli (250 sayfa) bilimsel metnin dili de, zaman zaman karma$ikla$ir. buna ragmen, konuya ilgi duyan okuyucu; turkiye'deki modernle$me surecini, dunya uzerinde kabul gormu$ modernle$me teorisiyle baglantili olarak analiz eden, turkiye'deki resmi ideolojinin demokrasiye baki$ini ozetleyen ve butun bunlari, akademik bir cali$ma icin fazlasiyla akici bir uslup e$liginde gercekle$tiren bu kitabi, zevkle okuyabilir.

  90'li yillarda gazi universitesi hukuk fakultesinde gorev yapan koker, halen yakin dogu universitesi hukuk fakultesi'nin akademik kadrosu icerisinde, prof. dr. unvaniyla yer almaktadir.

  ayrica levent koker, zaman zaman birikim dergisine de, yazilariyla katkida bulunur.
 • iktidar insanı hakikaten bozuyor dedirten akademik insan... muhalif kalmak bu kadar zor mu? zor zamanlar insanların gerçek renklerini ortaya koyuyor.
 • abant izzet baysal universitesinde gorev yaptigi yillarda (2001-2004), ulus. ils. bolumunden meslektasi bir baska prof.un, kokerin kitabindan intihal (akademik asirma) yapmasi ve buna ragmen unviverste yonetiminin diger prof.e gerekli yaptirimi uygulamamasi uzerine unv.den ayrilan ve ayrilmadan önceki son yilinda kendisinden ders alma sansina sahip oldugum basarili bir akademisyendir.

  ayni fikiri paylasmadigim anlarda bile kendisini hayran bir sekilde dinlemeye devam ettigim nadir insanlardan biridir. ayrica derslerinde, ogrencilerin kullandiklari kelimelere olan hakimiyetlerine karsi cok titiz olan ve gerekli gordu anlarda herhangi bir kelimenin, latince veya farsca kokunden baslayarak gunumuz modern dillerindeki karsiliklarina kadar hepsini tahtaya biranda yazivericek bilgi ve birikime sahiptir

  kendisi suan gazi unv. iibf fakultesi ve yakin dogu unv. hukuk fakultesinde ders vermektedir. ayrica, prof. ozbudun baskanliginda yeni sivil anayasa taslagini hazirlayan komisyonun da uyesidir
 • bir sonraki yazısının "sivil anayasa ne kadar sivil" konusunu irdelemesi uygun olacak şahıs: http://www.gunisigigazetesi.net/cikti1.php?id=65
 • kitabından 60 sayfalık bir bölümün çalınması sonucunda açtığı davada türkiye'de ilk kez bir profesörün ünvanın elinden alınmasına sebep olan yüce şahsiyet.
 • (bkz: #17989202)
 • sene 2010 olmuş, hala abant'ta demokrasicilik oynuyor. belki abant platformu başlangıçta enteresan bir fikirdi; cemaat açısından başarılı bir projeydi. ama 22. kez yapılmış ve artık zaman'dan başka gazetede doğru dürüst haber bile olmuyor. sonuç bildirgesi öyle yanlı ki, eski mit müsteşarı 'biraz da hükumetin yapması gerekenler söylenmeli' diye itiraz ediyor. levent köker'in bazı emekli askeri hakimlerin saçma övgülerini dinlemekten başka yapacak bir işi yok anlaşılan.
 • geçen gün burç fm'de kendisini dinledim. "avrupa birliği de üye ülkeler üzerinde vesayet uyguluyor ancak bu iyi bir vesayet", "almanya'da da anayasa mahkemesi türü bir organ düzenin muhafazası için görev yapıyor ancak onlar demokrasiyi koruyor", "demokrasiyi cumhuriyetin seçkinlerinin sekteye uğratma tehlikesi var ancak benzer islami bir tehlikeden söz etmek için sebep yok" gibi müthiş tutarlı demeçleriyle dikkat çekti. ey "güç" nelere kadirsin... türkiye'deki anti-demokratik uygulamaları birilerine yamanmadan veya başka yerlerdeki çarpıklıkları görmezden gelmeden dile getirmek çok mu zor?