• şehnaz tango'da şehnaz'ın gönlünü çalmayı başaran gizemli adam olarak tanıdığımız tiyatro sanatçısı, müge oruçkaptan ın eski eşi, lale mansur ile mavi düşler dizisinde de yol almıştı. otelin güvenlik müdürünü canlandırıyordu.
  • yedek soyunan dizi oyuncusu.

izlenme oranları düşüş gösteren her diziye bir şekilde sonradan dahil olmasıyla tanınır. müteaddit kez birçok aydan şener dizisini son anda ipten almış, küme düşme potasından kurtarmıştır. oynadığı roller muhteliftir. oyuncu ekibine genelde sonradan girdiği için "geçmişten gelen adam" rollerinin aranan adamıdır. aydan şener'in canlandırdığı karakteri bir dönem pazarlamış pezevenk, aforizma tadında sözler sarfeden, hesaplaşmaya gelmiş gizemli mafya babası, bir zamanların fakir ama gururlu genci vs...

2000'lerin türk dizi piyasasında rutkay aziz'in işlevi ne ise, levent özdilek'in bir zamanlar üstlendiği misyon da odur.

ayrıca,

(bkz: rutkay aziz eşiği)
  • çoğu insan kendisini levent özçelik ile karıştırır. bence gayet iyi bir oyuncudur. oynadığı dizi ve filmlerden bahsetmem gerekirse;

kavak yelleri'nde mine'nin babasını oynamaktadır.
    aşk yakar'da belda'nın babasını oynamaktadır.
    serseri'de komiser kemal'i oynamıştır.
    zehirli çiçek'te tarık tarcan'in yerine geçmişti, çağla şikel ve tuğba özay'ın babasıydı.
    kayıkçı'da kötü bir rolde oynuyordu, ismini hatırlamıyorum.
    şehnaz tango'da bayağı kıl oluyordum kendisine.
    kırık zar'da toprak sergen'i satan arkadaşı rolündeydi.
    mavi düşler'de de lale mansur ile oynuyordu. dizi club flipper'da çekiliyordu hatta.

başka da bir çırpıda hatırlayabildiğim yapımı yok. unuttuklarım olabilir tabi...
  • çok iyi bir sesi ve diksiyonu olan oyuncu. seslendirmecidir. yakışıklı adamdır aynı zamanda çok. adanalıdır bir de.
  • kendisi, bu sezon istanbul devlet tiyatroları'nda oynayan çılgın bir mafya komedisi olarak lanse edilen karanlık işler oyununda rol almaktadır.
  • az önce bir reklamda sesini duyunca, ne zamandır sesini duymadığını fark ettiğim müthiş seslendirmeci, oyuncu..

30'ların sonlarını yaşayanlar için trt dublajlı star wars'un han solo'sudur..

ders niteliğinde bir performans sergilemiştir star wars dublajında..

ek bilgi: show tv'de verilen empire strikes back ve return of the jedi'da han solo'yu rahmetli alev sezer seslendirmiştir.
  • adana'lı olduğunu bugün öğrendiğim tiyatro sanatçısı.

adolf oyunu sonrasında yanımızdakilerden birinin kolejden arkadaşı olması nedeniyle tanıştık. uzun zamandır adana'ya gelmediğini, adanalı olmasına rağmen adana'ya otoban girişlerinden birinden girip bambaşka yerlere çıktığını, yolunu bulamadığını vs anlattı.

hoş adam ayrıca, sesi çok güzel ve kendisi de çok kibar.
  • kasıntılığından yanına yaklaşılmayan, küçük dağları ben yarattım çok mühim bir insanım ben diye dolaşan eski tiyatroculardan birisidir. oyunculuğunu bilmem zira ben kendisini gizemli ve cool adam haricinde bir rolde izlediğimi hatırlamıyorum.
  • geçen yıl bir oyununu bizim düğünümüz için ertelemişti beyefendi ama teşekkür edememiştik bu da bizim ayıbımız olsun. bu nazik davranışı için teşekkür ederiz :)
  • cihangir'de yer alan bo sahne'nin sahibi.

http://www.bosahne.com/
hesabın var mı? giriş yap