şükela:  tümü | bugün soru sor
  • eğer bu insanın da başlığı açılmayacaksa yansın ulan bu site, dedirten aydınlık insan.

eşi ceren damar'ı kaybeden ve cenaze töreninde şöyle bir konuşma yapan, örnek alınması gereken olgun bir beyefendi.

https://twitter.com/…com/status/1080833306499969024
  • ne kadar düzgün bir adam ya hayran kaldım resmen. çok az insanın sergileyebileceği bir metanet ve sabır içerisinde. ben olsam küfür kıyamet dalmıştım.
  • şu ana dek gördüğüm en naif, en asil, en olgun beyefendi. yaşadığı acıya rağmen bu özelliklerini hala koruyor olması ve merhum eşinin ailesinden hanımefendi/beyefendi diye bahsediyor olması bile nasıl bir terbiye sahibi olduğunu gösteriyor.

türkiye'nin en çok da bu ve bunun gibi aydın ailelere, saygın insanlara ihtiyacı varken (bkz: hasan ismail hikmet) gibi şımarık, varoş, asarım keserim modundaki it köpek insanlar tarafından hayatlarından oluyorlar.

kendisinin acısını paylaşıyorum, en içten dileklerimle sabır ve baş sağlığı diliyorum.
  • bir gun esini ansizin kallesce oldursunler, uzerinden 24 saat gecmemis olsun, takim elbiseni giy, kravatini tak, 28 yasinda ol ve esinin cenazesinde tek damla gozyasi dokmeden iyilikten, insanliktan kotu insanlari nasil kazanacagimizdan bahset.

kendini begenmis bir insan olaraktan hayatimda cok az kisiyi takdir edip ornek aldim. bugun senin videondan cok etkilendim levent senel. sen ne koca yurekli bir adammissin da bu yasinda, bu acina ragmen; boyle dirayet, metanet abidesi gibi durabiliyorsun. seni yetistiren ana babanin ellerinden oper, sana da oncelikle icten bir bassagligi sonra da kalan hayatinda basari, saglik guzellik dilerim.
  • teşrik-i mesai yapmamış olsak da iş vesilesiyle tanıdığım, gerçekten naif, dost canlısı, güler yüzlü, alçak gönüllü bir beyefendi. beyefendi tanımını liyakatle hak eden biridir ve geleceğin parlak diplomatlarındandır. başımız sağolsun.
  • allah sabırlar versin kendisine ve tüm ailesine. insan kendisini yerine bir saniye bile koysa empati için yürek dayanmıyor.

hele şimdi cani katilin ifadesine ilişkin bir haber okudum. umarım gerçeklerden şaşılmaz ve potansiyel tüm canileri caydırıcı en ağır cezayı alır ki bu insan ve diğer tüm sevdiklerinin yüreği daha fazla kanamaz.
  • bundan sonraki hayatında bir damla göz yaşının bile akmamasını dilediğim koca yürekli insan.
  • öncelikle kendisinin başı sağolsun. allah sabır versin. zor bir durum yaşadı empati yapmaya çalışınca bile bir süre kendime gelemiyorum.

cenaze günü yaptığı konuşmadan çok etkilendim. o kadar naif o kadar asil bir duruşla konuşma yaptı ki hala herkesin zihninde. konuşmanın ana teması yıllardır herkese söylediğim ama anlatamadığım ‘iyi insan olmak’tı. ben bunun yüzünden çok zarar gördüm. kimseye bu olayı anlatamadım. evet ben iyi bir hukukçu olamadım. ama hiç bir zaman da kötü bir insan olmadım.

levent bey çok güzel çok içten söyledi bunu. umarım insanlarımız anlayabilir.

"benim genç arkadaşlarımdan küçük bir istirhamım var. arkadaşlar, bunu söylemek benim haddime düşmez ama iyi bir hukukçu, iyi bir mühendis, iyi bir doktor değil iyi bir insan olmaya çalışın. en önemlisi bu. insanları sevin ve hiçbir zaman kötülüğe kötülükle cevap vermeyin. bu olayla da inşallah bu ülkede pek çok konuda bir duyarlılık, farkındalık oluşacaktır."