şükela:  tümü | bugün
 • ılging itiraflarda bulunmus hulusi akar'ın yaveri kisi.

  --- spoiler ---

  hulusi akar'ın yaveri ifadelerinde "ben fakir bir ailenin çocuğuyum. babam çok fakir bir çiftçiydi. tarlamız, bağımız bahçemiz yoktu. fethullah gülen cemaati ile ilk defa ortaokul döneminde tanıştım. iyi ve geleceği parlak bir öğrenciydim. okulda matematikten 9 almışlığım yoktur.ve orgeneral akar'ın yaveri itiraf etti! ortaokulda cemaatin abileriyle tanışmıştım. 5 yaşından beri subay olmayı hayal ediyordum. bu idealim cemaatin ekmeğine tuz biber oldu. 1989 ışıklar askeri lisesi'nin sınavlarına girdim. sınavı kendi bilgilerimle kazanacağımdan emindim. cemaatteki abilerim de emindi. fakat yine de bana sınav olmadan önceki gece yarısı getirip soruları verdiler. soruları serdar abi getirmişti. bursa merkezde bir cemaat evinde soruları bana vermişlerdi" dedi.

  --- spoiler ---

  devami icin

  http://www.hurriyet.com.tr/…-akarin-yaveri-40155810
 • yaptigi itiraflarin baska itiraflari tetiklemesiyle, cemaatin ordu icindeki gucu anlasilacak darbeci.

  halka ve polise silah acilmasiyla pisman oldugunu soylemis. vaktinde sinav sorulari verilerek askeri liseye girmis, abisinden aldigi emirle darbeci olmus bir sahsin pismanligi kimseyi etkilemez sanirim.
 • kendisini içeride fena hırpalamışlar anlaşılan.
 • adamın fotoğrafını gördüm de,cemaat ve darbe itiraflarının yanında john f. kennedy ve benazir butto suikastlerini bile itiraf etmiş olabilir bu haldeyken.
 • elinin yüzünün geldiği halden zerre mutsuz olmadığım yaver. bir de hain olmadığını falan söylemiş. kardeşim şaka mısınız? billur geçmeye devam mı ediyorsunuz? hem islami çizgide olduğunu iddia et, hem milletin sorularını çal kul hakkın gir, hem paşa'yı sıkıştırmalarına yardımcı ol, sonra ne o? ''ben hain değilim.'' kim hain lan o zaman?
 • işkence yapılmadan itirafta bulunsaydı söyledikleri daha inandırıcı olurdu. şu haldeyken adam acıyla her şeyi kabul etmek zorunda da kalmış olabilir. bunlara yapılan muamele keşke apo'ya yapılsaydı.
 • mahkeme'ye verdigi ifade de bugun gazetelerde yayinlandi.
  daha once iskence falan deniyordu, bu sefer oyle bir durum da mumkun degil. isteseydi "onceki ifadem iskence altinda alinmisti, reddediyorum" diyebilirdi.
 • ifadesinde 1989 askeri lise sınavı sorularını sınavdan önce alarak kazandığını söyleyen fetöcü asker.

  ayrıca ifadesinde sorularının bilerek tamamının verilmediğini bu nedenle yüz küsürüncü olarak ışıklar askeri lisesini kazandığını söylemiştir.

  söylediklerini teyid ettiğimizde 1989'da ışıklar askeri lisesini 138. sıradan kazanmıştır.

  bu da sonuca ait gazete küpürü.
 • bence de darbe girişimi ertesindeki itiraflarını mahkemede tekrarlayıp tekrarlamayacağı çok önemli idi. çünkü tutukluluk sonrası görüntülerde gayet dayak yemiş dağılmış bir hali vardı. mahkemede bunları inkar etme, işkence altında alındı deme şansı vardı. ifadesini tekrarlamış.. bunu da bi şekilde açıklamaya çalışacak komplocular olacaktır ama bence en önemli tanıklardan birisi..