şükela:  tümü | bugün
 • en son babalar duyar adli dizide ise yaramaz damadi oynayan insanoglu. basarili oldugunu soylersek yanilmis olmayiz.
 • yıllarca odtü fizik mühendisliği bölümünde süründükten sonra eeh eytere bea diyerek hacettepe universitesi devlet konservatuarına girmiş oyuncu. konservatuar sınavına girişinde ankara sanat tiyatrosu'ndaki kursiyerlik döneminin ve rutkay aziz'in önemli etkisi olmuştur. bir süre bölge tiyatrolarında çalıştıktan sonra ankara devlet tiyatrosu'na gelmiştir. sık sık konuk oyuncu olarak ast'ta oynamaktadır. yine ast'taki yolcu, salpa gibi oyunlarda altan erkekli ile birlikte ortaya koyduğu performans hala konuşulmaktadır. şu sıralarda da - dizi çekimlerinden filan fazla fırsat bulamasa da- ankara sanat tiyatrosu'na elinden gelen desteği veren vefakar oyunculardandır.

  edit: puritania'nın uyarısı var: 1- "fizik mühendisliği" değil, "fizik bölümü". 2- sürünmedi, 4:00 ortalama şeyetti. 3- puritania "artiz"lik yapmıyor. 4- levent ağabey hâlâ çok iyi oyuncu, benim için durum pek değişmedi yani...
 • 1962 ankara doğumludur.ankara sanat tiyatrosu'nda girdiği tiyatro derslerinde güneş gözlüğü ile oturan,bir oyuncunun kafasına dekordaki dolabın geçmesine oturduğu yerden sadece kaldırın diyerek tepki veren, çok harika bir oyuncu olmasına rağmen bazı oyunlarında yapamıyorum düşüncesine zaman zaman kapıldığını itiraf eden bir oyuncu.ast'ta en son ayrılık adlı oyunda oynayıp dario fo'nun odenmeyecek odemiyoruz oyununu yönetmişti ben oralardayken.hem tiyatro oyuncusu hem yönetmeni olan bir insan.
  gorev aldığı bir kaç oyunu yazmak gerekirse:yolcu ile salpa,bir ceza avukatının anıları(ast),yusuf ile menofis,bahar noktası,giardano bruno,kanlı düğün(adt)
  (bkz: ast)
 • en son babalar duyar'dan once bazi dizilerde cok kucuk figuran rollerde gorulen, ba$arili tipleme. oyuncu degil, tipleme diyebiliyorum $imdilik.
 • 80inci adim adlı filmde zuhal olcay ve haluk bilginer ile birlikte başrolde oynamış oyuncu. kendi anlatımına göre filmin etkisinden uzun süre kurtulamayıp, filmde giydiği deri ceketi yıllarca üzerinden çıkarmamıştır.
 • adam deli dediğimiz oyunculardandır.özellikle son oynadığı altona mahpuslarıoyununda varoluşunu yeter derecesinde sorgulamıştır.oyunu izleyenler kolay kolay etkisinden kurtulamaz.
 • suç ve ceza adlı oyunda müthiş performans sergileyen adam.
 • nam-ı diger hallederiz kadir.tatil yolunda küçükkuyudan geçerken oynadıgı dizinin yazlık cekimleri sırasında görmüştük, kapının önündeydi, babam korna çalınca gülüp el sallamıştı sempatik ve sıcak bir adam.
 • tam adı ömer levent ülgen olan ankara devlet tiyatrosu sanatçısı. bir televizyon dizisinde canlandırdığı karakter, üstüne fazlasıyla yapışmıştır. altona mahpusları gibi ciddi bir oyunda bile seyircinin kendisinden beklediği komik olmasıdır. zaten tiyatroya gitmeyip yayıla yayıla televizyon izleyen çoğunluk, böylece tiyatro salonlarını işgal etmekte ve seyir zevki bırakmamaktadır. kendisinin bir an önce söz konusu diziden ayrılmasını temenni ederim. ayrıca her gün trt radyo 1'de yayınlana yaşadıkça programına telefonla katılarak, programın bir bölümünü oluşturur.