• öyle bir kariyeri var ki, aklımı başımdan alıyor.

sabah "hallederiz kadir" modunda takılıyor. akşamında tiyatroda sartre'ın altona mahpusları'nı oynuyor veya da federico garcía lorca'yı canlandırıyor.

sonra akasya durağı'nda "hallederiz kadir 2" sayılabilecek sinan'ı oynuyor, aynı günün akşamında nazım hikmet oyunlarını sergileyip, devrimden sonra filmiyle ilgili açıklamalar yapıyor.

2 gram aklım var. biyografisini yazacak olsam, onu da alır, amk. ya da biyografiyi yazarken kör olurum, bilemedim.
  • bir kelime bir işlem'i daha dikkatli izlememe neden olan oyuncu. hep para destelerinden bir/birkaçını ceketinin iç cebine atıp huulyaa, karıcım diye ortamdan ayrılacak zannediyorum.
  • o çok meşhur bıyığının olmadığı ve saçlarının uzun olduğu dönemde bildiğin feridun düzağaç'mış.

http://www.turkcealtyazi.org/…nt-ulgen-bc89c8e9.jpg

sayesinde feridun düzağaç havaii gömlek giymeden ve bıyık bırakmadan, tüm bunları yapmış kadar oldu. hem belki de bu levent ülgen, başka bir feridun düzağaç'ın cehennemidir. lan?!
  • "emniyet teşkilatı da günün birinde sosyalist olur, çok da güzel olur." diyerek yalnızca devrimden sonra filminin değil, gerekirse hayatını adamaktan korkmayacağını söylediği idealinin de arkasında durmuş sanatçıdır, sanatçımızdır.

edit: rahatsız edişine bakıyorum da, söylediğinin aslı vardır yoktur bilinmez, böyle bir filmi öneren oldu da oynamadık mı deseymiş yeriymiş, giriştiği iş ortadadır, bildiğin geviş getirirken dişin arasına kaçan ettir, kırmızı hemi de, dursun orda.
  • geçenlerde izlediğim bir tv programında kendisinin açık sözlülüğüne hayran kaldım. sırf içinde olduğu için kendi yaptığı işi yüceltmedi. samimiyetle akasya durağının "çizgi film mantığı" ile ilerlediğini, bu nedenle tekrarlara düşmesinden daha olağan bir şey olamayacağını söyledi. ayrıca içerikli işlerde çalıştığını da hatırlatarak dolaylı da olsa dizisinin içeriksiz olduğunu kabul etti.
  • "'yetmez ama evet' deyip sonra berkin'e şarkı yazmak sizi aklamaz" diyerek sezen aksu'yu eleştirmiş.

http://www.radikal.com.tr/…_aklamaya_yetmez-1184273
  • yalakaları rahatsız etmiş cengaver.
  • kendisinin levent ülgen olduğunu bilmeden msnde konuştuğum adam ..
    olay şöyle gerçekleşmiştir; msn deki bir arkadasımdan bir sarkı istemek icin ona selam verdim.
    b:merhaba hödö hödö ordamısın ?
    l: o burda degil .
    b: siz kimsiniz ?
    l: ben levent
    b: e bi siz eksiktiniz ( boyle diyorum cunku msnde bu arkadasla her konusmaya calısmam da baska biri cıkıyor karsıma ) orası cok kalabalık heralde
    l:evet oyle
    b: peki o zmn
    l: ben yardımcı olıyım biseymi isticektiniz?
    b:ben sarkı isticektim o bilgisayarda bi sarkı vardı.
    l:hemen yardımcı olıyım şarkının adı nedir?
    b: bla bla
    l: evt sanırım bulabilirim o sarkıyı trt de arsimizi o kadar geniski . ( cumlesi benim jetonu dusurur.)
    b:orası trt mi???
    l:evet
    b: sizde sakın ben levent ulgenim demeyin suraya duser bayılırım ,
    l: peki demiyim
    b: o musunuz ? gercekten?
    l: o mu olmamı istersiniz?evet ben oyum.
    tabi ben daha sonrasında heyecandan sacmalamaya basladım o da beni sakinlestirmek icin soyle dedi " kuzum ne kadar heyecanlısınız biraz sakin olun bakın tamer beyde burda o da repliklerini okuyor calısıyor."

ama kendisini takdir ettim , kendisi ile hic alakası olmayan bi insanla cok kibar konustu.
  • harika bir tedx konuşması vardır.

https://www.youtube.com/watch?v=kkmkq42kxxi
  • sanılanın aksine odtü’de her dönem ortalaması 4 değildir. yalnızca 8.yarıyılı 4 ortalamayla bitirmiştir. tiyatroya sevdalandığı okul hayatının ilk yıllarında oldukça düşük notlar getirmiştir.

babasının “eğer bu okulu bitirirsen, tiyatro ile uğraşmana izin veririm” sözünün ardından ders çalışmaya başlar ve giderek yükselen grafikle ortalamasını zirveye taşır.
hesabın var mı? giriş yap