• geçenlerde karşıma çıkmış adamdır. okuldan çıkmış eve gidiyordum. levent metro durağı yakınlarında elinde birkaç kitap ayracı ile karşıma çıktı. yanlış hatırlamıyorsam eğitimine devam edemeyen bir kız çocuğuna yardım için bunu yapıyorum filan dedi. buraya kadar herşey normal. bende ayraç lazım da oluyor düşüncesiyle almaya niyetlendim ve elimi cebime attım. tam bu sırada arkadaş kimileri 50 veriyor kimileri 100 veriyor deyince açıkcası şok oldum. zaten cebimden de çıka çıka 5 lira çıktı. bende bu kadar var kabul edersen dedim. adam ama o çok az dedi kibar bir sesle. ben de napayım son param bu işine gelirse dedim. ne parayı aldı nede ayracı verdi. aradan biraz zaman geçtikten sonra bu vatandaşı aynı durakta fakat ters istikamette yine gördüm ve beni hatırlamayıp tekrar sordu bende o günü hatırlatıp 5 lirayı beğenmemiştin dedim adam daha bana yanaşmadı bile :)
  • feyzli bir yazar ve mel'un ayraççı içeren ibretlik kıssa.
  • farklı bir tür dilenci gibi görünüyor ama aslında yaptığı iş dolandırıcılık.
  • adam sana leventte ayraç hizmeti sunuyor o fiyatlara o işi yapamaz *
  • oldum olası sevemedim şu ayraç satanları nedense.
  • kitap ayracına 50-100 vermek nedir la? biz o parayı kazanmak için saatlerce çalışıyoruz. skerler öyle işin kitabını da ayracını da.
  • mecidiyeköy metrosuna da geliyor bu adam.
    akşam 18.00 civarlarında. haftada 2-3 kez görüyorum.
    yaklaşınca 5 lirayı beğenmemişsin bro diyeceğim.
  • zabıta ne için var allasen?
  • kitaptan pahalı, kitap ayracı mı olur?
    duygu sömürüsü yapan, yeni model dilencidir.
  • "yardım" amaçlı sokak satışları izinsiz yapılamasın. istanbul şu illet insanlardan kurtulsun artık.
hesabın var mı? giriş yap