şükela:  tümü | bugün
  • bir antihistaminik olan levosetirizin ile astım tedavisinde kullanılan montelukast sodyum'un kombinasyonudur. alerjik astım hastalarının reçetesini tek kaleme düşürmüştür.
  • bugün itibarı ile neredeyse 60 liralık bir fiyata sahip olan ilaç. alerjisi olan nasılsa sike sike alacak, vurun abalıya..
  • başıma bela olan ilaç, sıkıntıları bıçak gibi kesip atıveriyor fakat bende yan etki gösterdi.

(bkz: #30595900)
  • beni asla terketmeyen ve en zor anlarımda yanımda olup beni iyileştirmeye çalışan canım dostumdur.
  • alerjik astımım dolayısıyla uzun süredir kullandığım ve çok ciddi anlamda hayatımı kolaylaştıran bir ilaçtır, tedavi edici özelliğini görmüş bulunmaktayım. bir de ilk kullanılan zamanlarda diğer antihistaminiklere göre daha fazla uyku hali vermekte, ya da bana öyle geliyordu.
  • prospektüsünde tam sayfa yan etkileri yazan ilaç. göz zarının iltihaplanması bile var yan etkileri arasında. bendeki yan etkisiyse kabuslar. zaten yazmış adamlarda prospektüse. ilaç içip kabus görmek nedir kardeş. alerji için ilaç içiyoruz kabus görüyoruz. başlarım böyle aşkın ızdırabına.
  • rüya bile görmeyen insan olarak benim bile her gece kabus görmeme neden olan ilaç. şimdi hakkını vermek lazım, alerjinin a'sını bırakmıyor -en azından bende- ama o kabuslar ne arkadaşım?

en son batan bir gemide acı çekmeden ölmek için benden benzin isteyen birine bidonla benzin verdim, kadın alıp zaten yanan gemide dökünce büyük bir patlama oldu, kaçışmaya başladı iskelede kalanlar. bir yandan merdivenden inip bir yandan ben verdim ona benzini, neden verdim ki diye hesaplaşıyordum kendimle.

bir de kalkıp bu dönemde üşütüp ateşim çıktı, a-ferin ile combo yapmak zorunda kaldım. oh beybi, vücut kendiliğinden uyku moduna geçiyor, kafa öne düşüyor falan. çok ilginç.
  • çekilmez alerjik rahatsızlıklarımdan ötürü her yıl bahar ayında kullanmaya başladığım, yan etkisi olan uyku,uyuşukluk olayından nefret ettiğim ilaç. bir de kulaklarım tıkanıyor ama bu yan etki levmonttan mı yoksa kullandığım diğer bin beş yüz ilaçtan kaynaklanıyor henüz tespit edemedim.
  • nasonex ile beraber süper ikiliyi oluşturan hap. dakikada 20 kere hapşıran bünyenin can dostu. bir de güzelce uyutuyor ki, oh.
    yalnız uzman doktorların reçetesiyle alınıyor olması biraz üzücü, keza uzman doktor da alerji, kbb ya da göğüs hastalıkları uzmanı olmak durumunda. öbür türlü 58,75 lirayı gözden çıkarmak gerekiyor.
  • yaklaşık 3 haftadır avamys eşliğinde kullandığım alerjik rinit'e karşı işe yarayan ilaç.

işe yaramasına yarıyor ancak ben insanı bu kadar mala çeviren başka bir şey daha görmedim. nasıl anlatayım bilmiyorum, böyle mal mal dolaşıyorsunuz, bilgisayar olsak resmen işlemcinin yarısını yiyor derdim. durmadan bir şeyler kaybediyorum lan bu salak şey yüzünden!

1-2 hafta daha kullanmam gerekiyor, daha sonra doktor ne sikim derse de bırakacağım. gün boyunca hapşurmayı yeğlerim bu ne lan!

not: moral bozukluğu, depresyon etkisi vs. saymıyorum bile!