şükela:  tümü | bugün soru sor
  • f1 pilotu lewis hamilton, ünlü mahkum olarak bilinen jeremy meeks ile birlikte göcek koylarını kaplayan plastik şişeleri, pisliği filan toplayarak takdirimi kazanmıştır.

https://twitter.com/…ton/status/1026834810428444672

https://twitter.com/…rmn/status/1027180519056986114
  • videoya adam sanki bana bakıyormuş gibi hissedip bakamadım. utandım ,yerin dibine girdim. insanlar kendine yakışanı yapar, lewis tarafını belli ettmiş.
    edit: daha yeni gördüm ,mykonos adası imiş orası. bu sefer insanlık adına utanayım boşuna gitmesin
  • ulan videoyu ilk gördüğümde kesin türkiye'de bir yerdir burası demiştim. lewis başkan yerin neresi olduğunu söylememişti diye hatırlıyorum videoda. şu dünya üzerinde bizden daha beter kaç millet vardır acaba?
  • videoyu izlemedim ama türkiye mi acaba demiştim. vay aq göcek miş.
  • şu cennet vatanımızın koyları elin avrupalısında olacak gözü gibi bakar, korumak için kanunlar çıkarır.

biz ise içine daha çabuk nasıl zıçarız diye ekstra çaba sarf ediyoruz. ondan sonra turist neden gelmiyor ? gelir mi mk, adam le cola tenekesinden sahilde yürüyemiyor ki.
  • başlığı görünce adanalı ronaldo veya konyalı messi türevi bir şey çıkacak zannettim ama adam bizzat çevre saygısını göstermiş.
  • kolay kolay duyar kasmam çünkü insan denen varlıktan her şey beklerim, şaşırtmaz beni. ama nedendir bilinmez şu çöp atanlardan nefret ediyorum bir gün bok yoluna öleceğim çöp yüzünden amk. annem yüzüne büyük ihtimal. hatırlarım ufakken yediğinin, içtiğinin çöpünü peçeteye sarıp çöp bulana kadar çantasında taşırdı. göre göre bilincimde yer etmiş demek. ayrıca annem de her denize gidişimizde plajdaki pislikleri toplar. farkında değil tabi değişmeyeceğini insanımızın.

çok kral kadın lan annem bi arayayım napıyor ne ediyor.

tanım: bir aksiyon
  • lewis hamilton'un problemin adını doğru koyduğu video.

sorun aslında o çöplerin atılmasından daha büyük. çöp atmayın demiyor, plastik kullanmayın diyor. çünkü çöp dediğin rüzgarda uçarak sen istemesen de denize gidebilir. o gibi durumda önemli olan çöpün malzemesinin doğal olması. ahşap gibi, cam gibi malzemeler zamanla eriyip yok olarak döngüye tekrar girerken bu malzemeler sadece bozuyor.
  • ülkemiz için utanç verici bir durumdur.
  • bu tür çevre kirlilikleri neden yalnızca ülkemizde oluyor diye sorgulatmıştır. bir abimiz vardı türkiye cennet diye yolların kenarındaki çöpleri topluyordu.